Blaston inceleme

Blaston VR, tamamen farklı bir birinci şahıs ikili atış oyunudur. Bir arenada duruyorsunuz ve etrafınızda çeşitli yüzen bilimkurgu silahları var. Bir geri sayım olacak ve düello başlayacak. Bu fütüristik silah ve zeka savaşında diğer oyunculara karşı düello yapın ve kaçın. Botlara ve diğer gerçek hayattaki oyunculara karşı hayatta kalabilir misiniz?

Blaston VR, Resolution Games tarafından geliştirilmiştir. Onlar profesyonel bir geliştiricidir ve kaliteli bir oyun bekleyebilirsiniz. Blaston VR, Steam VR ve Oculus Quest 2’de mevcuttur.

Blaston inceleme

Oyunda öğretici çok basit bir şekilde başlıyor ve oldukça basit olan bazı robotlarla karşılaşıyorsunuz. Öğretici, silahları nasıl kullandığınıza ve nasıl kaçtığınıza aşina olmanızı sağlar. Size sunulan bu silahların her biri diğerinden önemli ölçüde farklıdır. Bazı silahlarda son derece yavaş yüzen devasa mermiler bulunurken, diğerleri çok hızlı giden son derece küçük bir mermi spreyi ateşler.

Etrafınızda bulunan silahları kapmanız ve düello yapan rakibinizi vurmanız gerekiyor. Her silahın sınırlı sayıda mermisi vardır ve her silahın avantajları ve dezavantajları vardır. Silahınızı seçip ateş ederken bir yandan da aynı şeyi yapan rakibinizden üzerinize gelen mermilerden kaçmanız gerekiyor.

Düello sırasında, üstünüzde savaşı kazanıp kazanmadığınızı veya kaybettiğinizi görebileceğiniz büyük bir vuruş noktası çubuğu vardır. Rakibinizi önce sıfırlayın ve raundu kazanın. İki kez yaparsanız maçı siz kazanırsınız! Kazanmak istiyorsanız, eğilmeniz, kaçmanız ve gelen mermilerin yolundan çekilmeniz gerekir.

blaston-1

Blaston oynanış

Eğitimden ve birkaç bot savaşından sonra, diğer kişilerle çok oyunculu oynamaya başlayacaksınız. Gerçek insanlar elbette robotlardan çok daha zordur. Endişelenmeyin, ilk birkaç maçtaki çoğu insan sizin gibi bilgisiz. Biraz kazanacak ve biraz kaybedeceksiniz. Arenada 6’ya 6 Oyun alanı sütununuzda kalmanız ve onu sonuna kadar kullanmanız gerekir. Bu, diğer oyunlara göre biraz daha geniş bir oyun alanına ihtiyacınız olacağı anlamına gelir, böylece herhangi bir mobilyaya çarpmazsınız.

Oyunda önemli miktarda strateji var. Birinci şahıs, oyuncuya karşı oyuncu çok basit değil. Doğru hasarı vermek için doğru silahı seçmek, oyunun gerçek mücadelesidir. Bir tür zihinsel satranç maçı. Ayrıca rakibinizin nereye ateş ettiğini, kaçtığını ve hepsini aynı anda vurduğunu da düşünmeniz gerekir.

blaston-2

Birçok lig seviyesi var. Bronzda başlarsınız ama Overlord’a kadar gidebilirsiniz. Blaston’daki lig sıralamanızı nasıl geliştirirsiniz? Kazandığınız her oyun size kupa puanları kazandırır. Maçı kaybederseniz, bazı kupa puanları kaybedersiniz. Yeterli kupa puanı alırsanız seviye atlayacaksınız. Bu, sadece botlara karşı değil, gerçek oyunculara karşı oynamanızı gerektirir.

Ayrıca deneyebileceğiniz ve bir yer edinebileceğiniz dünya çapında bir lider tablosu var. Rekabetçi e-sporu sevenler için bu harika bir oyun olacak.

Blaston’da çoğu insanın fark etmediği fazladan bir bölüm var. Ana menüde sağa bakarsanız Ozo Lounge’a açılan bir kapı göreceksiniz. Girmek için tıklarsanız, sizi sade görünümlü bir odaya götürecektir. Bunun üzerinden geçin ve Ozo Lounge’a asansör girişini göreceksiniz. Diğer oyuncularla takılabileceğiniz 2 farklı kat bulunmaktadır. Dart oynayın, bazı mini oyunlar ve sanal bir içki için. Ayrıca bu konumlarda yumruk yumruğa düellolar başlatabilirsiniz.

blaston-3

Blaston ses ve grafik

Oynamaya devam ettikçe, görünümler ve ek silahlar satın almanıza izin verecek bir para birimi olan “Credit”in kilidini açacaksınız. Ayrıca “Blasts” para birimini ödeyebilir ve satın alabilirsiniz. Blaston, silah yükseltmelerini değil, yalnızca görünümleri ve kozmetik ürünleri satın almanıza izin verir. Burada “oynamak için ödeme” yoktur. Silahların kilidini açabilmeniz için belirli seviyelerde olmanız gerekiyor, bu yüzden burada önemli bir eziyet var.

Daha fazla silahın kilidini açtıkça, maça başlamadan önce teçhizatınızın ne olmasını istediğinizi ve hangi silahları yanınızda getirmek istediğinizi seçebilirsiniz. Karıştırmak için kullanabileceğiniz bazı kalkanlar ve savunma eşyaları da var. Çeşitli silahları kendi yararınıza kullanmak bu oyunun temel bir parçasıdır. 6 çekirdekli başlangıç ​​öğeleri bile oldukça iyi. Seviye atlamaya devam ettikçe, çoğu insanın hala bir veya iki yeni silahla teçhizatlarında ana silah kombinasyonunu kullandığını gördüm.

Oyun çok parlak ve renkli. Kesin bir fütüristik his var. Her şeyin bir neon punk hissi vardır. Tüm karakterin derileri, insan olmayan bir çılgın hissine sahiptir. Savaş alanında yan tarafa baktığınızda, her iki oyuncunun da tezahürat yapan taraftarları var.

Silahların kendileri gerçek silahlara benzemiyor. Çoğu oyuncu mikrofon kapalıyken oynadığı için, oyun başladığında ve etkileşim bittiğinde yalnızca birkaç dakikalık jestler vardır. Çoğu oyuncu size başını sallar, alkışlar veya başparmaklarıyla onay verir.