Netflix yemek programları

Yemek yapmayı seviyorsanız, Netflix kataloğu aşçılar veya aşçı olmayı hedefleyenler için mükemmel olan her türlü içerikle doludur. Bugün Netflix’teki en iyi yemek dizilerini ve en iyi gastronomi programlarını topluyoruz. İşte Netflix’teki en iyi yemek programları.

Dünyanın her yerinden gastronomi ile tanışacağınız belgeseller arıyorsanız Netflix’te her türlü içeriği bulabilirsiniz. Netflix’te Nailed it gibi diziler ve yemek programları ile iyi bir kahkaha atın! Akış devi, dondurmalar, kekler veya zamana karşı yemek pişirmeyi sevenler için ideal bir kataloğa sahiptir. Yemek ve pişirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için temel programlar. En iyi mutfakları ve şefleri tanımamızı ve keşfetmemizi sağlayan uluslararası ödüllü diziler.

Chef’s Table

Chefs Table

Emmy Ödülleri’ne aday gösterilen bu dizi, en yenilikçi mutfakların kapılarını aralıyor. Chef’s Table dünyayı dolaşıyor ve her köşesinde yemeklerini deneyen, çok geleneksel mutfağı olan ülkelerde yenilik yapan ve kalıpları kıran şefleri ziyaret ediyor. Bölümler aracılığıyla, ülkelerinin geleneksel mutfağının öğretilerinin her aşçıyı nasıl etkilediğini ve aynı zamanda bu geleneksel yemekleri yenilikçi ve beğenilenlere dönüştürmek için hangi yüksek mutfak tekniklerini kullandıklarını görebileceğiz.

Ugly Delicious

Ugly Delicious

Başarılı şef David Chang, gezegendeki en lezzetli lokmaları keşfetmek için bir dünya turuna çıkar. Farklı bölümlerde, mutfakta aynı tarifi ne kadar deneyebileceğinizi anlamak için aynı yemeğin farklı versiyonları da dahil olmak üzere her şeyi deneyeceksiniz. İkinci bir pişirme yöntemi bulacağınız pizza veya tacos gibi klasik yemekler de başrollerden biri olacak. Chang, her mutfağın arkasında bir hikaye olduğunu öğretmek için her zaman kültürel kaynaşmayı arayacaktır. Eğlenceli bir program çünkü şef ve ekip onu eğlenceli kılıyor. Aynı yemeği yapmanın farklı yollarını ve önlerinde aynı tarifle ülkeler arasındaki kültürel farklılıkları görmek de ilginç. Eğlenceli ve iştah açıcı.

The mind of a chef

The mind of a chef

Merhum şef Anthony Bourdain, David Chang ve Sean Brock da dahil olmak üzere dünyanın en ünlü şeflerinden bazılarının düşünce süreçlerini, onları neyin özel kıldığını belirlemek için anlatıyor ve araştırıyor. Bölümler ve geziler sayesinde şefleri daha yakından tanıyacağız, etkilerinin nereden geldiğini öğreneceğiz ve gittikleri farklı ülkelerde kapsamlı tarif koleksiyonlarına ekleyecekleri yeni teknikler veya yemekler hakkında bilgi edinecekler. Birden fazla Emmy Ödülü kazanan The Mind of a Chef seyahat, yemek pişirme, tarih ve bilimi harmanlıyor ve her sezon bir şefe veya birkaç şefe odaklanıyor ve ocağın arkasındaki felsefelerini inceliyor.

Somebody Feed Phil

Somebody Feed Phil

Başarılı komedi dizisi ‘Everybody Loves Raymond’ın yaratıcısı Phil Rosenthal, her birinin geleneksel yemeklerini deneyeceği farklı ülkelere seyahate çıkıyor. Sadece en iyi yemek pişirme dizilerinden biri değil, aynı zamanda Netflix’teki en iyi seyahat dizilerinden biridir. Lizbon, Buenos Aires veya Mexico City gibi şehirlerin gastronomisine kendinizi kaptırmak için sokak yemeği tezgahlarını da ziyaret edeceksiniz. Bölümleri gittiği her bölgenin adetlerini anlatan bir belgesel oluyor çünkü sadece yemekle yetinmiyor, o şehirleri ziyaret etmeyi planlayanlar için de bir gastronomi rehberi oluyor.

