Construction Simulator inceleme

Simülasyon oyunlarının bilinen yayıncılarından astragon Entertainment ve geliştirici weltenbaur, şimdiye kadarki en iyi inşaat simülasyon oyununu sunmak için çok çalıştılar. 20 Eylül’de piyasaya çıkan Construction Simulator, sahip olduğu derinlik ve neredeyse bağımlılık yapıyor. Hadi şimdi daha derine inelim.

Construction Simulator inceleme

Construction Simulator adlı bir başlıktan bekleyeceğiniz gibi, bu, hayal edebileceğiniz tüm inşaat tarzı işlere odaklanır. Sizi, biri Avrupa’da ve diğeri Amerika’da olmak iki farklı haritadan birine götürür. Oyunda basit bir inşaat görevinden çok daha büyük yapılarla uğraşan, işleri düzelten ve daha iyi görünmelerini sağlayan biri olmaya çalışırsınız. Kendinizi kanıtlayın ve sonunda tek başınıza devam etme, imparatorluğunuzu inşa etme ve inşaat ticaretinin zirvesine çıkma şansınız olacak.

Oyun dünyası, hızlı seyahat noktaları ve gizli koleksiyon öğeleriyle birlikte keşfedilmeye izin verecek doğru boyuttadır. Bu dünyalar, tadını çıkarabileceğiniz bir dizi sözleşme ve uzun kampanyaların yanı sıra yükseltilebilir seçenekler, finansmana göz kulak olma ihtiyacı, kilometre taşı zorluklarının işaretlenmesi ve daha fazlasıyla doludur.

construction-simulator-2

Construction Simulator’ün ana hedefleri oldukça basittir: işinizi büyütün ve kar elde edin. Her birinin tamamlanması gereken belirli bir amacı veya hedefi olan, size tamamlamanız için görevler sağlayan farklı NPC’lerle etkileşim kuracaksınız. Hikaye burada odak noktası değil ve itibarınızı inşa etme yolunda benzersiz kişilerle tanışacaksınız. Her haritanın kendi görev setini sunduğunu görmek güzel, bu nedenle, ekstra para kazanmak istiyorsanız isteğe bağlı yan görevler de dahil olmak üzere oyunda ilerlemek açısından sizi meşgul edecek çok şeyiniz olacak.

Bu, son derece ayrıntılı bir oyundur ve size çok sayıda inşaat aracıyla oynama şansı verir: dozerlerden kamyonlara, vinçlerden kazıcılara, ticaretle ilişkilendirebileceğiniz hemen hemen her şey. Satın alınacak ve kiralanacak, sürülecek ve çalıştırılacak bir sürü araç var ve her birinin kendine özgü küçük tuhaflıkları ve kontrol şemaları var. Ve elinizdeki herhangi bir görev veya hedef için en uygun aracı seçtiğiniz için, çoğunlukla bunları kullanmak keyiflidir.

construction-simulator-3

Construction Simulator oynanış

Merdivenin en alt basamağından başlayarak, derin bir öğretici sayesinde her türden inşaat aracını nasıl kullanacağınızı, araçların benzersiz yeteneklerinden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenebilirsiniz. Construction Simulator o kadar ayrıntılı ki, niş kategorilere de dahil oluyor ve oyunun bazı yönleri çok titiz. Örneğin, yeni döşenen bir asfaltı düzleştirmek zor olabilir veya bir vince atlayıp nesneleri bir yerden başka bir yere kaldırmaya çalışmak biraz fazla zor iş gibi gelebilir. Kontrollerin bir araçtan diğerine değiştiğini görünce, Construction Simulator’ün benzersizliği yine anlaşılıyor.

construction-simulator-4

Gerçek inşaat işi zordur ve birçok araçtan yalnızca birini kontrol etmeyi öğrenmek ve her birini sürmek için bireylerden oluşan bir ekip çok fazla beceri gerektirir. Neyse ki Construction Simulator, ağır makineleri anında çalıştırmanızı sağlayacak basit bir kontrol şeması sağlayarak yıllarca süren eğitim ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Mevcut 90’dan fazla araçla bu, satın alınan veya kilidi açılan her yeni araç için bir eğitime atlamanıza gerek kalmadan size yardımcı olur.

construction-simulator-5

Araçların sürüş sırasında bir ağırlık hissi vardır ve belirli makinelerde vinç kollarının çalıştırılması, her iki analog çubuk kullanılarak yapılır ve bu da daha fazla gerçeklik sağlar. Oyunun çoğu, oyuncuların isterlerse doğrudan gerçek yapıya atlamalarına izin verecek şekilde düzenlenmiştir. Hızlı seyahat yoluyla işin bulunduğu yere giden yolu atlamak, birisinin yapı malzemelerini doğrudan şantiyeye teslim etmesi ve bunları inşaat alanına yüklemekten size zaman kazandırmak gibi küçük dokunuşlar ile zaman kazanabilirsiniz.

Seçebileceğiniz iki benzersiz harita, her ikisini de keşfetmeye değer kılacak kadar çeşitlidir; hem hareketli Amerikan şehri hem de daha sakin Avrupa kasabası, çok sayıda farklı görev sunar.

construction-simulator-6

Construction Simulator ses ve grafik

Construction Simulator, grafik olarak donanımınızın sınırlarını zorlamaycaktır. Oyunda karakter modelleri şaşırtıcı derecede iyidir. En büyük göze çarpan, hem içte hem de dışta son derece ayrıntılı olan inşaat araçlarının ne kadar iyi modellendiğidir.

Ses hemen hemen aynı, tüm makineler, bu hantal araçlardan beklenebilecek tüm mekanik çatırtılar ve yüksek motor sesleriyle birlikte gerçekçi geliyor. Seslendirme belki de en şaşırtıcı olanı; simülatör türündeki oyunlar genellikle yüksek kaliteli performanslarıyla tanınmaz, ancak Construction Simulator’de durumun epeyce iyi olduğu söylenmelidir.