Amazon Türkçe dublaj ve altyazılı diziler

Amazon Prime Video’da çok sayıda Türkçe alt yazılı ve bazı Türkçe dublajlı dizi ve film var. Bu rehberde, Prime Video’nun çok geniş kütüphanesindeki Türkçe dublaj ve altyazı desteğine sahip dizilerden bahsedeceğiz.

Ne yazık ki Prime Video’da şu anda yeterli sayıda Türkçe dil desteğine sahip dizi bulunmuyor. Bu nedenle sizin için derin bir araştırma yaparak Türkçe desteğine sahip en iyi dizilerin iyi bir listesini hazırlamak istedik. Amazon Prime’da en iyi Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı dizilerin listesi için bize katılın!

Reacher

reacher

Reacher hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. 1997’de yazılan Lee Child Danger Zone’un ilk romanından uyarlanan dizi, bizi Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyindeki huzurlu bir kasabaya götürür. Sezon boyunca Jack Reacher, Georgia’daki Margrave kasabasında iyi karşılanmayacak. Başta niyeti iyidir, ancak kahramanı işlemediği şiddetli bir cinayetle suçlanır ve adaleti sağlayıp gerçek suçluyu bulana kadar pes etmeyecektir.

Jack Reacher emekli bir askeri polistir. Amerika Birleşik Devletleri’ni cep telefonu olmadan seyahat eder. Küçük bir kasabaya vardığında işlemediği bir cinayetten tutuklanır. Adını temize çıkarmaya çalışan Reacher, aklının ve yumruklarının çözülmesini gerektirecek ölümcül bir komployla karşılaşacak. Bu yeni orijinal dizi, İngiliz yazar Lee Child’ın kitaplarına dayanıyor.

The Expanse

the expanse

The Expanse hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Uzayda geçen hikayelerin hayranıysanız, The Expanse’i izleme listenize eklemelisiniz. Bu Amerikan bilim kurgu yapımı Syfy aracılığıyla 2015’te başladı ve Amazon Prime Video ile devam etti. The Expanse bizi insan ırkının tüm Güneş Sistemini kolonize ettiği uzak bir geleceğe götürüyor.

The Expanse, polis dedektifi Josephus Miller, uzay gemisi subayı James Holden ve Birleşmiş Milletler yöneticisi tarafından kayıp bir genç kadının aranmasına tanık olduğumuz, Güneş Sistemi’nin yerleştiği çok uzak bir geleceğe seyahat ediyor. Bu soruşturma onları, Dünya ile Mars arasındaki mevcut barışı yok etmekle tehdit eden ve tüm insanlığın güvenliğini tehlikeye atacak bir komploya işaret eden yıkıcı bir gerçeği keşfetmeye götürecektir.

The Marvelous Mrs. Maisel

the marvelous mrs. maisel

The Marvelous Mrs. Maisel hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Amazon Prime Video’nun en çok ödül alan ve beğenilen dizilerinden biri, The Marvelous Mrs. Maisel. Üç sezonu geride bırakan ve dördüncü sezona ulaşan The Marvelous Mrs. Maisel, yayındaki en iyi komedilerden biridir. Amy Sherman-Palladino’nun ruh eşi Daniel Palladino ile birlikte yaratılışı, ellili yılların sonlarında eğlence dünyasında kendine bir yer edinmeye çalışan bu komedyenin hikayesiyle yıllardır izleyicileri, eleştirmenleri ve ödülleri fethediyor.

The Purge

The Purge

The Purge hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. The Purge, Prime Video sayesinde önce bir film, şimdi de bir televizyon dizisi olarak giderek zamanımızın en sağlam serilerinden biri haline geldi. Her yıl bir gece için şiddet yasaldır. Toplumun öfkesini serbest bırakmanın bir yolu olarak, herhangi bir soruna neden olmadan istediğiniz herkesi soyabileceğiniz, tecavüz edebileceğiniz ve öldürebileceğiniz on iki saat. Her ne kadar bileceğimiz gibi, ayrıcalıklı sınıfların, hukukun üstünlüğünün bağları veya sonuçları olmadan kimin yaşayıp kimin öleceğini kontrol etmesinin bir yoludur.

