En iyi Filipin dizileri

Filipinler, geçmişten bugüne istilacı ülkelerden gelen etkilerin karışımından doğan büyüleyici bir kültüre sahip eşsiz bir ülkedir. Filipin dizileri ve dilinden Filipin kültürüne kadar İspanyol, Amerikan ve Çin kültürlerinin etkisini gözden kaçırmak imkansız. Filipinler’in büyüleyici kültürünün derinliklerini kendi başınıza keşfedebilmeniz için son zamanların en iyi Filipin dizilerinin bu listesini bir araya getirdik! Listede Filipin BL dizisi de olduğunu fark edeceksiniz. Genel olarak bir karma hazırladık!

Wildflower

Wildflower

Lily Cruz, anne babasını çok seven akıllı, şefkatli bir genç kızdır. Ailesinin başına bir trajedi geldiğinde, zengin bir dul olana kadar kendi başının çaresine bakmak zorunda kalır. Prianka sayesinde, şimdi Ivy olan Lily, adalet arayışında sabrın önemini öğrenir. Ivy güzel, zeki ve dikbaşlı bir genç kadın olmak için büyür. Poblacion Ardiente’de güçlü bir siyasi hanedan olan kötü Ardiente ailesine karşı intikam almak istiyor.

Like in the Movies

Like-in-the-Movies

GAYA SA PELIKULA, bize bir kimlik krizinin ortasında bulunan 19 yaşındaki bir mimarlık öğrencisi olan Karl’ı anlatıyor. Ailesi tarafından, üniversitenin ikinci dönemi başlamadan önce, bir aile geleneği olan yalnız yaşamayı öğrenmek için taşınmaya zorlanır. Geçimini sağlamak için yeterli paraya sahip olması için baskı gören Karl, internette tuhaf işler üstlenir. Ancak büyük müşterilerinden biri aniden gittiğinde, fonları yetersiz kalır. Düşüncesiz olduğu için küçümsediği komşusu gizemli Vlad ev arkadaşı olmak zorunda kalır.

The Promise

The-Promise

Güçlü bir politikacının asi oğlu Angelo Buenavista, emekli bir polis memurunun basit ama güzel evlatlık kızı Yna Macaspac’a aşık olur. Onlardan habersiz, aşk hikayeleri tarihi tekrar etmeye mahkumdur.

Gameboys

Gameboys

Genç yayıncı Kahire, çevrimiçi oyunda rakip olduğu Gavreel adlı oyuncudan görüntülü arama aldığında hazırlıksız yakalanır. Yakışıklı yabancı ona çıkma teklif ettiğinde daha da şaşırır. İki oyuncu, COVID19 pandemisi karantinası sırasında romantizmi yaşayabilir mi, yoksa aşk hikayeleri için ümit yok mu?

Hello Stranger

Hello-Stranger

Ya hayatınızı sonsuza dek değiştirecek biriyle tanışırsanız? Bu, birbirlerini pek sevmeyen, ancak hayatlarını sonsuza dek değiştirecek koşullar tarafından tekrar bir araya getirilen yabancılar olarak ilk kez çevrimiçi ortamda tanışan iki çocuğun hikayesidir. Mico, arkadaş grubuyla çevrimiçi bir bilgi yarışması düzenlediğinde, okulun popüler basketbolcusu Xavier’in katılıp onlara hakaret etmesi nedeniyle şok olur. Mico, bunun Xavier’i son görüşü olmayacağını biliyor.

2 Good 2 Be True

2-Good-2-Be-True

Ali ve Eloy’un yolları ilk olarak bir otelde hırsızlık olduğunu öğrendikten sonra kesişir. Babası hapiste olan Eloy, aslında bir grup dolandırıcının üyesidir. Babasını hapse sokan suçun ardındaki gerçeği keşfetme görevinde, yaşlı bir adama götürüldü. Eloy, yaşlı adamın hemşiresinin Ali olduğunu anlayınca, Ali’nin kendisi hakkında artan şüphelerine rağmen onu kullanmak için planlar yapmaya başlar. Yalanlarla dolu bir dünyada gerçek aşk hala gerçek mi?

On the Wings of Love

On-the-Wings-of-Love

Birbirinden çok farklı iki insanı merkeze alan romantik bir komedi. Amerikan rüyası olan basit bir kız olan Leah; ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal olarak kalmak ve çalışmaya devam etmek için evlenmeye zorlanan Amerikalı hayatını yaşayan bir çocuk olan Clark.

He’s Into Her

Hes-Into-Her

Maxpein del Valle, annesi henüz 11 yaşındayken Japonya’da öldükten sonra büyükannesi ve amcası tarafından büyütülen Mindoro’lu cesur bir genç kızdır. Max, yeni keşfettiği zengin babası yardım teklif ettiğinde hayatının sürprizini yaşar.

Love Beneath the Stars

Love-Beneath-the-Stars

Sahadaki o öpücüğün ardından, Dominic ve Luke artık ilişkilerinde yeni bir aşamaya giriyorlar. Ancak tamamı erkek Katolik bir okulda eşcinsel ilişkide olmak asla kolay değildir. Arkadaşlarından, ebeveynlerinden ve okuldan gelen baskı, yıldızların kaderinde olan bir ilişki için aşılmaz engeller olduğunu kanıtlıyor. Hayatın onlara sunduğu onca şeye rağmen, Dominic ve Luke güçlü olmaya ve aşklarını sürdürmeye çalışırlar.

