Big Pharma inceleme

Milyar dolarlık bir ilaç firmasının yaptığı gibi hareket etme şansının bana teklif edildiğini hiç hatırlamıyorum. Bunun, hastaların soğuk algınlığı kadar basit rahatsızlık semptomlarını, karaciğer gutu kadar niş olan semptomlarını azaltmak için farklı ilaçlar üretmeyi ve bu arada diğer ilaç şirketleriyle rekabet etmeyi ve üretim hattını pazarın gereksinimlerini karşılayacak şekilde yönetmeyi içerdiğini hayal ediyorum.

Big Pharma size bu eşsiz simülasyonu sunuyor ve ilk başta büyük bir ilaç şirketi gibi davranmak garip gelse de, öğreticiler aracılığıyla keşfedilen uzun ve karmaşık öğrenme eğrisini geçtikten sonra harika bir yönetim simülatörü var.

Big Pharma inceleme

Big Pharma, büyük bir ilaç şirketinin rolünü üstlendiğiniz bir yönetim stratejisi simülatörü oyunudur. Oyun, farklı zorluk ayarları da dahil olmak üzere, başlarken birden fazla ön ayara izin verir. Buradan, kazanmak için hangi hedefleri karşılamanız gerektiğini de seçebilirsiniz. Örneğin, bu tür bir hedef, 9 yıl içinde tamamlanacak 12 ayda 150.000,00 ABD Doları tutarında bir işletme karı elde etmektir. Tüm bu hedeflerin zaman kısıtlamaları vardır ve zamana karşı veya diğer AI kontrollü ilaç şirketleriyle rekabet etmenizi sağlayacaktır.

big-pharma-1

Pazarın doygunluğunu ve dolayısıyla ürün talebini etkileyeceğinden, ürettikleri ürünlere de dikkat etmeniz gerekecek, bu da fiyat seviyelerini ve dolayısıyla karlılığı etkileyecektir. Bu, kulağa olduğundan daha karmaşık gelebilir ve burada oyundaki farklı unsurlara kısa sürede alışırsınız. Ancak Big Pharma’da ustalaşmanız gereken birçok unsur olduğunu bilin ve bu anlamda oyunun hemen hemen her yönünde büyük bir derinlik seviyesi görmek güzel.

big-pharma-2

Big Pharma oynanış

Antihistaminikler ve ağrı kesiciler gibi temel ilaçlar üreterek başlayacaksınız, ancak malzeme konsantrasyon seviyesini artırarak veya azaltarak amaçlanan etkisinin ve olumsuz yan etkisinin seviyesini değiştirebilir, hatta bazı şeyleri tamamen değiştirebilirsiniz. Bir antidepresanı, bir anti-anksiyete hapına dönüştürmek, pazarın o belirli ürünü talep etmesi durumunda zaferin anahtarı olabilir.

big-pharma-3

Deponuzdaki alanı kullanarak (mümkün olduğunda alanı artırarak), her türlü ilacı üretebilmeniz umuduyla, çözücüler ve hap yapıcılar, alet kayışları ve hammaddeler gibi makinelerle üretim hattınızı yöneteceksiniz. İlaç yapım sürecinin karmaşıklığıyla ne kadar derine inerseniz, işlem maliyetinizi takip etmek o kadar karmaşık olur, ancak diğer taraftan, ürettiğiniz ilaçtan o kadar fazla kâr elde edersiniz.

big-pharma-4

Ayrıca, yeni ilaç türleri yaratmak için manipüle edilebilecek yeni hammaddeleri keşfetmeleri için kaşifler gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra, ilaçlarınızla pek çok şey yapacak yeni makineler geliştirmek için araştırmacıları kullanabileceğiniz araştırma ağaçları var. Ayrıca, Big Pharma size fabrika alanınızı genişletme ve çöller ve ormanlar gibi coğrafi olarak daha çeşitli yerlerde keşifler gerçekleştirme fırsatı verir. Anlayabileceğiniz gibi, burada ele alınması gereken birkaç mekanik var.

big-pharma-5

Big Pharma, özellikle başlamak için karmaşık bir oyundur. Anlamak için birçok unsur ve kafanızı dağıtmak için daha birçok faktör var. Ancak bu oyunun neler sunabileceğini anlamaya başladığınızda, burada harika bir işletme yönetimi simülatörü olduğunu fark ettim. Bu biraz farklı bir şey ve üzerinde çok düşünülmüş ve emek verilmiş bir oyun; bu kesinlikle takdire şayan.