iPhone videoya müzik ekleme nasıl yapılır?

Yaratıcı yönünüzü kullanmak istiyorsanız, iPhone’unuzla çektiğiniz videolara birine göndermeden önce gerçekten basit bir şekilde arka plan müziği koyabilirsiniz. iPhone’da videoya Fotoğraflar uygulamasından müzik eklenemediği doğrudur, ancak yine Apple’a ait Clips uygulamasını kullanabiliriz. Apple’ın Clips uygulaması ile videoya ücretsiz olarak müzik ekleyebilirsiniz.

Bir videoya müzik eklemek için öncelikle App Store’dan tamamen ücretsiz olan Clips uygulamasını indirmemiz gerekiyor. Sıfırdan açtığımızda, yeni bir projede düzenlemek istediğimiz materyali içe aktarmamız istenecek.

iPhone videoya müzik ekleme

Açıkçası, sanki profesyonel bir düzenleme programıymış gibi, birleştirmek için farklı video parçaları ekleyebiliriz. Daha önce de söylediğimiz gibi, videoları kütüphaneden alabiliriz, ancak ortadaki kırmızı kayıt düğmesine basıp basılı tutarak kayıt yapabiliriz. Bu düğmeyi bıraktığımızda kayıt duracak ve elimizdeki diğer kayıtlarla birleştirilecektir.

İstediğimiz tüm kliplerle birlikte projemizi bitirdikten sonra, nota simgesi olan sağ üst köşeye gidebiliriz. Üzerine tıklarsak müzik menüsüne girebiliriz. Bu menüde, zevkinize uygun veya uygun olmayan sonsuz sayıda şarkının bulunduğu uygulamanın kendi kataloğu arasında seçim yapma imkanına sahibiz.

Ancak sizi ikna etmezlerse, hem iTunes’dan satın aldığımız hem de bilgisayarımızdan aktardığımız müzikleri içeren yerel müzik kitaplığına her zaman gidebilirsiniz.

Klipler zaten kaydedildikten ve arka plan müziğini de ekledikten sonra projeyi daha da özelleştirebiliriz. Kırmızı kayıt düğmesinin yanında, uygulayabileceğimiz farklı filtrelere erişmemizi sağlayacak renkli bir yıldızımız var. Bulduğumuz seçenekler arasında farklı animojiler ve hatta filtreler eklemek öne çıkıyor.

Bu uygulama birkaç araçla başladı, ancak Apple, Clips’i yeni düzenleme seçenekleri sağlayarak güncelliyor. Bu uygulamanın iPhone’da ve hatta iPad’de çalışması ekosistemin bir parçası olduğu için oldukça iyi olduğu için bunu oldukça beğendik ve size öneriyoruz.