The Serpent Rogue inceleme

Video oyunlarında zanaat türünün büyük bir hayranı değilim. Bu tür oyunlarda genellikle yaratma işinden mümkün olduğunda uzak dururum ve doğrudan ihtiyacım olan şeyleri toplar veya satın alırım. Belki de oyunun isteğe bağlı bir parçası olarak görüldüğü için beni pek ilgilendirmiyor ve genel ilerlemeyi nadiren etkilediği için onu kaçırabilirim.

Şimdiye kadar bu, çünkü The Serpent Rogue tamamen zanaatkarlık, demleme ve yemek pişirme ile ilgilidir ve size başarılı olmanız için doğru araçları ve ekipmanı sağlar. Ve biliyor musun, oyunu oynadıktan sonra sanırım çok daha fazlasını yapmaktan zevk alacağım.

The Serpent Rogue inceleme

Serpent Rogue, en iyi şekilde, işçiliğe ve dünya inşa etmeye büyük önem veren, kaynak bulma aksiyon macerası olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda, öldüğünüzde tüm mal varlığınız kaybolabilir. Bir Veba Doktoru karakteri oynuyorsunuz. “Yolsuzluk” adlı bir şeyden kurtulmakla görevlendirilmiş kuş maskeli bir gardiyan. Ülkeyi felâketle musallat eden de budur. Hayvanları cehennemden gelen canavarlara dönüştürüyor.

The Serpent Rogue oyunun ne kadar zorlu olduğuna dair küçük bir ipucu verdiği için oyuna kaçarken başlıyorsunuz. Ama aynı zamanda, keşif ve üzerinde düşünülmüş oynanış gerektiren çok adil bir şekilde çalışıyor. Oyunun başlangıcına yakın küçük bir köye geldiğinizde bir öğretici içinde oyunun bazı mekaniklerini öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken ana şeylerden biri, çevrenizdeki kaynakları bulmaya başlamaktır. Bunlar örneğin çay yaprakları, meyveler veya fıçılardan odun olabilir. Oradan odun kesmek için bir balta yapmak isteyeceksiniz ve biraz balık gördüğünüzde onları yakalamak için solucanlara ihtiyacınız olabilir. Ve böylece zanaat başlar.

the-serpent-rogue-1

The Serpent Rogue oynanış

Kaynaklarınızı bir kulübedeki iş istasyonlarından birinde bulduğunuzda, en ilginç ve kullanışlı özelliklerini öğrenmek için öğeleri araştırabilirsiniz. Bu araştırmadan sonra, örneğin sağlık iksirleri gibi veya bomba gibi fırlatarak düşmanlara zarar veren iksirler hazırlamaya başlıyorsunuz. Ayrıca, ekstra dayanıklılık veya sağlık elde etmek için farklı malzemelerin bir kombinasyonunu deneyerek tarifleri hazırlayabileceğiniz bir pişirme iş istasyonu da bulunmaktadır.

Diğer yandan silahları kullanma ve cephaneliğiniz için geliştirmeler yapma yeteneğine de sahipsiniz. Oyunu gerçekten canlandıran şey, iksirlerin, geliştirmelerin ve kaynakların olası birleşimidir. Güzel olan şey, iyi dövüşle nasıl savaşmak istediğinizi bulmaya çalışırken, bu zanaat mekanikleriyle farklı şekillerde çalışabilmenizdir. Hatta sizi hayvanlara dönüştüren bazı iksirler alabilir veya hayvanlarla arkadaş olma fırsatını kullanarak onları sizinle savaşa sokabilirsiniz.

the-serpent-rogue-2

Ana kampınızdan girdiğiniz her alanda tek bir amaç vardır: Yolsuzlukla başa çıkmak. Ana Yolsuzluk alanı, kaynaklar, yaratıklar ve sandıklar açısından her seferinde rastgele oluşturulur, ancak her alanın, alanı kötü olan her şeyi temizlemek için yenmeniz gereken bir boss’u vardır. İlk defa girerseniz ve bu boss’a bir şans verirseniz, neredeyse öleceğinize bahse girerdim. Serpent Rogue, bölgeyi keşfetmenizi sağlar; mücadelenizde size yardımcı olmak için kullanılabilecek farklı tarifler ve planlar bulacaksınız. Sabır, tekrar deneme ihtiyacı gibi anahtardır. Bu tür bir oyuna dahil olup olmamanız, bu oyunun sizin için olup olmadığına karar vermenizi sağlayabilir.

Savaş, eski hafif saldırı ve ağır saldırıdan oluşur. Ayrıca bir bloğunuz var ve dikkatli olmazsanız silahlar kırılabilir. En faydalı bulduğum en iyi saldırı, özellikle boss’larla olmak üzere, hasar öğelerini fırlatmak ve ardından ön ayağa gitmekti. Ama bunu ancak birkaç kere ölüp tekrar denedikten sonra öğrendim. Ustalaşması kasten zor bir oyun, ancak bu türdeki çoğu oyun gibi, neye ihtiyacınız olduğunu bulmaya başladığınızda, The Serpent Rogue sizi iyi ödüllendiriyor.

the-serpent-rogue-3

The Serpent Rogue ses ve grafik

Görseller, baştan sona mükemmel bir şekilde çalışan cel-shaded bir sanat stili ile yaratılmıştır. Karakter ve yaratık tasarımı ve tüm dünya inşası, ayrıntılara gösterilen hoş bir özenle inanılmaz görünüyor. İşleme menüleri ve metinlerle ilgili okuyabileceğiniz şeyler açısından her şey çok temiz geliyor.

Ayrıca, oyun müziği bazı güzel folky numaralarına sahiptir ve kamp alanlarını keşfederken, boss savaşları için gerçekten hızlanmadan önce size eşlik etmeye yardımcı olur. The Serpent Rogue ilerledikçe daha fazlasını keşfetmek için aç olduğum bir dünyaydı.

The Serpent Rogue tamamen eğlencelidir. The Serpent Rogue çok farklı olsa da, düşünce, sabır ve zorluk seviyesi benzer bir oyun zihniyeti gerektiriyor. The Serpent Rogue’da sevilecek çok şey var – özellikle de işin içine girdiğinizde – ve verilen dünyayı keşfetme şansının tadını çıkaracaksınız. Ve garip bir şekilde, muhtemelen işçiliği de seveceksiniz…