Xiaomi elektrikli scooter modelleri

Burada Xiaomi’nin en iyi scooter’ları hakkında tüm bilgileri bulabilir ve Xiaomi’den elektrikli bir scooter satın almak ile ilgili kapsamlı bir rehbere sahip olabilirsiniz.

Elektrikli scooter, son yıllarda dünya sokaklarında düzenli olarak bulunan bir unsur haline geldi. Bu aracın, uygun fiyatının yanı sıra şehirde dolaşırken getirdiği konfor, bu scooterların satışlarındaki artışın nedenini açıklıyor.

Bu pazardaki en popüler üreticilerden biri, elektrikli scooterları gerçekten çok satıldığı için Xiaomi’dir. Her zaman olduğu gibi, Xiaomi insanları cezbetmek için ürünlerinde çok iyi bir değer yaratmayı başarıyor.

Ayrıca scooter trendine katılmak için aracınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, bu kılavuzda Xiaomi tarafından yapılan en iyi elektrikli scooterları öneriyoruz.

Ağırlık, maksimum hız, katlama işlemi ve pil, bir elektrikli scooter satın almadan önce dikkate almanız gereken hususlardan bazılarıdır. Firmanın güncel kataloğunda bulunan tüm elektrikli scooterları kapsamlı bir şekilde analiz ettik ve sonuç olarak satın alabileceğiniz en iyiler bunlar.

Mi Electric Scooter 3

Mi Electric Scooter 3

Xiaomi’nin elektrikli scooter kataloğunun en yeni üyelerinden biri, geliştirilmiş özelliklerle gelen Mi Electric Scooter 3’tür. Öncelikle hem turuncu detaylı gri versiyonunda hem de mavi detaylı siyah versiyonunda oldukça hoş bir tasarıma sahip. 13,2 kg’a kadar ağırlığa sahiptir ve 3 saniyede kolayca katlanabilir.

Mi Electric Scooter 3, maksimum 600W gücünde bir motora sahiptir ve bu, saatte 25 kilometreye kadar bir hızda gitmesine izin verir. Ayrıca gövdesi firmanın önceki modellerine göre daha güçlü ve %16 tırmanma kapasitesine sahiptir. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç hız modu vardır: yaya modu (0 ila 5 km / s), standart mod (0 ila 20 km / s) ve spor modu (0 ila 25 km / s).

Bu elektrikli scooter’ın teknik sayfasında ayrıca 30 kilometreye kadar yeterli olabilen sağlayabilen 7.650 mAh pil buluyoruz. Ek olarak, Mi Electric Scooter 3, üç konumdaki reflektörleri ve iki balatalı arka disk freni ile dolaşım için çok güvenli bir modeldir. Seyahat istatistiklerini öğrenmek, donanım yazılımını güncellemek ve bazı ayarları değiştirmek için scooter’ınızı Xiaomi Mi Home uygulamasına bağlayabilirsiniz.

Mi Electric Scooter Essential

Mi Electric Scooter Essential

Xiaomi’nin en popüler elektrikli scooter’ı, kolay taşınması ile karakterize edilen bir model olan Mi Electric Scooter Essential’dır. 12 kg ağırlığı ve sadece 3 saniyede kolayca katlanması, bu scooter’ı hem taşıması hem de fazla yer kaplamadan saklaması açısından en konforlulardan biri yapıyor. Bu arada, alüminyum alaşımdan yapılmıştır ve beyaz veya siyah olarak satın alabilirsiniz.

Şehirde hızlı hareket etmek istiyorsanız, bu Mi Elektrikli Scooter Essential size maksimum 20 km/s hız sunuyor. Hızla ilgili bu verileri, scooter’ın gidonunda bulunan küçük ekrandan kontrol edebilirsiniz. Burada ayrıca farklı çalışma modları arasında geçiş yapmaya ve ışığı açmaya yarayan güç düğmesini de bulacaksınız.

Mi Electric Scooter Essential, 20 km’ye kadar kullanıma ulaşan bir pil ile donatılmıştır. Bu modelde dikkat etmeniz gereken diğer detaylar ise tekerleklerinin 8.5″ boyutunda olması, görünürlüğü artırmak için birden fazla reflektöre ve E-ABS kilitlenme önleyici fren sistemine sahip olmasıdır.

Mi Electric Scooter Pro 2

Mi Electric Scooter Pro 2

Xiaomi, rahat kullanım, uzun menzil ve yüksek maksimum hız arıyorsanız ilginizi çekebilecek harika özelliklere sahip bir elektrikli scooter olan Mi Electric Scooter Pro 2’yi piyasaya sürerken yapabileceği her şeyi gösterdi.

Bu, 14,2 kg ağırlığa ve sadece 3 saniyede katlamayı kolaylaştıran bir tasarıma sahip Mi Electric Scooter Pro 2’dir. 600W maksimum gücü ile bu Xiaomi elektrikli scooter 25 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu Spor modundadır, ancak ECO modunu (15 km/s) ve Normal modu (20 km/s) de seçebilirsiniz.