Boys’ Lockdown

Boys-Lockdown

Salgın günlerinde aşk. Dışarı çıkmak, biriyle tanışmak ve aşık olmak için kesinlikle en iyi zaman olmasa da Key ve Chen, gelişmiş topluluk karantinasının ortasında birbirlerini bulur ve ikisini de şaşırtacak şekilde bağlantı kurar. Pandemiden kaynaklanan kısıtlamalara, zorluklara ve hatta tehlikelere rağmen birbirlerini tanıdıkça aralarında çok özel bir şey filizlenmeye başlar. Birbirimizden uzak durmak zorunda kaldığımız bir zamanda, sevginin bizi birbirimize bağlama gücü var mı?

Ina, Kapatid, Anak

Ina-Kapatid-Anak

Hayatlarının iç içe olduğunu bilmeyen kader, imtiyazsız Celyn ve zengin Margaux’yu bir araya getirir. Gerçek ortaya çıkana kadar en iyi arkadaş olurlar ve rekabetlerinin yakıtı olurlar. İşleri daha da kötüleştirmek için, Celyn’in Liam ve Ethan’la olan dostluğu ve düşkünlüğü, Margaux’nun güvensizliğini büyütür ve Margaux’u eski en iyi arkadaşına karşı intikamcı yapar.

Meet Me Outside

Meet-Me-Outside

Noel’den bir gün önce, tatil için farklı nedenlerle baş başa kalan iki genç adam, Blued uygulaması üzerinden bir sohbetin ardından birbirlerine doğru çekilirler.

Oh, Mando!

Oh-Mando

Büyüleyici ama ürkek üniversite öğrencisi Mando, tipik umutsuz romantikinizdir. Pratikte bir peri masalı prensi olan, gururlu bir basketbol yıldızı olan Barry ile tanışır. Mando’nun mutlu sonunu bozan tek şey Barry’nin zaten bir erkek arkadaşının olmasıdır. Mando, özgürleşmiş mimarlık öğrencisi Krisha ile dışarı çıkar ve ikisi sevgili olurlar. Kader bir gün, Barry Mando’nun hayatına geri döner. Şimdi, bir seçim yapması gerekiyor: kalp yerine akıl mı yoksa akıl yerine kalp mi olacak?

Dolce Amore

Dolce-Amore

Serena, bebekken zengin bir İtalyan baba ve anne tarafından evlat edinilen genç ve güzel bir Filipinli kadındır. Kendini görücü usulü bir evliliğe saplanmış bulunca Filipinli dadısından duyduğu hikayeler ve Filipinler’den mektup arkadaşı arkadaşının anlattığı hikayelerden küçüklüğünden beri büyülediği Filipinler’e kaçar. Orada, Tondo’dan ailesi için alışılmadık işler yapmak zorunda kalan fakir ve çalışkan bir evlatlık olan mektup arkadaşı arkadaşı Tenten ile tanışır ve ona aşık olur.

Stuck On You

Stuck-On-You

Hepimizin fantezileri var. Hepimiz hayallerin gerçekleştiğine inanmak isteriz. Hayatımızda en az bir kez, mükemmel bir aşk hikayesine sahip olmayı hayal ettik. Ama hayat bir peri masalı değil. Umutsuz bir romantik. Duygusal olarak ulaşılmaz biri. Ne yanlış gidebilir?

Your Home

Your-Home

Erkeklerin sevgisinin normal olduğu bir dünya hayal edin. Sadece eşcinsel veya farklı olduğunuz için kendinizi kanıtlamak zorunda olmadığınız bir yer. Hem yabancılardan hem de aileden gelen yargılayıcı bakışlar ve sert fısıltılar yok. Bu, dünyada yapayalnız hisseden iki çocuğun reşit olma hikayesi. Her biri, konfor alanlarından çıkmak anlamına gelse bile, sonunda “ev” diyebilecekleri o özel yeri bulmaya çalışıyor.

In Between

In-Between

Bir ilişkinin en önemli kısmı merhaba ya da veda değil, aradaki zamandır. Bu hikaye, Taurus ve Otep’in aşk hikayesiyle ilgili.

Ben X Jim

Ben-X-Jim

Benjamin’e mali açıdan kendine güvenmesi veya ailesiyle birlikte yaşamak için Amerika’ya taşınması için bir ültimatom verilir. Eski komşusu ve çocukluk arkadaşı Jimson’ın ailesiyle birlikte karantinayı geçirmek için bir eve taşınacağını öğrenir. BenXJim, yabancılardan arkadaşlara, sevgililere ve hatıraları olan yabancılara dönen iki kişinin hikayesini anlatıyor.

Pearl Next Door

Pearl-Next-Door

Arkadaşları tek gerçek aşklarını bulmuş ve sevgilileriyle mutlu mesut vakit geçirirken, Pearl kendisi için zamanın geldiğini düşünür. Ama doğru kişi kim olacak?

Inn Love

Inn-Love

Bir reklam ajansında çalışan yazar Gino Nathaniel Reyes, yaklaşan bir dijital kampanya için senaryosunu bir an önce bitirmeyi hedefliyor. Şu anki durumu nedeniyle eserini inşa etmekte zorlanıyor. Sık sık zayıflık gösteren serbest bir model olan Alex Delos Reyes, bir kalp kırıklığından kurtulmak için çabalıyor. İki adam, şehirden uzaktaki Tanggap Kita veya TK beldesini ziyaret etmeyi seçer. Gino ve Alex, tatsız bir ilk karşılaşma yaşarken farkında olmadan aynı villada kalırlar. Gino sonunda Alex’e karşı hisler geliştirir.