Salt Fat Acid Heat

Salt Fat Acid Heat

Şef ve yazar Samin Nosrat, yemek pişirmenin ve lezzetin anahtarlarını keşfetmek için dünyayı dolaşıyor, aşçılara tavsiyeler veriyor ve gittiği her yerde ziyafetler veriyor. Ve tuz, yağ, asit ve ısıdaki bu dört elementi, bir yemeği mahvedebilecek veya mükemmel bir şekilde doldurabilecek dört elementi bulun. Nosrat’ın kendisinin en çok satan kitabından uyarlanan ve dünyanın mutfak ve gastronomiyi evrensel kılan unsurlarla birleştiğini açıklamaya çalışacağı bir belgesel dizisi.

Cooked

Cooked

Popüler yemek yazarı Michael Pollan, mutfağın dünyamızı nasıl şekillendirdiğini, ülkeleri nasıl birleştirdiğini ve yiyecekleri nasıl dönüştürdüğünü araştırıyor. Dört bölüme ayrılan Ateş, Su, Hava ve Toprak en iyi yemek dizilerinden biridir. Pollan, yemeğin nereden geldiğini, bu dört unsur sayesinde onu nasıl dönüştürebileceğimizi araştırıyor ve mutfakta paylaşılan bilgilerle kültürleri birleştirmeye çalışıyor. Aynı zamanda, yemek yapmayı öğrenmeye ve gezegende öğrenilen dersleri uygulamaya çalışın.

Fresh, Fried and Crispy

Fresh Fried and Crispy

Bir uzmanlık alanını keşfetmek için birkaç farklı yeri gezen Netflix’teki başka bir yemek ve yemek dizisi. Bu durumda, kendi adından da anlaşılacağı gibi, yemek eleştirmeni Daym Drops, “lezzetli börekleri” tatmak için Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerine gidiyor. 25 dakikalık bölümlerin her birinde Drops, Amerika Birleşik Devletleri’nde her türlü kızarmış yemeği deneyeceği bir şehre gidiyor. Tavuklu tekneler, takolar, köfteler, erişteler, hamburgerler.

The Final Table

The Final Table

Masadaki herkes dünyanın en iyi 24 şefinin katıldığı bir yarışmadadır. Jüri üyeleriniz prestijli şeflerden ve ünlülerden oluşur. Farklı programlar bir ülkeye ve gastronomisine ayrılacaktır. Miguel Bosé veya eski futbolcu Alessandro del Piero gibi karakterlerin tadacağı Meksika, İspanyol, İngiliz, Japon veya Fransız yemekleri. Şefler, yarışmada kalabilmek için bu ünlü jüri üyelerini ve profesyonel jüriyi etkilemeye çalışacaklar. Anneannelerimizin evlerinde yapılabilecek gelenek ve yemeklerden daha fazla lüks mutfak ve prestijli restoran teknikleri göreceğiz. İlgi alanınız gastronomi ise, öğrenebileceğiniz ve rekabeti bir üst seviyeye çıkaran ilginç bir program.

The Big Family Cooking Showdown

The Big Family Cooking Showdown

Bu yarışmada ailelerin yarışmaya katıldığını göreceğiz. Bazı programlarda birlikte yemek pişirmek zorunda kalacaklar, bazılarında ise aileyi temsil eden üyelerinden biri olacak. Sadece on pound harcayarak dört kişilik yemek pişirmek gibi birçok ailenin yüzleşmek zorunda olduğu zorluklarla karşılaşacaklar ve bu, yarışmanın en zor sınavlarından biri olacak.

Sugar Rush

Sugar Rush

Bu yarışmada en önemli şey zaman olacak. Pasta şeflerinin en lezzetli tatlıları en kısa sürede pişirmek ve böylece kazanmak için yarışacakları bir gösteridir. Dört pasta şefi takımı 10.000 $’lık ödül için birbirleriyle yarışacak. Kekler, tatlılar ve hepsinden öte devasa pastalar, bu aşçı çiftlerinin bolca adrenalin dolu eğlenceli bir programda karşılaşacakları zorluklar olacak. Acelenin birçok pastane şefine aşılmaz hatalar yaptıracağı çok eğlenceli bir yarışma. Yapacakları tatlılar o kadar zor ve karmaşık ki en ufak bir hatada her şey boşa gidiyor.

Nailed It!

Nailed It

Bu çılgın ve tuhaf yarışma bir mizah ve şeker bombasıdır. Çok temel bilgiye sahip üç şef, 10.000 dolarlık bir ödül kazanmak için ünlü şekerlemecilerin karmaşık eserlerini, özgün sanat eserlerini taklit etmelidir. Her zamanki gibi, bu yarışmacıların taklitleri orijinallerine hiç benzemiyor ve çoğu durumda gerçek felaketlerle sonuçlanacak, ancak çok komik.