Tek bir şarjla yaklaşık 45 km hareket etmek için kullanabileceğiniz için bu elektrikli scooter’ın güçlü yönlerinden biridir. Yine Xiaomi, mevcut hız, kalan pil veya seçilen çalışma modu gibi verileri size göstermek için gidonuna bir ekran yerleştirmeyi seçiyor.

Mi Electric Scooter 1S

Mi Electric Scooter 1S

Elektrikli scooter almakla ilgileniyorsanız ve bunun bir Xiaomi markası olmasını istiyorsanız, maksimum 25 km/s hıza ulaşabilen bir ara model olan bu Mi Elektrikli Scooter 1S’ye bir göz atın.

Yine bu elektrikli scooter’da, hareket ettiğiniz sokakların dolaşımına uyum sağlamak veya pilden tasarruf etmek için üç farklı mod arasından seçim yapabilirsiniz. Bataryadan bahsetmişken, bu model ile maksimum hızında yaklaşık 30 km ilerlemeniz için tek bir şarj yeterlidir.

Mi Electric Scooter 1S’de yukarıda bahsedilen scooterlarda olduğu gibi aynı katlama sistemini buluyoruz, böylece sadece 3 saniyede kapatabilirsiniz. Ağırlığı 12,5 kg ve tekerlekleri 8,5″ boyutundadır. Scooter’ın sürüşünü daha iyi kontrol edebilmeniz için gidonunda çok işlevli bir ekran bulunur. Aynı yerde güç düğmesini de bulacaksınız.

Mi Electric Scooter Pro (Xiaomi Mijia M365)

Mi Electric Scooter Pro

Pro 2’nin bir önceki versiyonu olan Mi Electric Scooter Pro’da da tek şarjla 45 km’ye kadar dayanabilen uzun ömürlü bir pil bulunuyor. Ayrıca bu model, pilini en üst düzeye çıkarmak için altı farklı koruma önlemine sahiptir. Gidonun üzerinde bulunan ekranında, sizi yarı yolda bırakmadan önce şarj etmek için kalan pili her zaman kontrol edebilirsiniz.

Maksimum 25 km/m hıza sahip bu Xiaomi elektrikli scooter aynı zamanda güçlü bir far, çift fren sistemi, kırmızı arka lambalar, 8.5″ lastikler ve sürüşü güvenli kılmak için reflektörlere sahip. scooter’ı sadece birkaç saniye içinde katlayabilirsiniz.

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG

Mi Electric Scooter Pro 2 Mercedes-AMG Petronas F1 Team Edition, şu anda firmanın kataloğunda bulunan scooterlardan bir diğeridir. Pro 2 ile ilgili en önemli değişikliğin tasarım olduğunu zaten görmüştük, çünkü Mercedes’in gri, beyaz ve turkuaz renkleriyle ve logonun içerdiği estetik karakteristiği üzerine konumlanıyor.

Bu elektrikli scooter’ın en göze çarpan özellikleri arasında, Mi app Home aracılığıyla maksimum 25 km / s hız, maksimum 600 W güç, 45 km / s uzun ömürlü pil, çok işlevli kontrol paneli, çeşitli güvenlik ve kontrol mekanizmaları buluyoruz.

En iyi Xiaomi scooter modeli

En iyi Xiaomi scooter, tüm firma kataloğunda paranızın karşılığını en iyi şekilde sunduğu için Mi Electric Scooter Pro 2’dir. Öncelikle bu model 600W’lık bir güce sahip olup maksimum 25 km/s hızda seyahate izin vermektedir. Ayrıca 7650 mAh bataryası 45 km’ye kadar kullanıma ulaşıyor.

Sürüş deneyimini geliştirmek için bu Mi Elektrikli Scooter Pro 2, çok işlevli bir ekrana sahip merkezi bir kontrole, çeşitli eylemlere hizmet eden bir düğmeye ve daha yumuşak hızlanma için kolayca kontrol edebileceğiniz duyarlı bir gaz kelebeğine sahiptir. Sonuç olarak, Mi Electric Scooter Pro 2, Xiaomi’nin şu anda sattığı tüm modeller arasında fiyat açısından da en dengeli modeldir.

En son çıkan Xiaomi scooter

Xiaomi’nin en yeni scooterı, Eylül 2021’de piyasaya çıkan Mi Electric Scooter 3’tür. Gördüğümüz gibi, firmanın önceki modellerine göre yenilenmiş bir tasarıma sahip, mevcut iki versiyonda çok güzel bir estetiğe sahip. Mi Electric Scooter Pro 2 ile aynı saatte maksimum 25 kilometre hızla hareket edebilir.

Bu Mi Elektrikli Scooter 3 ile şehir içinde tek bir şarjla 30 kilometreye kadar hareket edebilirsiniz. Ayrıca arka disk frenden far üzerinden reflektör farlara kadar en güvenli trafik sistemlerine sahiptir.