Inscryption inceleme

Inscryption’ın zorlayıcı meta-anlatısı, güçlü deste oluşturma temelleriyle mükemmel bir şekilde eşleşir ve eşsiz bir korku CCG deneyimi yaratır. Siz oynadıkça oyun değişiyor ve daha fazlası ortaya çıkıyor. Tüm deneyim, toplam 10-15 saatlik oyun süresi alacaktır. Oyun 50 TL’ye mal oluyor ve Steam, Epic ve GOG’da mevcut. Tek oyunculu bir oyundur.

Inscryption inceleme

Inscryption, Daniel Mullin’in en yeni ve tartışmasız en ayrıntılı projesidir ve Devolver Digital altında yayınlanmıştır. Oyun ilerledikçe değişir, dönüşür, çözülmesi ve deneyimlenmesi eğlenceli bir hal alır.

Oyun boyunca değiştikleri için sanat stili ve müziği tarif etmek zor, ancak oyunun hikayesine uyan karanlık bir temayı koruyorlar. Cadılar Bayramı yakınlarında çıkması tesadüf değil. Inscryption’ın ortamı bizi unutulmaz bir şekilde yaratıcı, gülümsemeye neden olan tatmin edici ve başka hiçbir ortamda benzeri olmayan tamamen değerli deneyimlerle bir araya getiriyor.

İlk karşılaşma çok ani ve baştan çıkarıcıdır: penceresiz bir kabin, karanlıkta pis ahşap bir masanın arkasında yavaşça açılan bir çift göz, oyunun kurallarını tehditkar bir şekilde öğreten görünmez bir figür. Buradaki oyun, birinci şahıs bakış açısıyla sunulur, dört savaş şeridi kullanan bu masada rekabetçi bir kart oyununa bakar, ancak oyun için bahisler ölümcül görünüyor.

inscryption-inceleme 2

Inscryption oynanış

Oyun, kart oyununun kendisiyle sınırlı değildir. Bulmacalar da oyunun önemli bir parçasıdır. Genellikle kart oyunu oynadığınız masadan kalkar ve kaçış odası benzeri bir alanı keşfedersiniz. Bazı bulmacalar oyun boyunca ilerlemenizi sağlarken, diğerleri kart oyununda fayda sağlar.

Gezinilebilir bir karşılaşma haritası, rastgele kartlar ve özel tek kullanımlık öğelerle tamamlanan deste oluşturucu temelinin bir rüya gibi çalışmasına yardımcı olur. Risk, fedakarlık, RNG, anlamlı seçimler, zorlu boss’lar; bunların tümü, oyun için tatmin edici ve kısıtlı bir temele katkıda bulunur.

inscryption-inceleme 3

Düz savaşlar dışında, haritadaki karşılaşmalar çeşitli seçenekler sunar: destenizi güçlendirmek için ilginç kartlar edinmenin farklı yollarından, onu tamamen kaybetme riski taşıyan bir kartı yükseltmeye, bir totem parçası almaya, bir kartın özel yeteneğinin diğerine nakledilmesine izin veren bir dönüşüm sistemine ve çok daha fazlasına.

Ayrıca, savaş sırasında fazladan bir yardım için kullanılabilecek çevresel öğeler elde edebilirsiniz. Ayrıca, acımasız olduğunuz ve bir savaşta gereğinden fazla hasar verdiğiniz için elde ettiğiniz dişler daha sonra bir avcı ile postlar ile değiştirilebilir ve bu da daha sonra bir tüccar ile güçlü kartlar ile değiştirilebilir.

Inscryption grafik

Arka plan ne olursa olsun, Inscryption’ın kart mücadelesi akışı, onu son zamanlardaki birçok PC deste oluşturucusundan kolayca ayırır ve deneyimin en garip kısımlarını desteklemeye yardımcı olur. Seyrek mücadele küçük kart seçimlerini çok daha etkili hissettiriyor.

Inscryption’ın grafik sunumu belirli bir hassasiyet peşinde koşar ve hedefi vurur ve her bölümdeki karakterlerin, cümlelerin, ikonografinin, ipuçlarının ve koşulların yankıları, “gerçek” temel hikayesini besleyen bir korkuyu toplar. Atmosferik OST, havayı büyük ölçüde destekliyor ve estetiği baştan sona tutarlı ve doğru yazılmış hissi veriyor.

inscryption-inceleme 4

Oyunun dengesi ve verdiği hissi inanılmaz derecede iyi yapılmış ve her karşılaşmaya bir endişe duygusu katıyor. Inscryption diğerlerinden farklı bir oyundur. İnanılmaz atmosferi ve basit olsa da ilgi çekici oynanışı ile oyuncuyu tamamen farklı, ancak garip bir şekilde etkileşimli bir dünyaya taşıyor.