Paper Girls

Paper Girls

Paper Girls hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Paper Girls, Ali Wong’un Erin Tieng (yetişkin), Sofia Rosinsky’nin Mac Coyle ve Camryn Jones’un Tiffany Quilkin rolünde oynadığı 44 dakikalık bir bilimkurgu-korku-fantezi-drama-gerilim-gizem dizisidir. Erin, Mac, Tiffany’nin hayatı, 1988’deki Cehennem Günü’nde farkında olmadan zamanda yolculuk yapmalarıyla değişir.

American Gods

American Gods

American Gods hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. American Gods hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. American Gods, Neil Gaiman’ın bir kitabından uyarlanan bir dizidir. American Gods, 2017 bahar döneminde bizi en çok etkileyen televizyon dizilerinden biri oluyor. American Gods, aynı adlı romana dayanan bir dizidir. Konu, eski mahkum Shadow Moon ve gizemli şarlatan Bay Çarşamba’nın Amerika’nın kalbine yaptığı bir yolculukta, eski dünyanın tanrıları ile Çağdaş çağda doğanlar arasındaki bir savaşı ortaya koyuyor.

Nine Perfect Strangers

nine perfect strangers

Nine Perfect Strangers Türkçe alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Liane Moriarty’nin New York Times En Çok Satan kitabı TV’ye uyarlandı. Hikaye, Avustralya’da farklı geçmişlerden gelen dokuz farklı insanı takip ediyor. Hepsi, gizemli bir Rus kadın tarafından yönetilen on günlük özel bir zihin-beden dönüşümü inzivasına katılırlar.

Nicole Kidman, Melissa McCarthy ve Michael Shannon’ın elinden yönetmen Jonathan Levine, bize “tam bir dönüşüm” vaat eden gizemli bir sığınağa gelen dokuz kişinin hikayesini sunuyor. Masha adında esrarengiz bir kadının rehberliğinde, arzu ettikleri refahı arayacaklardır, ancak çok şüpheli yöntemler onları sınıra ulaştıracaktır, bu yüzden kaçırmamanız gereken dizilerden biridir.

Star Trek: Picard

star trek picard

Star Trek: Picard Türkçe alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Star Trek’in en sevilen kaptanlarından biri olan Jean Luc Picard olarak geri döndü. Dizi, artık bir şaraphanesi olan ve Yıldız Filosu’ndan ayrılmanın keyfini çıkaran emekli bir Picard’a odaklanıyor, ancak kısa sürede yıldızlara geri dönmesi gerekiyor.

The Man in the High Castle

man-on-the-highest-castle

The Man in the High Castle Türkçe alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Philip K. Dick’in ünlü romanından uyarlanan dizinin dördüncü ve son sezonu şimdi Amazon kataloğunda ve denemenizin zamanı geldi. Size nedenini söylüyoruz. 2. Dünya Savaşı’nı Naziler kazansaydı ne olurdu? Çok fazla dikkat etmediğimiz dizilerden biri olan Yüksek Şatodaki Adam’ın çıkış noktası da budur ve şimdi dördüncü ve son sezonu ile Amazon Prime Video’da izlemek için mükemmel bir zaman.

Nazi Almanyası atom bombasını Birleşik Devletler’den önce icat eder. Kuzey Amerika toprakları böylece serbest kalır, kontrol edemedikleri bir savaşta yenildikleri için Nazi Almanyası ve Japonya daha fazla toprağa yayılır. New York, Nazi yönetimine geçer, California ise Japon imparatorluğuna.

