Startup Company inceleme

Hiç bir web sitesi oluşturmak ve geliştirme ekibini yönetmek istediniz mi? Üretken çalışma alanları oluşturmayı ve bir oyunun birçok yönünü mikro düzeyde yönetmeyi seviyor musunuz? Yukarıdaki sorulara yanıt veriyorsanız, Startup Company hoşunuza gidebilir.

Hovgaard Games tarafından geliştirilen ve yayınlanan Startup Company, amacınızın kendi web sitenizi oluşturmak ve başarılı olmak için teknoloji devleriyle rekabet etmek olduğu bir iş simülasyon oyunudur.

Startup Company inceleme

Oyun oldukça basittir, istediğiniz bir web sitesi türünü seçersiniz, parçalar oluşturmak için personel tutarsınız ve bu parçaları web sitenizi yükseltmek için kullanırsınız, böylece daha iyi olur ve daha fazla ziyaretçi alır. Bu bileşenleri yönetmek bazen oldukça zor olabilir, ancak genellikle yükseltme yapabilmek için ekibinizin bu parçaları yapmasını beklediğiniz bir bekleme oyunudur. Uygun reklamları ve insanları ne zaman işe alacağınızı bulmak önemlidir, ancak iyi bir strateji bulduğunuzda, her şey yolunda gider.

startup-company-1

Web sitenizin yükseltmelerinde ilerledikçe ve daha fazla ziyaretçi alırken, ofis alanınızı yükseltirsiniz ve daha fazla çalışanı işe alabilirsiniz. Çeşitli çalışan türleri vardır ve araştırmacıları işe alarak ve pozisyonları açmak için araştırma puanlarını kullanarak daha fazlasının kilidini açarsınız. Web sitenizde daha fazla özelliğin kilidini açmak için araştırma noktalarını da kullanırsınız. Karınızı en üst düzeye çıkarmak ve aynı zamanda sitenizde daha fazla ziyaretçi kazanmak için neyin araştırılacağını ve hangi özelliklerin ekleneceğini yönetmek önemlidir.

startup-company-2

Bu oyunda, bir sunucu satın almak ve sunucu parçalarınızı yükseltmek ve hız aşırtmaya karar vermek veya paradan tasarruf etmemek veya daha fazla ziyaretçiye izin vermek için daha fazla sunucu parçası satın almak gibi başka unsurlar da var. Yönetiminizde yeterince dikkatli değilseniz, sitenizin ve sunucularınızın saldırıya uğraması daha olasıdır.

startup-company-3

Startup Company oynanış

Sosyal medya, akış ve alışveriş gibi oluşturabileceğiniz çeşitli farklı web siteleri vardır. Bu, web sitenizde sahip olacağınız özellikleri ve rakiplerinizin kim olacağını belirler. Ayrıca tek bir oyunda birden fazla web sitesine sahip olabilirsiniz.

startup-company-4

Ayrıca, çalışma ofisinizi tasarlarsınız ve onlar, mobilya düzenleme şekliniz ve onlara sağladığınız faydalar da dahil olmak üzere, çoğunlukla araştırma yoluyla elde edilir. Bu tür düzenlemeler, çalışanlarınızın birçok farklı şekilde hareket etmesine neden olur. Mutsuz çalışanlar daha az üretken olacak, ancak onları mutlu etmek paraya mal olacak, bu nedenle elde ettiğiniz karlardan karşılayabileceğinizi yönetmeniz gerekiyor.

Startup Company, zaman zaman oldukça sıkıcı olmasına rağmen, zaman zaman oldukça bağımlılık yapabilir, bu da web sitenizi yükseltebilmeniz için çalışanlarınızın parça yapmasını bekliyormuşsunuz gibi hissettirir. Önemli miktarda tekrar oynanabilirlik yok, ancak zirveye çıkacağınız başarılı bir oyuna sahip olmak biraz zaman alabilir.

startup-company-5

Genel olarak, Startup Company fiyat etiketine değer, ancak tam teşekküllü bir işyeri simülasyon oyunu beklemeyin. Büyük olasılıkla oyundan 10-20 saat alacaksınız, ancak oyunda Steam atölyesi uyumluluğu ve sık sık gelen güncellemeler var, bu yüzden oyunu bitirdikten sonra kendinizi tükenmiş hissetmiyorsanız geri dönebilirsiniz.