Bright Memory: Infinite inceleme

Bright Memory: Infinite, birçok farklı özelliği olan bir oyundur. Birçoğu için, piyasaya çıkana kadar bir Xbox Series X üzerinde çalıştığını gördüğümüz ilk oyundu. Üstelik bu tamamen etkileyici görseller, FYQD Studio’daki küçük bir ekipten geldi. Ve küçük dediğimde, gelişimin büyük bir kısmı tek bir kişi tarafından yapıldı.

Oyunun ilk tadını, Series X ile birlikte Bright Memory 1.0 çıktığında aldık. Ekstra geliştirme süresi ve mekanikten hikayeye kadar her şeyin elden geçirilmesinden sonra, Bright Memory: Infinite nihayet Series X’te piyasaya sürüldü. 1.0 iken, geçen yıl bir PC sürümü piyasaya sürüldü ve oyun artık Xbox’a özel değil ve kesinlikle çok gelişti, oyun artık baştan sona oynanabilir. Peki nasıl bir oyun?

Bright Memory: Infinite inceleme

Bright Memory: Infinite, mekanik olarak sağlam silah oyunlarından çarpıcı grafiklere ve güçlü performansa kadar, doğru yönde atılmış büyük bir adımdır. Bununla birlikte, bu, içine gireceğimiz oldukça büyük bir uyarı seti ile birlikte gelir.

Oyundan başlayarak, Bright Memory: Infinite, birinci şahıs nişancı ve karakter aksiyon türlerinin eğlenceli bir birleşimidir. Anakronik düşman ordularını stil sahibi bir şekilde dilimleyecek, zar atacak ve ateş ederek yolunuza çıkan her şeyi harap edeceksiniz. Bright Memory Infinite ile geçirilen zaman gerçekten eğlenceli. Av tüfeğinden AR’ye kadar her silah tam olarak olması gerektiği gibi hissediyor ve yakın dövüşte şaşırtıcı derecede yetkin. Ayrıca bir oyun içi beceri ağacı aracılığıyla yükseltilebilen bir dizi özel yetenek ve alt cephaneniz de var. Buradaki hiçbir şey sizi uçurmayacak, ama her şey olması gerektiği gibi geliyor.

bright-memory-infinite-1

Hikayeye geçelim. Buradaki hikaye kesinlikle sıfır anlam ifade ediyor. Büyülü bir kara deliğe sahip bir zombi imparatorunun yol açtığı bir selden dünyayı kurtarmak için bir komploda, dışlanmış bir gizli ajan olan kahraman Shelia olarak oynuyorsunuz. Kartal gözlü oyuncular, Shelia’nın sesini etkileyici bir özgeçmişe ve inanılmaz derecede iyi bir YouTube kanalına sahip bir VA olan Shelby Young’ın sesi olarak tanıyacaklar.

bright-memory-infinite-2

Bright Memory: Infinite oynanış

Teknik yönleriyle devam edersek, bahsedildiği gibi bu oyun inkar edilemez bir şekilde bir izleyici. Kısmen Çin’deki gerçek konumlardan modellenen güçlü çevre çalışmasından etkileyici parçacık ve ışın izleme efektlerine kadar oyun harika görünüyor. Karakter modelleri Barbie Bebek yüz sendromundan muzdariptir, ancak genel olarak, bu gerçekten etkileyici görünen bir oyundur. Ses efektleri de çok sağlam ve belirtildiği gibi VA çalışması harika. Çevre ile etkileşim asgari düzeydedir, ancak ekibin büyüklüğü göz önüne alındığında bu kesinlikle anlaşılabilir.

bright-memory-infinite-3

Ancak Bright Memory: Infinite’in oldukça kısa bir oyun olduğunu da belirtmekte fayda var. Yaklaşık doksan dakika ila iki saat arasında tamamlayabilirsiniz ve tam olarak sonsuza kadar tekrar oynanabilir değildir. Oyunun uzunluğu göz önüne alındığında, özellikle çok oyunculu ve diğer eklentilerin eksikliği göz önüne alındığında, düşünebilirsiniz.

bright-memory-infinite-4

Bütün bunları söylerken, Bright Memory: Infinite’de sevilecek çok şey var. Selefi üzerinde belirgin bir gelişme olan grafiksel olarak etkileyici bir harikadır. Hikayeyi takip etmek zor ama oyun, eksikliklerini fazlasıyla telafi ediyor. Sağlam silah oyunlarına kadar, Bright Memory: Infinite inkar edilemez bir şekilde eğlencelidir.