iPhone’da hazır mesaj nasıl eklenir?

iPhone’da hazır mesajlar kullanarak gelen bir aramayı yanıtlayabilirsiniz. Böylece müsait olmadığınız veya konuşamadığınız bir anda gelen bir çağrıyı hazır mesajla yanıtlayabilirsiniz.

iPhone’a bir arama geldiğinde, iOS işletim sisteminin aramayı kabul etme veya ret etmenin dışında sunduğu birkaç farklı seçenek vardır ve bunlar arasında hazır mesajla SMS veya iMessage üzerinden yanıt verme yeteneği de vardır.

iPhone hazır mesaj ekleme

Ekranın sağ alt kısmındaki daha büyük yeşil Kabul Et düğmesinin üzerinde küçük beyaz bir Mesaj düğmesi görünür. Mesaja dokunmak, dört seçenekli bir menü gösterir.

Önceden tanımlanmış üç mesajdan herhangi biri, ‘Üzgünüm, şu anda konuşamam.’, ‘Yoldayım.’ veya ‘Seni daha sonra arayabilir miyim?’ seçilebilir. Alternatif olarak, arayan kişiye hızlı bir şekilde metin göndermek için ‘Özel…’ öğesine dokunarak özel bir mesaj da girilebilir.

Ayrıca, iPhone’un önceden tanımlanmış metin mesajlarını, daha kullanışlı olabilecek veya kullanıcıya daha doğal gelen ifadeleri kullanacak şekilde özelleştirmek de mümkündür. Bu değişiklik, Telefon sekmesindeki Ayarlar uygulamasında yapılır ve “Mesajla Yanıtla” adlı bölümün içinde bulunur.

Hazır mesajları düzenlemek için Ayarlar uygulamasını açın. Ayarlar uygulamasında Telefon’a girin. Telefon içinde “Mesajla Yanıtla”yı seçin. Burada üç adede kadar hazır mesajı yeniden tanımlayabilirsiniz.