Matchpoint Tennis Championships inceleme

Matchpoint – Tennis Championships, bir öncül olarak, hem tenis hem de sıradan spor hayranları için zorlayıcı bir oyundur. Matchpoint: Tennis Championships, kapak yıldızı olarak Nick Kyrgios’a sahip. Kyrgios, yıllardır tenis kortlarında boy gösteren bir tenisçidir. Kapak yıldızının yanı sıra oyuncu kadrosu fazla değil. Açıkçası Federer, Djokovic, Nadal veya Halep gibi en büyük yıldızlar yok. Oyun Medvedev’i içeriyor. Birçok ünlü tenisçinin yanı sıra oyun, ABD Açık, Wimbledon veya Roland Garros gibi turnuvalar için lisanssız.

Matchpoint Tennis Championships inceleme

Matchpoint eski zamanlardan kalma oldukça yetkin bir tenis oyunu. Oyunlar akıcı ve topa vurmak mükemmel bir şekilde tatmin edici hissettiriyor. Setlerin hiçbirinde çok fazla oyun bozma hatasına rastlamadım. Genel olarak bu mükemmel bir deneyim. Ne yazık ki bu oyunun zorluğunu biraz yarım yamalak olarak fark ettim. İlk başta bu oyunun nasıl oynanacağını öğrenmenin acı verici olacağını düşünsem de 5 veya 6 maçtan sonra bunu anladım. Birkaç hızlı maç oynadıktan sonra kariyer moduma başlamaya karar verdim.

Oyun, kavraması kolay ve ustalaşması daha da kolay olan bir kontrol şemasıyla iyi açılıyor. Matchpoint kendini atari salonuna benzer ama gerçekçi bir tenis simülatörü olarak sunuyor. Alışması kolay kontroller, canlı ama basit bir sanat stili ve birkaç özelleştirme noktası, bu oyunu taklit ettiği sporun karmaşıklıklarından daha fazla arcade oyunu yapıyor. Herhangi bir anda gerekli olan birkaç farklı hareket olduğundan, tenis simülasyonu son derece zor bir spordur. Hareket ve ayak hareketi, vuruşun kendisi, topun amaçlanan hedefi; düşünülecek çok şey var.

matchpoint-tennis-championships-1

Bu nedenle Matchpoint’in kontrol şemasını alıp oynaması kolay bir seviyeye getirmeyi başarması etkileyici. Karakterinize bir yön önermek için çubuğu dürtün (bir hedefleme yardımı gibi bir şey vardır, bu nedenle oyuncunuzu topla hizalamak için bir yön önermek yeterli olacaktır), vuruş tipinizi çözmek için erken bir düğmeyi basılı tutun, ardından farklı bir çubuk kullanın topun nereye düşeceğine karar vermek için. Gerçekten iyi çalışan, sezgisel, öğrenmesi kolay bir sistemdir.

matchpoint-tennis-championships-2

Matchpoint Tennis Championships oynanış

Kariyer modunun başlangıcında, biraz yüz özelleştirmesine ve birkaç temel kıyafet seçeneğine izin veren oldukça basit bir karakter özelleştirme sistemi var. Kişiselleştirmeyle ilgili ana sorunum, Nike, Adidas ve Babolat gibi şirketlerden reklamı yapılan ekipmanların sınırlı bir seçiminin olmasıdır.

Matchpoint – Tennis Championships’i en çok baltalayan şey zorluk eksikliğidir. Kontrolleri bir kez kavradığınızda, her rakip kolay modda kalmış gibi görünüyor. Hata yapana kadar art arda şut oynamak kadar basit. Kariyerinizde, isabetliliğiniz ve vuruşlardaki gücünüz gibi istatistikler oluşturmak mümkündür.

matchpoint-tennis-championships-3

Matchpoint Tennis Championships ses ve grafik

Matchpoint’teki animasyonlar pürüzsüz, bu da tenis oynamanın heyecanını artırıyor. Bu, geliştiricilerin Torus Games’in tam olarak doğru yaptığı bir yön. Animasyonlar, pek çok spor oyununun söyleyemeyeceği bir şey olan aksiyonla eşleşti.

matchpoint-tennis-championships-4

Tüm oyun bir şekilde kaçırılmış bir fırsat gibi geliyor. Çekirdek oyun mekaniği oldukça iyi, ancak içerik açısından oyuncuları eğlendirmek için yeterli değil. Kariyer modu tamam, ama oldukça sıradan. Çevrimiçi modlar çalışır, ancak oyuncuları meşgul etmek için fazla bir şey sunmaz.