They Always Run inceleme

Alawar tarafından sunulan They Always Run, sizi üç kollu bir ödül avcısı rolüne sokan bir 2D aksiyon platform oyunudur. They Always Run, tehlikenin her köşede pusuya yattığı batılı bir uzay ortamına sahip benzersiz bir 2D platform oyunudur. Oyuncular, tehlikeli suçluların peşinde gemisinde galaksiyi dolaşan üç kollu bir mutant olan Aidan rolünü üstlenirler.

They Always Run inceleme

They Always Run ile karşılaştığımda, oynamam gerektiğini biliyordum. Üç kollu, pelerinli bir ödül avcısı olarak galakside dolaşıp kafa dağıtmak için oynadığınız lineer bir aksiyon platform oyunudur.

Sizi bir ödül avcısı olarak görevlendiren birçok oyun var, ancak sadece They Always Run size üçüncü bir kol veriyor. Ve sadece gösteri için de değil. Sadece rakibin savunmasını kırmak için değil, aynı zamanda üçüncü bir hedefi vurmak için de kullanılabilir.

Geçmişini ilgilendirebilecek galaksiler arası bir komploya bulaşan üç kollu insansı bir ırktan gelen ödül avcısı Aidan’ı oynuyorsunuz. Aidan, galakside tanıştığı birkaç müttefikin yardımıyla, komplonun temeline inebilmek için ödüllerin peşinden koşmak zorunda kalır. Oyun çeşitli tuhaflıklar ve yıldızlararası dünyalar sunuyor.

they-always-run-1

Aidan, galaksideki en tehlikeli ve yakalanması zor acımasızları avlaması gereken üç kollu bir ödül avcısıdır. Bazı ödüller parayla, bazıları ise Aidan’ın kendisini bu yola sokan insanları bulmak için kullanabileceği değerli bilgilerle ödüllendirilir.

they-always-run-2

They Always Run oynanış

They Always Run’da kontrolünüz altında olan üç kollu ödül avcısı, kendisine özel bir hedefi inatla kovalayan Aiden’dır. Oyun, bir ipucu yakalamak için bir iş yaparken başlar ve size temel bilgileri öğretmek için mükemmel bir fırsat sunar.

B düğmesiyle zıplarken ve A düğmesiyle yuvarlanırken karakteriniz sol analog çubukla hareket edecek. Böylece düşmanın saldırılarından kaçabilirsiniz. Aiden’ın üç kolu olduğundan, onları aynı anda birden fazla düşmanla başa çıkmak için kullanabileceği anlamına gelir.

Kılıç saldırıları Y düğmesine eşlenirken, üçüncü kol, düşmanları fırlatmak, çevreyi manipüle etmek veya yolunuzdaki engelleri yok etmek gibi farklı eylemleri gerçekleştirmek için R düğmesi ve sağ analog çubuk ile kullanılabilir. Biyoenerjiniz düşükse, üçüncü kolunuzla yapılan saldırılar daha zayıf olacaktır.

they-always-run-3

Ana hedefinizi aramak için her alanı keşfederken, yolunuzdaki normal düşmanlardan herhangi birinin başlarında ödül olup olmadığını görmek için tarayıcınızı kullanmalısınız. Öyleyse, işaretlenirler. İşaretlenmiş bir düşmanı yendiğinizde, onlarla etkileşime geçebileceksiniz.

Yendiğiniz düşmanlardan topladığınız paralar ve avladığınız ödüller, hayatınızı çok daha kolay hale getirmek için bazı yükseltmeler satın almak için kullanılabilir. Aynı anda üç düşmana ateş edebilmek için bir dizi silah satın alabilir ve söz konusu silahlar için cephane satın alabilirsiniz.

they-always-run-4

Adil miktarda dövüş içeren bir 2D platform macera oyunu, They Always Run sizi ayak parmaklarınızda tutar. Bir dakika sonra bir platformdan diğerine atlıyor veya kendinizi parmaklıklardan atıyor olacaksınız.

Bir sonraki adımda, düşmanları kesecek, ekstra kolunuzla onlara vuracak ve belki de ateşli silahlarınızı kullanarak hararetli bir savaşta olacaksınız. Sonunda bir çengelli kancanın kullanımını bile elde edeceksiniz. Ve elbette, zamanla yeteneklerinizi ve ekipmanınızı yükseltebilirsiniz.

Savaş hızlı tempolu. Yani, kontrol cihazını kullanırken saldırmak için bir düğmeniz ve başlarının üzerinde mavi bir işaret göründüğünde basıldığında düşmanlara karşı koymak için başka bir düğmeniz var. Bu arada, kırmızı işaretli saldırılar kaçınılmalıdır. Ayrıca rakibin savunmasına üçüncü kolunuzla müdahale edebilirsiniz.