WhatsApp avatar oluşturma – WhatsApp avatar nasıl yapılır?

WhatsApp, en çok beklenen güncellemelerden birini getirmek için yılın son ayını bekledi. Aylarca süren beta testinden sonra, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması nihayet resmi olarak tüm kullanıcılar için özel avatarları kullanıma sundu.

Diğer platformlarda olduğu gibi avatarlar, her kullanıcının yüzlerce fiziksel özellik ve stil seçeneğiyle özelleştirebileceği dijital bir versiyonu temsil eder. Hazır olduğunda, WhatsApp avatarınızı profil resmi olarak paylaşabilir veya çeşitli duygu ve eylemleri yansıtan 36 özel çıkartmadan biri olarak seçilebilir.

Şu anda mevcut olan seçeneklere ek olarak, Meta’nın sahibi olduğu şirket, çeşitli karakterlerle avatar çıkartmaları oluşturma veya avatarları görüntülü aramalarda sanal dış görünümler olarak kullanma seçeneği gibi yakında kullanıma sunulacak diğer özellikler üzerinde çalışıyor.

WhatsApp avatar nasıl yapılır?

  1. WhatsApp’ı açın ve Ayarlar kısmına girin.
  2. Bunun için Android’de sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. iPhone’da ise alt menüdeki Ayarlar’a dokunun.
  3. “Avatar” bölümüne gidin.
  4. Kendi avatarınızı oluşturmak için adımları izleyin. Tercih ettiğiniz özelliklerle özelleştirebilirsiniz.

Avatarların WhatsApp’ta nasıl yapılandırılacağını ve oluşturulacağını görebiliriz. Yapılandırma bölümünde Hesap bölümünün altında yeni bir Avatar bölümümüz olacak. Buradan resmimizde ve benzerliğimizde bir Avatar oluşturup düzenleyebilir ve ayrıca WhatsApp’ta profil resmi olarak kullanmak için bir avatar seçebiliriz.

Ayrıca, kişisel avatar oluşturulduktan sonra, avatarınızla birlikte kişiselleştirilmiş bir çıkartma paketi eklenecektir. Kişilerimize gönderebilmek için tepkili klasik çıkartmalarımız var. WhatsApp, bir avatar ayarladıktan sonra otomatik olarak yeni bir çıkartma paketi oluşturacak, böylece çıkartmaları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp’ta profil resmi olarak kullanmak için bir avatar da seçebilirsiniz.

Hazır olduğunuzda, kendi 3D avatarınız olacak ve bununla birlikte onu profil fotoğrafı olarak kullanma veya çıkartma paketinizi oluşturma olanağına sahip olacaksınız. Avatarlar, fotoğraf kullanmak istemeyenler için eğlenmenin ve paylaşmanın bir yolu olsa da, WhatsApp bir avatar oluşturmanın tamamen isteğe bağlı olduğunu ve onu silerseniz tamamen gideceğini bilmelisiniz. Oluşturulan tüm veriler Meta sunuculardan hemen silinecek ve daha sonra dilerseniz yeni bir tane oluşturabilirsiniz.

Birkaç yıldır Facebook, uygulamasında kişisel bir avatar oluşturmamıza izin veriyor, böylece Apple Memoji benzeri kişiselleştirilmiş çıkartmalarla birlikte gelen bir avatar paylaşabiliriz. Bu avatar Facebook’ta oluşturulabilir ve 2022 yılı içinde Instagram’a da geldi ve bir sonraki mantıklı adım WhatsApp. Aslında, yakında uygulamaya gelmesi beklenen birçok yeni özellikten biridir.