Garden Simulator inceleme

PRODUKTIVKELLER Studios tarafından geliştirilen ve simülatör oyunlarının tanınan yayıncısı Toplitz Productions tarafından Eylül 2022’de piyasaya sürülen Garden Simulator, oldukça farklı eleştiriler aldı ve en yeni bahçecilik simülatörünü kendimiz denemek istedik.

Kendi bahçemle ilgilenmeyi sevdiğim için Garden Simulator piyasaya sürüldüğü anda denemeye gerçekten çok heveslendim. Simülatör oyunlarının hayranısınız ve tekrardan, rahat oyundan ve geçmişte kalan bir büyükanne veya büyükbabanın mirasını sürdürmeyi içeren bir arka plan hikayesinden keyif alıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Garden Simulator inceleme

Oyunun hikayesi, Büyükbaba Bob’un kız kardeşinin bahçesine bakmanız gereken bir durum ile sunuluyor. Bir kürek, sulama kabı ve 4 patlıcan tohumu sahibi olma görevi verildi. Ancak, bunu yapmak için, onları karşılayabilmeniz gerekir. Bahçeyi toplamak ve çöpleri çöp kutusuna atmak sizin işinizdir. Bu görevleri yaparak Garden Coins ve XP ile ödüllendirilirsiniz. Böylece yeni araçlar ve tohumlar satın alabileceksiniz.

İhtiyacınız olan aletleri edindiğinizde, belirli bitkileri yetiştirmeye başlamak için evin etrafındaki arazi parçalarını kullanabileceksiniz. Zamanla görevleri yaptıkça XP kazanacaksınız ve daha fazla araca erişim sağlayacak olan beceri puanlarını elde edeceksiniz.

Görevler bir öğretici programının parçası konumunda ve size oyunu öğretmede gerçek anlamda rehberlik ediyor. Çok geçmeden kendi başınıza dışarı çıkacaksınız ve işte o zaman gerçekten bir şeyleri nerede istediğinize, dekorasyonlara yatırım yapmaya ve daha fazlasına gerçekten karar verebilirsiniz.

garden-simulator-2

Garden Simulator oynanış

Kişinin kendi bahçesini yönetmesi çok rahatlatıcı ve tatmin edicidir. Oyunda aletleri biriktirdikçe onları ana deponun sağında saklayabilirsiniz.

Dış dünya ile etkileşiminiz, bir dizüstü bilgisayar aracılığıyla gerçekleşir. Buradan, hedeflerinizi içeren e-postaların yanı sıra yeni aletler, bitkiler, çiçekler, çim uzantıları ve ayrıca cüceler ve ahşap içeren pek çok süs eşyası satın almak için alışveriş sayfasına erişebilirsiniz.

garden-simulator-3

Siparişinizi verdikten sonra, teslimat görevlisi doğrudan çatınızın üzerinden bahçeye tahta bir sandık fırlatır. Ancak daha sonraki bir yükseltme, gelecekteki teslimatlar için belirlenmiş bir nokta oluşturur.

garden-simulator-4

Oyundaki çöp, diğer tüm simülatörlerle aynıdır. Oyuna başladığınızda, genellikle teslimat kasalarının kalıntılarını atmak veya çim biçmelerinizden kalan atıklardan kurtulmak zorunda kalacağınız için, oyun boyunca bu temizlik eylemeni yapmanız gerekecektir. Olumlu tarafı, tüm bunlar için para alırsınız ve bu süreçte XP kazanırsınız. Daha da iyisi, görevleri robot makineler kullanarak otomatikleştirebilirsiniz.

garden-simulator-5

Oyunda yeni araçlar satın almak, donanımınızı yükseltmek ve tohum satın almak için Garden Coins kullanmalısınız. Yeni araçlarla daha fazla bitkiye sulayabilir ve daha fazla alanda çim kesebilirsiniz. Başlangıçta ürünlerin çoğu kilitli olacaktır ve daha fazla ürünün kilidini açmak için mevcut ürünleri yetiştirmeniz gerekir.

Garden Simulator iş verimliliğinizi artıran bir seviyeleme sistemine de sahiptir. Bu, bitkileri suladığınız hız (veya fıskiyelerin çalışma şekli), çimleri kesme hızı, bitki ve sebzelerin büyüme süresi ve kompost yığınlarınızdan kullanılan gübre gibi şeyler olabilir.

garden-simulator-6

Garden Simulator’un hoş ve rahatlatıcı bir oyun olduğunu düşünüyorum. Ancak, kesinlikle zorlayıcı bir oyun değil. Ama nihayetinde, Garden Simulator’un hiçbir zaman hızlı tempolu zorlu bir oyun olarak tasarlandığını düşünmüyorum.

Yönetim tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız ancak şehrinizi işgal eden insanların, açlıktan ölen vatandaşların veya zor kazandığınız tüm çalışmalarınızı çalan akıncıların stresini istemiyorsanız, Garden Simulator gerçekten keyif alabileceğiniz farklı bir tarzdır. Oyun sık sık güncelleniyor ve yeni özellikler ekleniyor, bir takım sorunlar da çözülüyor. Bitirmeden önce eklemeliyim, yukarıda fotoğrafını görebileceğiniz gibi oyunda bir kedi bile var.