Tom Clancy’s Jack Ryan

jack ryan

Tom Clancy’s Jack Ryan Türkçe alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Baltimore doğumlu yazar Tom Clancy, 2019’da 66 yaşında vefat etmeden önce casusluk ve askeri bilim gerilim romanları etrafında bir eğlence imparatorluğu kurdu. İlk romanı The Hunt for Red October’ı (imza karakteri Jack Ryan’ın ilk görünüşü) 1984’te yayınladıktan sonra, marka düzinelerce kitap, TV şovu, film ve Rainbow Six gibi video oyunlarına genişledi. Clancy’nin romanları 100 milyondan fazla basıldı. Vefatından bu yana, Jack Ryan karakteri diğer yazarların kitaplarında yaşadı.

Daha yakın zamanlarda, Ryanverse Amazon Prime serisi ile yeniden canlandırıldı. John Krasinski’nin parlak denizciden dönüşen CIA ajanı rolünü üstlendiği Jack Ryan ilk sezonu ile olumlu eleştiriler aldı ve eleştirmenler aksiyon sahnelerini, oyuncu kadrosunu ve kapsamı övdü ve 2. sezon Kasım 2019’da yayınlandı.

Hunters

hunters

Hunters Türkçe alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Yönetmen Jordan Peele’nin sunduğu Hunters, 1977’de New York’ta haklı bir intikamın peşinde olan Nazi avcısı bir ayaktakımının hikâyesini anlatıyor.

The Boys

the boys

The Boys Türkçe alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Serinin hikayesi, güçlerini kötüye kullanan ve halkı riske atan bir grup yozlaşmış ve şöhret körü süper kahramanın etrafında dönüyor. Sinema ve televizyon, süper kahraman figürünü mide bulandırıcı bir şekilde kullanmış olsa da, bu bakış açısı ilginçtir, çünkü onlar mutlaka iyi şeyler yapmak için burada değillerdir.

Carnival Row

Carnival Row

Carnival Row Türkçe alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Bu neo-noir fantezide, savaşın yıktığı bir evden efsanevi yaratıklar, birden fazla fantezi türü ırkı arasında gerilimlerin arttığı bir şehre göç etti. Müfettiş Rycroft Philostrate (Orlando Bloom), yaratıklara sempati duyduğu için üstleri tarafından onaylanmamasına rağmen, kasabanın birçok cinayetini çözmeye çalışırken bulur. Her türden insan, peri, faun, cadı, kurt adam ve kobold arasındaki sosyal huzursuzluk ve huzursuz bir barışın karanlık komplolarını ortaya çıkarın.

The Boys Presents: Diabolical

the boys presents diabolical

The Boys Presents: Diabolical hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Prime Video’da The Boys’un sunduğu hediyelerle bir randevunuz var: Diabolical, Vought’un kahramanlarıyla çok yaramaz bir antoloji.

The Boys, Amazon Prime Video’nun yıldız dizilerinden biri oldu. Garth Ennis ve Darick Robertson’ın çizgi romanlarından uyarlanan dizi, üçüncü sezonuna hazırlanıyor. Bu sırada, The Boys hayranlarını memnun edecek yetişkinler için çılgın bir animasyon dizisi var. The Boys Presents: Diabolical, dizilerin en büyük erdemlerinden birini bir antoloji formatında kucaklıyor: aynı dünyada farklı animasyon türleri ve tarzları sunuyor.

The Legend of Vox Machina

the legend of vox machina

The Legend of Vox Machina hem Türkçe dublaj hem de alt yazı desteği ile platformda bulunuyor. Amazon Studios ve Titmouse ile ortaklık kurduktan sonra, The Legend of Vox Machina, iki sezona yayılan 24 bölümden ilki ile 28 Ocak’ta Amazon Prime Video’da yetişkinlere yönelik bir animasyon dizisi olarak başladı. Fantezi temalı dizi, sürekli artan baro faturalarını ödemek için para karşılığında Exandria krallığını karanlık büyülü güçlerden kurtarma arayışına giren bir grup uyumsuzları takip ediyor.