Dersim – Tunceli Tanıtım Günleri Yenikapı’da

Dersim’in köklü tarihi, eşsiz kültürü ve yöresel ürünlerinin tanıtılacağı Dersim Tanıtım Günleri, İstanbul’un Yenikapı tanıtım alanında olacak. Tunceli – Dersim memleket günleri, 11-14 Ocak 2024 tarihleri arasında Yenikapı tanıtım alanında olacak.

Dersim Dernekleri Federasyonu (DEDEF) tarafından düzenlenen Dersim Tanıtım Günleri üçüncü kez Yenikapı’da olacak. Etkinlikte Tunceli Belediyesi ve ilçe belediyeleri de yer alacak. Dersim tanıtım günleri geçtiğimiz yıl Maltepe’de düzenlenmişti.

Dersim tanıtım günleri

Türkiye’nin en güzel kentlerinden Dersim, tarihi, kültürü ve yöresel ürünleri ile dikkat çekiyor. Tunceli tanıtım günlerine İstanbul’da yaşayan Tunceliler ve Dersim kültürünü tanımak isteyen herkesten ilgi görecek.

Etkinlikte, Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ve Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de konuşma yapacak. Dersim’e özgü birçok yöresel lezzetin tanıtılacağı etkinlikte ürün çadırlarında kente özgü markalar yer alacak.

Ayrıca sanatçılar Seyfi Yerlikaya, Selçuk Balcı, Doğan Çelik, Metin & Kemal Kahraman, Yılmaz Çelik, Hüseyin Ay, Kibar Aslan, Nurettin Güleç ve Ender Balkır en sevilen türküleri ile etkinlikte konser vermesi bekleniyor.

Dersim Tanıtım Günleri, 11 Ocak Perşembe günü ile 14 Ocak Pazar günleri arasında Yenikapı sahil parkında ziyaretlere açılacak.