Gas Station Simulator inceleme

Sim dünyasının kapsamadığı hiçbir iş düşünemiyorum. Otobüs sürmek, tren sürmek, mağazacılık ve tabii ki ortalığı kasıp kavuran çılgın bir geyik olmak; biz oyuncular hepsini yapma şansına sahip olduk. Dolayısıyla artık kendi benzin istasyonumuzu işletme ve bakımını yapma şansına sahip olmamız büyük bir sürpriz değil.

Gas Station Simulator inceleme

Oyunda Birleşik Krallık’ta benzin istasyonlarımız var ve Gas Station Simulator, işlet bir otoyolda bir BP işletmekten çok uzak. Ama daha ziyade – çok daha atmosferik olarak – çölün ortasındaki havalı görünümlü benzin istasyonlarından birini işletirken bulunduk; kaçaklar tarafından keşfedilmek için can atılan bir yer.

Gas Station Simulator’ün en başından beri güzel yanı, kendisini çok ciddiye almaması. Oyuna ıssız bir otoyolda başlıyorsunuz ve ardından kapalı ve üzerinde çok çalışılması gereken bir benzin istasyonunun karmaşasına giriyorsunuz. Hikaye ana odak noktası değil, ancak girişiminize yatırım yapıyor gibi görünen ve faturalarınızı ödemediğinizde mutlu olmayan amcanızı içeriyor.

gas-station-simulator-1

Gas Station Simulator’ün ilk saati, oyunda ne yapacağınıza dair küçük bir giriş niteliğinde. Her şey, biraz alışılması gereken ve pek doğal gelmeyen bir kontrol sistemi ile birinci şahısta gerçekleşir. Oyun, benzin istasyonunun geri dönüşümünü ve temizliğini, çöpleri toplayıp çöp kutularına atmanızı sağlıyor. Daha sonra istasyonu açar ve biraz yakıt sipariş etmek için gereken az parayı kullanmadan önce bilgisayara erişirsiniz. Ardından kapıyı açıp müşterilerin içeri girmesine izin verebilirsiniz.

gas-station-simulator-2

Gas Station Simulator oynanış

Gas Station Simulator’de yapılacak çok şey var ve sunulan görevler, oyunun baştan sona taze ve benzersiz hissetmesini sağlıyor. Aynı anda birçok farklı görevi üstleniyormuşsunuz gibi hissettiğiniz bir nokta var ve bu biraz bunaltıcı oluyor, ancak bu ifadenin birçok sim oyunu için geçerli olduğunu düşünüyorum.

gas-station-simulator-3

OKB özellikleri devreye girdiğinden ve o benzin istasyonunu her zaman lekesiz hale getirmeniz gerektiğinden, oyunun temizlik yönleri House Flipper hayranlarına hitap edecek. Ancak çoğunlukla, istasyona yanaşan müşterilere yakıt sağlıyorsunuz ve bazen oldukça sıra dışı bir kalabalık olabiliyorlar; bazıları sizi gülümsetecek.

gas-station-simulator-4

Yakıt ikmali, daha sonra araba tamirinde olduğu gibi küçük bir mini oyun oynamayı gerektirir. Ayrıca tüm dükkanın tamamen onarıldığından ve rafların mallarla dolu olduğundan emin olmanız gerekir. Envanter yönetimi beceri açısından sizden isteniyor ve burada paranızı yönetmeyi öğreneceksiniz. Borç alacaksın, bundan kaçış yok ve eğer geri ödemezsen Amca ve adamları ortalığı kasıp kavurabilir. Neyse ki, yüke yardımcı olacak bazı tesisler de inşa ederseniz, çalışanları işe almaya ve işten çıkarmaya da başlayabilirsiniz.

