iPhone’da fotoğraf kalitesini düşürme

iPhone’da fotoğrafların kalitesini düşürmek için boyutunu değiştirebilir veya küçültebilirsiniz. Özellikle zamandan tasarruf etmek için bir kısayol oluşturacağımız için süreç hızlı ve kolaydır.

Kısayolları kullanarak fotoğrafları iPhone’da yeniden boyutlandırın. iPhone’da fotoğrafların boyutunu değiştirmek veya küçültmek istediğimizde, işlemi kolaylaştırmak için kısayolları kullanabiliriz. Bu sayede kendi araçlarımızı oluşturabilir ve çeşitli süreçleri basitleştirebiliriz.

Kısayollar sayesinde önceden oluşturduğumuz süreçleri takip eden basit otomatik eylemler oluşturabiliyoruz.

Fotoğraf kalitesi düşürme

Daha önceden yüksek kalite ile çekilen büyük boyutlu bir fotoğrafın kalitesini, kestirme oluşturarak düşürebilirsiniz. Bunun için harici bir uygulama yüklemenize gerek yok.

1. İlk olarak uygulama kitaplığınızda bulunan Kestirmeler adlı uygulamayı çalıştırın. Eğer daha sonra sildiyseniz, uygulamayı Apple Store’dan edinebilirsiniz.

2. Kestirmeler uygulaması içinde, sağ üstte yer alan + işaretine dokunun ve yeni bir kestirme başlatın.

3. Kestirmeye bir isim yazın, böylece ne amaca hizmet ettiğini daha sonra anlayabilirsiniz.

4. “İşlem Ekle” düğmesine dokunarak “Fotoğrafları Seç” işlemini ekleyin.

5. Ardından yan taraftaki sağ oka dokunarak işlemi genişletin. “Dahil et” kısmında sadece “görüntüler” olacak şekilde kısıtlayın. “Birden fazla seç”i aktif edin.

6. Uygulamanın en altındaki “Uygulama ve işlem arayın” kısmından “Görüntüyü dönüştür” işlemini bularak ekleyin.

7. Ardından “Görüntüyü yeniden boyutlandır” işlemini ekleyin. Büyüklük değerini Yüzde olarak değiştirin. Yüzde parametresini “Her zaman sor” olarak güncelleyin.

8. Son olarak yine aynı yerden “Fotoğraf albümüne kaydet” işlemini ekleyin.

9. Kestirmemiz hazır! Sağ üstteki x ikonuna dokunun ve kestirmeyi düzenleme ekranını kapatın. Şimdi kestirmeyi çalıştırın ve kalitesini azaltmak istediğiniz fotoğrafları seçip “ekle” düğmesine dokunun. Yüzde değerini girin. Sonuç olarak yeni fotoğrafı albümde bulabilirsiniz.