Dynasty Warriors 9 Empires inceleme

Dynasty Warriors treni, Empires serisinin yeni bir sürümü olarak devam ediyor. Koei Tecmo’dan gelen, Dynasty Warriors 9 Empires’ın en son yinelemesi, ana akım Dynasty Warriors 9’un “1’e 1000” oynanışıyla birleşmeye çalışıyor ve onu, politik sistemi manipüle etmeniz gereken bir Krallık yönetimi simülasyonuyla iç içe getiriyor. Antik Çin’in Üç Krallık döneminde geçen bu iki görünüşte farklı unsur uyumlu bir şekilde bağlanabilir mi, yoksa korkunç bir şekilde çatışırlar mı?

Dynasty Warriors 9 Empires inceleme

Dynasty Warriors 9 Empires’ın ardındaki hikaye, geçmişte bu oyunlardan bildiğimiz ve sevdiğimiz gibi çok kapsamlı değil. Diğer boyutlardan gelen bir istila yok, zamanda yolculuk bile yok. Bir çeteden kendi karakterinizi seçmekte özgür olduğunuz ve daha sonra daha fazla bölge fethetmeye ve bölgeyi güçlendirmeye çalışırken ülkenizi ve ordularınızı antik dünyanın siyasi mayın tarlalarında yönlendirdiğiniz neredeyse sandbox benzeri bir deneyim var.

Dynasty Warriors 9 Empires’ı özetlemek zor. Dövüş aksiyonu her zamanki gibi muhteşem ve hala eğlenceli olsa da, işlerin yönetim tarafı her şeyi yavaşlatıyor gibi görünüyor. Bir slogan gibi geliyor ve bir sonraki savaştan başka bir şey istemeyeceksiniz. Temelde savaşlar iyidir, ancak geri kalanı için söylenecek birkaç yorum var.

dynasty-warriors-9-empires-1

Dynasty Warriors 9 Empires oynanış

Dynasty Warriors 9 Empires’ın iki yarısıyla gerçekte ne alâkanız var? Daha sıkıcı tarafından başlayarak, krallığın yönetimi, kimi seçtiğinize bağlı olarak, oyunun nasıl oynandığını etkiler. Başlangıçta topraklarımızın hükümdarının karısı olan bir kadın karakter seçtim ve bu yüzden ona krallığın bir generali gibi davranıldı. Bunun gerektirdiği şey, altı aylık bir toplantıda hükümdarın bir sonraki toplantıdan önce yapılması gereken bir dizi görev vermesiydi. Bunlar, diğer krallıklardan bizim tarafımıza memur almaktan, krallığın belirli bir bölümünden gıda üretimini artırmaya kadar uzanıyor. Bunun anlamı, bir menü aracılığıyla seçim yapmaktır, temel olarak, seçtiğiniz her seçim bir ay oyun içi zaman alacaktır. Dünyanın en iyi iradesiyle ve hatta nişanlı kalmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken bile oldukça sıkıcı gelebilir.

dynasty-warriors-9-empires-2

Şehirde dolaşmak seçebileceğiniz başka bir seçenek ve bu biraz daha iyi olsa da, insanlarla konuşarak harcayabileceğiniz belirli sayıda eylem puanınız var. Puanlarınız harcandıktan sonra saraya geri dönmeniz gerekiyor ve bir ay daha geçiyor. Bazen subayların katılmasını sağlayabilirsiniz, bazen katılamazsınız ve birinin katılıp katılmayacağına dair herhangi bir kafiye veya sebep yok gibi görünüyor. Neyse ki, komşu bir krallıkla savaşa girme kararı alındıktan sonra işler yoluna girer. Savaşlar bu sefer Kale Kuşatmaları şeklini alıyor ve önce kaleye girmek ve ardından tüm savunucuları yenmek ve ele geçirmeleri tamamlamak için ulaşmanız gereken belirli hedefler var.

Dynasty Warriors 9 Empires’da bazı güvenilir subaylarla yapılabilecek gizli planlar vardır; en azından bir kez onlarla ilişkiniz belli bir düzeye geldiğinde. Bunlar kesin olarak oyunu değiştirmese de, standart Dynasty Warriors aksiyonuna biraz baharat katıyorlar. Burası benim için oyunun canlandığı yer ve bu set savaşları hazırlamak sıkıcı olsa da, örneğin kalenin savunmasını içeriden zayıflattıysanız daha mantıklı.

dynasty-warriors-9-empires-3

Dynasty Warriors 9 Empires ses ve grafik

Şimdi, muhtemelen savaş ve yönetim arasında neredeyse tam olarak 50/50 bölünmüş bir oyuna yakışır, görseller de iki yarıdan oluşan bir oyundur. Savaş ekranında, dünyayla savaşırken, özel hareketler ve sihirli saldırılar yaparken Dynasty Warriors 9 Empires harika görünüyor. Ekrandaki tüm kaosu güzel bir şekilde ele alıyor ve oyunun parladığı yer burası.

Karşılaştırıldığında, yönetim tarafındaki grafikler, derine dalmak ve seçenekler arasından seçim yapmak için görünüşte sonsuz menülerle oldukça zorlayıcı. Bir şehri keşfedebildiğiniz ve çeşitli insanlarla konuşabildiğiniz zaman, düğmelere tıklamak biraz olsun rahatlama sağlar. Bununla birlikte, koşma özgürlüğü hoş karşılansa da, sergilenen görseller sistemi zorlamaz.