Dragon Bot Festivali Maltepe’de yapıldı

Dragon Bot Festival, Maltepe’de büyük heyecana neden oldu. Özel sektör çalışanlarının yarıştığı İBB Kurumlararası Dragon Bot Festivali, bu yıl Maltepe Organgazi Parkı’nda düzenlendi. Kurumlararası düzenlenen yarışmaya A101, Petrol Ofisi, Nippon Boya, Yüce, Sistem, Havelsan, İBB İtfaiyesi ve Skoda gibi çok sayıda kurum ve kuruluş birer takımla katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen Kurumlararası Dragon Bot Festivali, 24 ve 25 Eylül tarihlerinde, iki günü kapsayan bir etkinlikle Maltepe Orhangazi Parkı’nda yapıldı.

Dragon Bot Festivali

İki gün süren festivalde yüzlerce katılımcı kıyasıya yarışırken, etkinlik boyunca binlerce kişi seyirci olarak yarışmacıları izledi. Özel sektörde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalarının katılımıyla düzenlenen festival, spor severleri Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda buluşturdu.

Onlarca takımının yer aldığı festivalin ilk günü fun-sport ve sport kategorilerindeki mücadeleye sahne oldu. Katılımcıların en yüksek performanslarını sergilediği yarışlar 250 metrelik parkurda yapıldı. Davulcu ve dümenci ile birlikte yirmişer kişilik mürettebattan oluşan takımlardan dereceye girenler, ikinci gün kupa ve şampiyonluk için mücadele etti.

İBB ile HSB Grup iş birliği ile düzenlenen festivalde en zor etap ise sport kategorisi olarak öne çıktı. Organizasyon sonunda dereceye giren tüm katımlar kupa, madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi.

Festival bot yarışları ile birlikte düzenlenen çeşitli sahne şovlarına, dans gösterilerine, DJ performanslarına ve sosyal medya üzerinden düzenlenen fotoğraf yarışmalarına da ev sahipliği yaptı. Katılımcılar ve ziyaretçiler hem spor yapma hem de doyasıya eğlenme imkanı buldu.