gas-station-simulator-5

Ayrıca, temizlemeniz için garaj duvarlarına sürekli müstehcen duvar yazıları çizen küçük bir çocuktan ve sizi bir kontrol noktası parkurunda küçük bir uzaktan kumandalı araba sürerken gören güzel bir mini oyundan da bahsetmeliyim. Tüm sim oyunları gibi, Gas Station Simulator’ün de oldukça tekrarlayıcı ve biraz ezici hale geldiği bir nokta var. Bence gerçek ölümsüz sim hayranlarının devam edeceği ve meydan okumayı seveceği yer burası.

gas-station-simulator-6

Gas Station Simulator ses ve grafik

Görsel olarak oyun, mevcut nesil hayranlarını şaşırtmayacak. Kötü görünümlü bir oyun değil ama son birkaç yılda oynadığımız diğer tüm sim oyunlarına benziyor. Ara sıra bazı aksaklıklar oluyor, ancak kızdıracak hiçbir şey yok ve genel olarak, her ikisi de kullanımı oldukça kolay olan dünyanın çizgi film hissini, menülerini ve kullanıcı arayüzünü seviyorum. Oyun müziği de güzel, gaz sağlama yolculuğunuzda size yardımcı oluyor.

gas-station-simulator-7

Gas Station Simulator kesinlikle tür hayranları için; Kendilerine sunulan birçok farklı görevi yapmayı sevenler. Ancak sim dünyasında yeniyseniz ve biraz farklı bir şey hayal ediyorsanız, bu kendinizi rahatlatmak için iyi bir şey olabilir. Eğlenceli bir havası var ve acıyı hafifletmeye yardımcı olan iyi bir öğretici ile kendini çok ciddiye almıyor. Bir süre sonra sürüklenmeye başlayabilir, ancak aynı şekilde benzin pompalamak, bir dükkan yönetmek ve lanet olası amcanızın küçük imparatorluğunuzu mahvetmesini engellemeye çalışmaktan da keyif alabilirsiniz.

Tidal Wave DLC

Tidal Wave eklentisi ile oyuna yepyeni bir çevre geliyor, ancak yeni tehlikelerle dolu. Gelgitler, dalgalar ve gök gürültülü fırtınalar gününüzü bozabilecekler arasındadır. Bir toz fırtınasından sonra kumu temizlemek için Ruddy’ye ihtiyacınız olmayacak olsa da, yeni hava olayları kendi mekanikleriyle birlikte geliyor ve yine de yapılması gereken bazı temizlikler olacak. Yemyeşil, tropik bir adada olmak için ödediğiniz bedel bu…

tidal wave dlc

Tanrı Chunchumanchu’nun mutluluğu veya öfkesi bir Volkan ölçer ile gösterilir. Öfkesi zamanla artar ve müşteri memnuniyetsizliği ile hızlandırılabilir. Kutsal bir sunakta bir kazana hindistancevizi veya diğer eşyaları atarak Chunchumanchu’yu mutlu edin. Farklı eylemlerin tanrının öfkesini azaltmada farklı etkileri vardır. Tanrıyı mutlu edememek, cenneti geçici olarak cehennem gibi bir manzaraya dönüştüren, işleri bozan ve müşterileri korkutup kaçıran uğursuz bir patlamaya neden olur.

Yepyeni bir çevre ile yeni beklentiler geliyor. Elbette, hala arabalarına yakıt doldurulmasını ve onarılmasını isteyen müşteriler var, ancak aynı zamanda yeni ortama uygun beklentileri olan yepyeni bir müşteri grubu da var. Jet ski’leri ve tekneleri yakıta ihtiyaç duyuyor ve turistler eğlenmeyi bekliyor. Onlara tüplü dalış ekipmanı veya sörf kiralama hizmeti sunmaya ne dersiniz? Ayrıca doğru ekipman ve bakım çok önemli hale geliyor, artık sadece memnuniyet söz konusu değil. Kötü ekipman kazalara yol açabilir ve kazalar Chunchumanchu’nun öfkesini artırır. Yeni Volcano ölçere odaklanın ve müşterilerinizin güvende olduğundan emin olun.