Pumpkin Jack inceleme

Cadılar Bayramı sayılı günler kalmışken, Pumpkin Jack’i inceledik ve oldukça beğendik. Nicholas Meyssonnier tarafından geliştirilen Pumpkin Jack, 2020’de Cadılar Bayramı sırasında yayıncı Headup tarafından yayınlandı. Pumpkin Jack, ürkütücü ve korkutucu bir 3D platform oyunudur.

Pumpkin Jack inceleme

Oyunun hikayesi, Şeytan’ı dolandıran tek adam olan Jack’in, onun Şampiyonu olmak için aynı Şeytan tarafından reenkarne olmasıdır. Dünyadaki kötülüğün sonunu getirme gücüne sahip güçlü bir büyücüyü durdurmakla görevlendirildi. Şimdi, açıkçası, Şeytan’ın bunu durdurmakta çıkarı var ve Jack’in ruhunu bir balkabağına tıkıyor, ona bir beden veriyor ve büyücüyü durdurması için onu dünyaya gönderiyor.

Beklediğiniz gibi, bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Jack’in yapması gereken şey, yalnızca bir kürekle silahlanmış olan basit başlangıçlarından dünyayı keşfetmek ve sadece dövüşü kazanmasına yardımcı olacak araçları değil, aynı zamanda yol boyunca müttefikler bulmaktır.

Bu müttefikler, Jack’e göz kulak olmak ve onu hedefte tutmak için gönderilmiş gibi görünen bir Baykuş’tan, Jack’in kötü bir korkuluğu yendikten sonra yolculuğa çıkan bir karga aracılığıyla, Jack’e dövüşmeyi öğretmeyi teklif eden büyülü kılıç. Liste devam ediyor. Aynı şey, yol boyunca eline aldığı, yine basit bir kürekten bir tür mızrak gibi bir şeye kadar uzanan aletler için de söylenebilir. İstediğiniz zaman farklı silahlar kuşanabilirsin, ama dürüst olmak gerekirse, kılıcı kullanılabilecek en etkili silah olarak buldum.

pumpkin-jack-1

Pumpkin Jack oynanış

Şimdi, Pumpkin Jack’in oynama şekli ikiye bölünmüş durumda. Çözülecek bulmacalar ve savaş tarafı da dahil olmak üzere platform oluşturma kısmı var. Platform oluşturma oyunun ana odak noktasıdır ve bunun oldukça iyi olmasıdır. Kontroller çok iyi ve Jack, büyük boşlukları temizlemenize olanak sağlayacak kullanışlı bir çift atlama ile donatılmış olarak geliyor. Platform oluşturmayla ilgili tek sorunum, Jack’in konu atlamalar olduğunda biraz, iyi, uzun bacaklı olması ve aslında kısa atlamalar yapmak uzun atlamalardan daha zor. Temel atlayışı bir şekilde çok uzun görünüyor ve amaçlanan platformu geçerken birkaç can sıkıcı ölüme neden oldu.

Ancak daha fazlası var ve Jack, oyunun belirli bölümlerinde kafasını ayırabilir ve bir vücudun yükü olmadan keşfetmek için onu kullanabilir. Daha sonra bir tür balkabağı/örümcek melezi olur ve burada çözülmesi gereken, her biri ilerlemeye izin verecek çeşitli bulmacalar vardır. Genellikle bunlar, bir patlayıcıyı bir ısı kaynağına taşımayı ve bir sütunu havaya uçurmayı, ileriye giden yolu serbest bırakmayı içerir. Bununla birlikte, oyunda ilerledikçe köstebek vurma, kitap yakma ve daha fazlasının bir varyasyonunu da oynayacaksınız.

pumpkin-jack-3

Savaş madalyonun diğer yüzü ve neyse ki eşit derecede iyi. Jack’in çeşitli canavarları hırpalaması gerekiyor, bu canavarlar Şeytan’ın onları yeni başlayan bir balkabağıyla değiştirmeye çalışmasını takdir etmediklerine karar verdiler ve bu yüzden tercihen sivri bir metal parçasıyla size karşı bunun acısını çıkarmak isterler.

Açıkçası, bu tür oyunlar çeşitli düşmanlar olmadan hiçbir şey değildir ve Pumpkin Jack sizi küçük yarasalardan kılıç kullanan iskeletlere kadar çeşitli düşmanlarla kaplamıştır. Platform oyunu klişelerinin büyük kitabından ödünç alsalar bile, boss’ların hepsi mevcut ve haklı, gidilecek birçok kişi var, unutulmaz dövüşler veriyorlar. Yani, size bomba atan, ona zarar vermek için karşılık vermeniz gereken bir boss mu sordunuz? Evet çok fazla varlar.

pumpkin-jack-2

Pumpkin Jack ses ve grafik

Şimdi, oyunda önce masaya getirmesi gereken şey, grafik kalitesinde bir gelişmedir. Şimdi, orijinalini hiç oynamadığım için, bu oyunu yalnızca esasına göre değerlendirmem gerekiyor: Pumpkin Jack, yeni nesilde harika görünüyor, çizim mesafeleri çok iyi ve grafiklerin patlamasını sağlayan küçük dokunuşlar muazzam. Örnek olarak, karga kafatasları pembemsi bir parıltıyla gelir ve görseller, kafataslarından gelen parıltıyla bunların nerede olduğunu görebilecek kadar keskindir.

Aslında bölümlerdeki ışık kaynakları doğru gölgeleri oluşturuyor, Jack ve düşmanların animasyonu patlıyor ve bölümlerin tasarımında gösterilen hayal gücü ve düşmanlar gerçekten çok iyi. The Ride of the Valkyries’in bir mayın arabası seviyesinde unutulmaz bir remiksi ve savaş ses efektleri de dahil olmak üzere, dinlemek için harika melodilerle ses eşit derecede çalışıyor.

Pumpkin Jack oynamak bir zevkti. Harika görünüyor ve kulağa hoş geliyor, iyi dövüş fırsatlarıyla birlikte geliyor ve kafataslarının keşfi ve avlanması çok zaman alırken, bir süreliğine dalıp gitmenizi sağlayacak. Aslında karakter ve hikaye yeterince iyi, içtenlikle bir devam oyununun çıkmasını umuyorum.