iPhone internetsiz mesaj gitmiyor

SMS ile mesajlaşmak için internet gerekmez. iPhone’da bazen internet yokken mesajların gitmediği durumlarla karşılaşabilirsiniz. Tüm bu internetsiz mesaj gitmeme sorunlarının çözümleri var. Öğrenmek için okumaya devam edin.

iPhone’da internet yokken mesajlar gitmiyorsa, sorunun nedeni Apple’ın mesajlaşma uygulaması iMessage’dır. Sorunu ortadan kaldırmak için birkaç basit ayarı gözden geçirmeniz gerekiyor.

İnternet yokken mesaj atılmıyor

iMessage uygulaması sadece internet ile mesajlaşma olanağı sağlar. Hem iMessage hem de SMS’ler iPhone’un Mesajlar uygulaması üzerinden gönderilir. Eğer bir internet paketiniz yoksa veya paketiniz bittiyse, telefonunuz internete bağlı değilse bu sorunu yaşayabilirsiniz.

Eğer internetiniz yoksa, bunun yerine SMS ile mesajlaşmayı kullanabilirsiniz. Sadece normal mesajlar atmak veya internet yokken normal mesajlar atmak için ayar yapmalısınız.

Sorunu çözmek için telefonunuzun Ayarlar menüsüne girin. Ayarlar içinde Mesajlar’ı bulun. Mesajlar içinde iMessage’ın AÇIK konumda olup olmadığını kontrol edin. Bunu kapatmanıza gerek yok. Biraz daha aşağıda “SMS Olarak Gönder” seçeneğinin de AÇIK olduğundan emin olun. Bu seçenek sayesinde mesajları internet yokken SMS olarak gönderebilirsiniz.

Mesajlar uygulamasından mesaj gönderirken ilk olarak iMessage olarak göndermeyi deneyecek. Mesaj ulaştırılmayınca mesaja basılı tutun ve SMS Olarak Gönder seçenine dokunun. Ardından o mesaj SMS olarak gönderilir. Daha sonra, internet gelene kadar mesajlar SMS olarak gider.