iPhone’da normal videoyu ağır çekim yapma

Apple iPhone’larda ağır çekim video kaydı yapabilirsiniz. Saniyedeki kare sayısı oldukça yüksek olan ağır çekim videolar, en yeni iPhone’larda oldukça şahane olabilir ve sıkıcı bir videoyu gerçek bir başyapıta dönüştürebilir. Ancak önceden normal olarak çekilmiş bir videoyu nasıl ağır çekim yapacağınızı merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz!

Bu eğitimde, normal videoları ağır çekimde nasıl kaydedebileceğinizi ve sürelerini nasıl düzenleyebileceğinizi adım adım ve ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Videoyu ağır çekim yapma

Gerçekte normal çekim bir videoyu tam manasıyla ağır çekim videoya çevirmek mümkün değil. Ancak, daha önceden normal çekim ile çekilen bir videonun hızını düşürerek ağır çekim haline çevirebilirsiniz. Bunun için harici bir uygulama yüklemenize gerek yok.

1. İlk olarak uygulama kitaplığınızda bulunan Kestirmeler adlı uygulamayı çalıştırın. Eğer daha sonra sildiyseniz, uygulamayı Apple Store’dan edinebilirsiniz.

2. Kestirmeler uygulaması içinde, sağ üstte yer alan + işaretine dokunun ve yeni bir kestirme başlatın.

3. Kestirmeye bir isim yazın, böylece ne amaca hizmet ettiğini daha sonra anlayabilirsiniz.

4. “İşlem Ekle” düğmesine dokunarak “Fotoğrafları Seç” işlemini ekleyin.

5. Ardından yan taraftaki sağ oka dokunarak işlemi genişletin. “Dahil et” kısmında sadece “videolar” olarak şekilde kısıtlayın.

6. Uygulamanın en altındaki “Uygulama ve işlem arayın” kısmından “Kodla” işlemini bularak ekleyin. Ardından Kodla işleminin yanındaki sağ oku ile işlemi genişletin. Hız parametresinde “normal” seçeneğini, “her zaman sor” ile değiştirin.

7. Son olarak, “Fotoğraf albümüne kaydet” işlemini ekleyin.

8. Kestirmemiz hazır! Sağ üstteki x ikonuna dokunun ve kestirmeyi düzenleme ekranını kapatın. Şimdi kestirmeyi çalıştırın ve yavaşlatmak istediğiniz videoyu seçip “ekle” düğmesine dokunun. Şimdi hız miktarını girin. 0-1 arası gireceğiniz hızlar, videoyu yavaşlatır. Ancak 1’den yüksek hız girerseniz video tam tersi şekilde hızlanır.

Ağır çekim video kaydetme

iPhone’unuzla ağır çekim videolar çekmek için şu adımları izleyin:

1. iPhone’unuzda Kamera uygulamasını açın.

2. Parmağınızı alttaki farklı modların üzerinde kaydırın.

3. “Ağır çekim” modunu seçin.

4. Ağır çekim video kaydetmeye başlamak için kameranızı kaydetmek istediğiniz kişiye, öğeye veya nesneye doğrultun ve kırmızı dairesel düğmeye basın.