Spotify’de şarkı sözleri nasıl paylaşılır?

Spotify, geçtiğimiz aylarda gelen Şarkı Sözleri özelliği ile artık çalan şarkının şarkı sözlerini görüntülemenize, senkronize etmenize ve paylaşmanıza olanak tanıyor.

Musixmatch ve Spotify arasındaki ittifaktan kaynaklanan bu işlev, en çarpıcı noktalarından biri olarak şarkıların sözlerini paylaşmanıza olanak tanıyan seçeneğe sahip. Kullanıcılar, Şarkı Sözleri kartındaki veya tam ekran görünümündeki “Paylaş” simgesine dokunabilir ve Instagram, Facebook, Snapchat veya Twitter aracılığıyla hikayede paylaşmak üzere 5 satıra kadar şarkı sözü seçebilir.

Spotify Şarkı Sözleri nasıl paylaşılır?

Şarkı sözleri Spotify’ın masaüstü ve Smart TV sürümlerinde görüntülenebilirken, paylaşım seçeneği görünüşe göre yalnızca uygulamada mevcut.

Mobil uygulamada yapmanız gereken ilk şey, uygulamanın en alt kısmındaki çalmakta olan şarkıya dokunmak ve o anda çalmakta olan şarkının görüntüsünü ekrana getirecektir.

Dinlerken ekranın altından yukarıya doğru kaydırın ve şarkı çalarken şarkı sözlerinin gerçek zamanlı olarak kaydırıldığını görmeye başlayabilirsiniz. Zaten o kısımda başlık olarak şarkı sözleri yazıyor ve hemen sağında da “Daha fazla” düğmesi var.

Şarkı sözlerini tam ekrana aldıktan sonra, paylaşmak için şarkı sözleri ekranının altındaki “Paylaş” düğmesine dokunmanız ve ardından paylaşmak istediğiniz sözleri ve bunu arkadaşlarınızla hangi platformda paylaşmak istediğinizi seçmeniz yeterlidir.

Bulunduğunuz bölgeye, kullandığınız telefon modeline, işletim sistemi sürümüne ve uygulama sürümüne bağlı olarak Instagram, Facebook, Snapchat veya Twitter aracılığıyla şarkı sözlerini paylaşabilirsiniz.