Becastled inceleme

Mana Potion Studios bizi memnun etmek için güzel bir RTS, şehir kurma, kule savunma oyunu üretti. Becastled, RTS türüne yeni bir soluk getirir. Steam’de Erken Erişim’e sunuldu ve topluluk tarafından olumlu karşılandı. Oyunla şimdiye kadar biraz zaman geçirdim ve oyunun iyi olduğunu söyleyebilirim. Harika bir kale savunma RTS’si olmak için tüm doğru bileşenlere sahip.

Becastled inceleme

Oyunun nasıl çalıştığına kısaca bir göz atalım. Bir arsa ve kalenizi yerleştirebileceğiniz birkaç başlangıç ​​noktası ile başlıyorsunuz. Yerleştirildikten sonra, nüfus sınırına ulaşana kadar vatandaşları otomatik olarak üretecektir.

Yapmanız gereken klasikler işler; odun için kereste kampları inşa etmek, yiyecek için bir avcı yuvası inşa etmek, taş için taş madenleri inşa etmek ve mutluluk için meyhaneler ve pazarlar inşa etmek (vatandaşlarınızın üretim hızını etkiler). İşin savunma kısmında ise; okçuları yerleştirmek için duvarlar ve kuleler, düşmüş birimleri canlandırmak için kiliseler vb. inşa etmek.

becastled-1

İşçilerinizi nereye koyacağınızı dengelemeniz ve askerleri eğitmek için bazılarını kışlalara veya okçu aralıklarına atamanız gerekecek. Birkaç dakikada bir güneş batacak ve Ay ordusu kalenize saldıracak: oradan güneş doğana kadar krallığınızı savunmak size kalmış ve tüm süreç yeniden başlıyor. Her gece yeni birimler ve kuşatma silahlarının konuşlandırılmasıyla dalgalar güçleniyor. Şirin görsellere kanmayın çünkü bu oyun zorlaşıyor.

Yani, temelde bu, krallığınızı inşa etme ve kale tipi oyununuzu savunma standardınızdır. Krallığınızı inşa etmek için sınırlı miktarda alanınız ve kaynağınız var. Gece olduğunda saldırıya uğrarsınız. Saldırılar gerçekten küçük ve savunması kolay başlar, dalgalar her defasında daha da büyük olur.

becastled-2

Arayüz çoğunlukla sezgisel olsa da, anlaşılması zor olabilecek birkaç kısmı vardır. Örneğin, binalara işçi atamak için sekmeyi bulmak biraz etrafa bakmayı gerektirdi. Kaç tane serbest işçiniz olduğunu bulmak da biraz zaman aldı. Ve ne yazık ki, tüm saldırı birimlerinizi takip etmenin kolay bir yolu yok.

Para birimi, ticaret merkezleri, demirciler, demir dökümhaneleri, kereste depoları, hazineler, tavernalar vb. var. Bunun sadece ilgimi çekecek kadar ayrıntılı olduğunu söyleyebilirim. Bunun her yaş için uygun eğlenceli bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Çocuklarınıza strateji oyunları öğretmek istiyorsanız, bu başlamak için harika bir yer olabilir.

becastled-3

Becastled oynanış

Başlangıçta, Becastled oldukça kolay bir şekilde başlar. İlkel bir temel oluşturmak ve bir günlük aşamada kaynak toplamaya başlamak için birkaç dakikanız var. Sonra gece evresinde ay canavarları savaşmaya gelir. İlk gece sadece birkaç tane var, yaklaşık beş. Onları idare etmek için fazlasıyla yeterli olan beş kılıç ustasıyla başlıyorsunuz. Bir çit veya diğer bazı erken savunmalar kurmak, sadece daha kolay hale getirecek.

İkinci gece, peşinden gelen toplam yaklaşık dokuz temel düşmanla hala oldukça kolay. Birkaç savunma yapısı ve iki okçu eklemek, düşmanları uzak tutmak için fazlasıyla yeterli. Ancak ikinci geceden sonra zorluk artıyor. Yalnızca temel ay canavarı düşmanıyla savaşmak yerine, daha ağır zırhlı birimlerle de karşılaşmaya başlarsınız. Bu, saflarınızı yakın dövüş birimleriyle doldurmaya başlamak için iyi bir zaman.

Şu anda kışlanızdan satın alabileceğiniz üç yakın dövüş birimi var: kılıçlı, şövalye ve mızraklı. Kılıççılar, sağlığın yanı sıra iyi bir saldırıya sahip dengeli bir birimdir. Şövalyeler çok fazla hasar verir, ancak sağlıkları düşüktür. Mızrakçılar, şövalyelere göre biraz daha az hasar verir ve daha az cana sahiptir, ancak düşmanları uzaktan vurabilirler.

becastled-4

Becastled ses ve grafik

Oyunun sanat tarzı muhteşem. Doğru miktarda çiçeklenme ve renk doygunluğuna sahip çizgi film estetiği, gündüz geceye döndüğünde ve sonra tekrar geri döndüğünde her şeyin monitörünüzde görünmesini sağlıyor. Tanrı ışınları o kadar iyi işlenmiş ki bazen ekrana bakıp içinde kayboluyorum. Bu oyun güzel ve gerçekçi grafikler için bir bütçenin olmamasının, stilistik bir yaklaşımın en iyi yol olduğunu kanıtlıyor.

Müzik büyüleyici, yatıştırıcı ve gündüzün huzurundan aksiyon dolu geceye gerçekten dinamik bir ton katıyor.

Sonuç olarak, Becastled için büyük umutlarım var, geliştiriciler erken erişimde olabilecek sorunları düzeltir ve daha fazla içerik eklerse harika bir oyun olabileceğini düşünüyorum.