Bus Simulator 21 inceleme

Simülatör türü, gerçekten ilginç oyunlarla dolu olduğu için, mevcut bilgisayar oyunu türleri arasında en benzersiz türlerden biridir. Normalde sıradan işler veya görevler üstüne kurulu simülasyon oyunları, herkesin gerçek hayatta yapamayacakları bir kariyer yaşamasına izin verir. Otobüs simülasyonu söz konusu olduğunda Astragon ve Stillalive Studios’un Bus Simulator 21 oyunu, seriye bazı yeni güncellemeler getiriyor ve vizyonunu daha da genişletiyor.

Bus Simulator 21 inceleme

Bus Simulator 21’in asıl işi sürüşte ve bu büyüklükteki bir aracı kullanmanın ne demek olduğunu bilseniz de bilmeseniz de yollara çıkmanız çok uzun sürmeyecek. Anında rota oluşturma yeteneği, önceki oyundaki can sıkıntısının çoğunu basitleştiren bir iyileştirme oldu. Ve söz konusu rotaları, gündüz mü yoksa gece mi olduğu, durak sayısı ve en yoğun çalışma saatleri dahil olmak üzere çeşitli faktörlere göre planlayabileceksiniz. Sonunda, işiniz geliştikçe, kendinizi ve şirketinizi geliştirmek için kullanılan deneyim puanları artacak.

Bus Simulator 21 beklediğimden çok daha iyi çıktı. Simülatör tipi oyunlarda gördüğünüz bir ton tipik eksiklik var, ama aynı zamanda çok gerçekçi oluyorlar. Haritalar büyük, güzel ve çeşitlidir. Otobüsler iyi yol tutuşu ve viraj alırken ağırlık hissi veriyor.

Bus Simulator 21 inceleme 2

Bus Simulator 21 oynanış

Oynanış söz konusu olduğunda, Bus Simulator 21, her biri kendi istatistik setine sahip birden fazla markayı kapsayan bir otobüs filosu sunar. Her sokakta otobüs kullanırken göreceğiniz normal araçlarla da sınırlı değiller. Aslında sürüş üzerinde etkisi olan farklı seçenekler sunmak için aralarında birçok varyasyon vardır. Ayrıca yeni iç mekanlar, boya işleri ve hatta reklamlarla otobüslerinizi görsel olarak yükseltebilirsiniz.

Para kazanmak ve daha fazla otobüs satın almak için kendi şirketinizi yönetecek ve yeni güzergahlar oluşturacak, otobüs duraklarını yükseltecek ve müşterilerinizin genel deneyimini iyileştirmek için daha fazla işlem yapacaksınız. Otobüslerinizin sizin belirlediğiniz rotalarda çalıştığını görmek çok güzel ve bu gerçekten söyleyeceğimi düşünmediğim bir şeydi.

Bus Simulator 21 inceleme 3

Serinin bu girişi, aslında oyunculara, teoride güzel bir oyun alanı olarak hizmet edebilecek açık bir dünya sunuyor. Güzergahları sürmek ve insanları almaktan başka yapacak pek bir şey olmasa da bir otobüs simülasyonundan beklenen de bu. Otobüs şoförlerinin yaptığı işin diğer kısımlarını daha fazla görmek isterdim. Ofis eşyaları veya öğle yemeği kapmak bile ilginç olurdu.

Bu canavarca araçları kullanmanın yanı sıra, müşterilere bilet satmanız, rahatsız edici yolcuları kontrol etmeniz ve otobüsünüzün tüm yolcular için erişilebilir olduğundan emin olmanız gerekir. Binicilerinizi güvende tuttuğunuzdan emin olurken her şeye odaklanmanız çok önemlidir.

İşinizi yürütmenin veya otobüs sürmenin yanı sıra, oyun özel bir karakter oluşturmanıza izin verdiği için yürüyerek de özgürce dolaşabilirsiniz. Ancak otobüslerinize servis yapmak veya rotaları değiştirmek için makinelere gitmek ve onlarla etkileşim kurmaktan başka yapacak pek bir şey yoktur. Ayrıca şehirleri de dolaşabilirsiniz, ancak etkileşim kuracak bir şey olmayacaktır.

Bus Simulator 21 inceleme 4

Bus Simulator 21 ses ve grafik

Bus Simulator 21’in ses özelliklerini oldukça iyi buldum. Otobüsler, otobüslerin kendilerini sürükleyici hissettirmesine yardımcı olan her yönden gerçekçi geliyor. En sevdiğim yönü ise seslendirme sanatçıları. Yolculardan gelen tüm diyaloglar, her şeye hafif ve aptalca bir ton getiren oldukça kaba.

Bus Simulator 21 inceleme 5

Görsellik açısından, çok iyi olmasa da idare eder. Aydınlatma iyi yapılmış, ancak diğer şeyler bazen cansız gibi geldiği oldu. Yani bir kaza olduğunda otobüslerde, araçlarda hatta arazide herhangi bir hasar oluşmuyor.