Grand Mountain Adventure: Wonderlands inceleme

Mountain Adventure: Wonderlands, Microids ve Toppluva’nın en yeni snowboard ve kayak simülasyonu oyunudur. Oyunda farklı alanlarda kayak ve snowboard yapabilirsiniz ve çeşitli mücadelelere katılabilirsiniz.

Grand Mountain Adventure inceleme

Grand Mountain Adventure, 10 farklı ülkede, kayak yapabileceğiniz veya snowboard yapabileceğiniz devasa dağlardan oluşan 10 farklı seviyeye sahiptir. Her dağ kendi açık dünyasını sunar, katılıp katılmamayı seçebileceğiniz çeşitli mücadeleler ve alanlar içerir ya da sadece Zen Modunda dinlenmek ve kayak yapmak istiyorsanız, bu da sorun değil.

Ancak, Challenge (Meydan Okuma) modunda oynamak ve bu zorluklardan kayak pasoları toplamak, sizi dağda daha yukarılara çıkarmak ve diğer seviyelerin ve zorlukların kilidini açmak için teşvik eder. İyi düşünülmüş, güzel bir şekilde sıralanmış bir sistemdir ve seviyelerin kilidini açmak için gerekenden daha fazla geçiş mevcut olduğundan, sizi belirli zorluk türlerine katılmaya zorlamaz.

grand-mountain-adventure-wonderlands-1

Grand Mountain Adventure oynanış

Oyunu ilk açtığınızda, size bir snowboard veya kayak kullanma seçeneği sunulur ve o andan itibaren, zorluklara göğüs gererken ve önceki çabalarınızı geride bırakmaya çalışırken bir dağ yamacını keşfedersiniz. Grand Mountain Adventure Wonderlands’in temel oynanışı, genellikle, sporcuyu yönlendirmek ve hız kazanmak için çubuğu sola ve sağa yatırırken karla dolu bir yokuş aşağı maceradan beklediğiniz şeydir ve birkaç düğmeye dokunarak fren yapabilir ve zıplayabilirsiniz.

grand-mountain-adventure-wonderlands-2

Karşılaşacağınız çeşitli koşular, belirli bir süre içinde bitiş çizgisine ulaşmak, puanınızı en üst düzeye çıkarmak için hareketler yapmak ve hiçbirini kaçırmadan kapılardan geçmek gibi farklı hedeflerle size görev veriyor. Bu koşularda ne kadar iyi performans gösterirseniz, ek koşuların ve asansörlerin kilidini açan o kadar fazla kayak geçişi kazanırsınız, ancak en önemlisi, oynamak için 12 dağ ile bir önceki dağda belirli bir eşiğe ulaştığınızda tamamen yeni dağlara erişim elde edersiniz.

grand-mountain-adventure-wonderlands-3

Grand Mountain Adventure’ın temel yapısı ve oynanışı harika. Kademeli telesiyej sistemi ve farklı seviyeler, oyunu birbirinden ayırıyor ve çok bunaltıcı hissetmesini önlüyor ve kayaklar ve snowboardlar arasında geçiş yapma seçeneği harika. Grand Mountain Adventure yalnızca yukarıdan aşağıya bir görünüm kullanır, bu doğal olarak kötü bir şey değildir, ancak kişinizin her zaman ekranın ortasında olması gerçeği, her zaman istediğiniz kadar ileriyi görememeniz anlamına gelir. Kamera ayrıca siz kayak yaparken otomatik olarak ayarlanır, bu çoğunlukla iyidir ve sürekli manuel olarak yeniden ayarlama zorunluluğunu ortadan kaldırır.

grand-mountain-adventure-wonderlands-4

Grand Mountain Adventure ses ve grafik

Grand Mountain Adventure Wonderlands, ödüllendirici keşifler ve zorluklarla kendi hızınızda eğlenmenizi sağlayan mükemmel bir deneyim olmanın yanı sıra, 4 adede kadar yerel oyuncuyla da oynanabilir. Bundan bahsetmişken, görseller, sürdüğünüz her yerde oluşan izler gibi oyun dünyasını oluşturan birçok küçük ayrıntıyla mükemmel bir şekilde tamamlanmıştır. Ayrıca, ses, yerinde ses efektleri, ara sıra rahatlatıcı vuruş patlamaları ve ödüllendirici çanlarla doludur.

grand-mountain-adventure-wonderlands-5

Erişilebilirlik seçenekleri ve kamera konusundaki endişelerime rağmen, Grand Mountain Adventure: Wonderlands kış sporları meraklıları için çok eğlenceli. Bulunacak tonlarca çeşitlilik ve düşük basınçlı zorluk var ve ilerledikçe zorluk artıyor. Zen modunda oynamak aynı zamanda eğlenceli ve rahattır.

Sonuç olarak, Grand Mountain Adventure: Wonderlands sıradan ama zorlu bir kayak/snowboard oyunu için iyi bir seçimdir. Grand Mountain Adventure Wonderlands, hayal ettiğinizden çok daha iyi olan bağımsız yapımlardan biridir. Bir sonraki uygun mücadeleyi bulurken keşfetmekten keyif alacağınız açık uçlu bir kampanya ile, becerileriniz giderek daha iyi hale geldikçe saatler geçecek.