Mini Motorways inceleme

Mini Motorways, büyüyen bir şehirde trafiği yönetmeyle ilgili simülasyon tabanlı bir bulmaca oyunudur. Mekaniğinin büyük çoğunluğunu anlamak yalnızca bir veya iki dakika sürer. Ancak, şehrinizin trafik akışını iyileştirmek için bu mekaniğin kullanılabileceği sayısız yolu keşfetmek çok daha uzun sürecektir.

Mini Motorways inceleme

Bu seviye tabanlı yüksek puan elde etmeli bir oyundur, yani amacınız mükemmel şehri inşa etmek değil, mümkün olduğu kadar uzun süre hayatta kalmaktır. Yeterince arabanın hedeflerine varması çok uzun sürerse, o binanın üzerinde bir zamanlayıcı belirir. Zamanlayıcı yeterli araba yapmadan sona ererse, oyun biter.

Belirli bir puana ulaşmaya dayalı çevrimiçi liderlik tabloları ve zorluklar, aşamalara biraz tekrar değeri katar ve her biri çok farklı olmasa da, oynanacak çok sayıda aşama vardır. Bununla birlikte, senaryolarda biraz daha somut çeşitlilik kesinlikle bir bonus olacaktır. Haliyle, haritalar nadiren göze farklı geliyor ve hepsi birbirine karışma eğiliminde.

mini-motorways-1

Mini Motorways oynanış

Gerçek bir dünya şehrinin coğrafyasına gevşek bir şekilde dayanan her seviye, bir ev ve bir varış noktasıyla başlar. Her ikisinin de aynı renk olması, bu evin sakinlerinin o yere seyahat etmek isteyeceklerini gösterir. Sol analog çubuğu veya dokunmatik ekranı kullanarak ikisini birbirine bağlamak için bir yol çizmeniz gerekecek. Bunu yaptığınızda, arabalar ev ile varış noktası arasında gidip gelmeye başlayacak.

mini-motorways-2

Yavaş yavaş daha fazla ev görünecek, ilk başta hepsi aynı renkte olacak, ancak sonunda yeni ev ve hedef renkleri de görünmeye başlayacak. Her oyun içi hafta için yalnızca belirli sayıda yol karonuz vardır, bu nedenle her renge kendi benzersiz yollarını vermek bir seçenek değildir. Yollar kesişecek, birleşecek ve hızla trafikle dolacak.

mini-motorways-3

Her haftanın sonunda size daha fazla yol karosu ve iki benzersiz yapı parçası arasında seçim hakkı verilir. Bu parçalar, kavşakları yönetmenize yardımcı olacak döner kavşakları ve trafik ışıklarını, şehrinizin bir ucundan diğerine giden trafiği hafifletmeye yardımcı olacak otoyolları, su kütlelerini geçmek için köprüleri ve dağlardan geçmek için tünelleri içerir.

mini-motorways-4

Bu öğeler, yolların kendisiyle birlikte, esasen Mini Motorways’daki mekaniğin kapsamıdır. Hepsinin uygulaması basit ve kullanımı kolay, yine de bir kavşakta trafik ışığına karşı döner kavşağı kullanmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu bilmekte zorlanıyorum. İkisinin de benzer amaçlara hizmet ettiği açıktır, ancak her biri için ideal kullanım durumunun ne olduğunu anlamak zordur.

mini-motorways-5

Mini Motorways ses ve grafik

Mini Motorways’ın arayüzü temiz ve son derece erişilebilir. Bir süredir gördüğüm en iyi renk körü seçeneklerinden bazılarına sahip, binalar ve varış noktaları olarak kullanılabilen her rengi kişisel olarak seçmeme izin veriyor. Aynı zamanda, parlak beyaz arka planı daha koyu olanla değiştiren bir gece moduna da sahiptir. Koşunun sizi olması gerekenden daha geç saatlere kadar ayakta tuttuğu zamanlar için idealdir. Yükleme hızlı ve her şey tatmin edici derecede pürüzsüz.

mini-motorways-6

Mini Motorways basit ve son derece bağımlılık yapar. Her öğenin en iyi nasıl kullanılacağına ilişkin deneyler, bir şeyler tıklandığında eğlenceli ve tatmin edicidir. Ve sonuç iyi olmadığında, o parçayı tekrar alıp başka bir şey denersiniz. Bir bulmaca oyununun bana çekiciliğini bu kadar çabuk iletmesi üzerinden epey zaman geçti ve kesinlikle iyileştireceğim bazı küçük şeyler olsa da, bu oyunu çok uzun süre oynamaya devam etmeme engel olmayacak.