Sushi Party io oyunu oyna

Sushi Party, Kawaii (şirin) tarzında bir yılan oyunudur. Yüksek puanlar toplayıp çeşitli başarıların kilidini açabileceğin, ve diğer yılanlara çarpmadan hareket etmen gereken çok oyunculu bir yılan oyunu macerasına hazır ol.

Sushi Party, Hollanda merkezli oyun şirketi Terminarch Games tarafından geliştirilen, modern grafiklere sahip ücretsiz çevrimiçi bir oyundur. Oynanışı da oldukça basit. Oyuna küçük bir yılanı kontrol ederek başlıyorsun. Suşi gibi yemekleri veya diğer oyuncuları yedikçe büyüyorsun, ta ki başka bir oyuncu seni durdurana kadar. Sushi Party’i şimdi Poki’de ücretsiz oynayabilirsin!

sushi party inceleme 1

Sushi Party inceleme

Sushi Party oyununu ilk oynadığımda aklıma Nokia telefonlarda popüler olan klasik Snake oyunu geldi. Sushi Party de yılan oyunları arasında son zamanlarda gördüğümüz en iyi ürünlerden biri.

Oyunda suşilerden oluşan yiyecekleri toplarken diğer yılanlara çarpmadan hareket etmen gerekiyor. Çevrimiçi oynanan bir oyun olduğu için diğer kullanıcıların da sana çarpmamak için hamle yaptığını görebilirsin. Mücadele gereği aniden önüne çıkıp çarpmana neden olmak isteyenleri söylemiyorum bile.

Oyuna başlarken renk seçebileceğin ve diğer yılanlar arasında öne çıkmanı sağlayan basit bir özelleştirme menüsü de bulunuyor. Burada yılanına çeşitli aksesuarlar ve kostümler giydirebilir, ayrıca skor listesindeki başarı durumunu ve ilerlemeni kontrol edebilirsin.

Sushi Party, şirin grafiklere ve fare ile basit bir tek tık oynanışına sahip bir oyundur. Oyundaki asıl zorluk, diğer yılanlarla olan çarpışmalardan kaçınmaktır. Daima yemek yeme ve büyümenin eğlencesinden saatin nasıl geçtiğini anlamayacaksın bile!

sushi party inceleme 2

Sushi Party oynanış

Basit konseptinin ve zaman zaman zorlu mücadelesinin yanı sıra benzer “.io” oyunlarıyla karşılaştırıldığında, Sushi Party en az karmaşık olanlardan, ancak aynı zamanda oynaması da en eğlenceli olanlardan biridir.

Yılanı kontrol etmek için fareyi kullanman gerekiyor. Fare ile çeşitli yönlere sol tık yaparak yılana yön verebilirsin. Aksi taktirde yılan kendi kendine hareket edecektir. Yılan her zaman imleç yönünde hareket eder, ancak farenin sol tuşuna hızlı tıklamak veya basılı tutmak suretiyle hız kazanabilirsin.

Diğer oyunculardan önce büyümene ve yiyecekleri toplarken onlara çarpmaktan kaçınmana dayalı rekabetçi bir çevrimiçi çok oyunculu oyundur. Birine çarpıp ölen yılandan geriye bolca yiyecek kalır ve diğer oyuncular fark ettiği anda ganimeti kapmak için o noktaya yönelir.

Sushi Party’de fare ile yönlendirdiğin, büyümek için yiyecekleri topladığın ve diğer oyunculara çarpmamaya çalışırken, solucan veya yılan benzeri bir yaratık olarak oynuyorsun. Ana hedef, liderlik tablosunun zirvesine ulaşmak ve mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmaktır.