Truck and Logistics Simulator inceleme

Simula Games’in geliştirdiği Truck & Logistics Simulator oyununu inceliyoruz. Aerosoft GmbH tarafından yayınlanan Truck & Logistics Simulator’da uçtan uca lojistik operasyonları tamamlamak için 20’den fazla benzersiz aracın kontrolünü elinize alırsınız. Oyun 23 Haziran 2020’de Steam Erken Erişim’de yayınlandı, bu yüzden forklift becerilerimizi hevesle geliştirdik ve denedik!

Truck and Logistics Simulator inceleme

Truck & Logistics Simulator’da, karmaşık yükleme görevlerini gerçekleştirmek ve çeşitli kargoları doğrudan müşterilere teslim etmek için 20’den fazla benzersiz aracın kontrolünü elinize alırsınız. Minibüslerinizi, kamyonetlerinizi ve ağır kamyonlarınızı yüklemek için forkliftler, vinçler, teleskopik yükleyiciler, tekerlekli yükleyiciler ve çok daha fazlası gibi tüm bireysel lojistik araçları kullanırsınız.

Truck & Logistics Simulator’un bu incelemesine baktığımızda, bu oyunun Erken Erişim’in bir parçası olduğunu, dolayısıyla nihai bir ürün olmadığını unutmayın. Steam Erken Erişim’e aşina değilseniz, katılan oyunlar hala geliştirme aşamasındadır ve son sürüm değildir. Bu nedenle, incelenen oyun, yeni güncellemeler aldığı ve son sürümüne yaklaştığı için oyuncu deneyimini yansıtmayabilir.

truck-and-logistics-simulator-1

Truck and Logistics Simulator, oyunculara tek oyunculu ve çok oyunculu bir oyun modu sunar, bu incelemenin çoğu tek oyunculu deneyime dayanmaktadır. Tek bir kargo konteyneri alabilen küçük bir araba satın almak için yeterli para birimiyle başlarsınız, ancak teslimatları başarıyla tamamlayarak daha büyük ve daha iyi araçlar için para biriktirebilirsiniz.

Multiplayer, başkalarıyla veya arkadaşlarla oynama olanağı sunar, bu fiyattaki bir oyun için güzel bir ektir. Kısa bir süre denedim. Kullanışlı olan sürüş sırasında başkalarına hızlı bir şekilde “bağırma” yeteneği veren yaygın mesaj seçenekleri de mevcut. Yolda birkaç oyuncuyla yolum kesişti, ancak oyunun bu yönü hakkında gerçekten dürüst bir fikir verecek gerçek bir etkileşim veya herhangi bir deneyim olmadı.

Garajda, sahip olduğunuz ve ayrıca satın alma seçeneklerinin bulunduğu alan üzerinden araç renginizi, ön camınızı, gösterge paneli renginizi ve farlarınızı kişiselleştirmek mümkündür. Oyuna başlamak için “sürüş” düğmesine basmanız yeterlidir ve lojistik dünyasına girersiniz!

truck-and-logistics-simulator-2

Truck and Logistics Simulator oynanış

Başlamak için, oyunun garajdan yükleme ekranı, tüm kontrollerin açıklandığı bir klavye düzeni açılış ekranına sahiptir; bu, kendinizi meşgul etmeye hazırlanmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Uzun öğretici veya el kitapları yok, görevleri yapmaya hemen başlamak nispeten basit ve anlaşılır.

Haritada vurgulanan yeşil daireleri bularak teslimat işlerini bulun. Teslimat seçeneklerinin bir listesini almak için seçtiğiniz yere gidin ve yeşil yüzer paletin üzerine park edin. Aracınızın kapasitesi sizin için mevcut olanı sınırlayacak, daha büyük ve daha yetenekli araçlar daha büyük ödülleri olan görevler alacak. Bir römork gösteren bir görev seçerseniz, yükleme aşamasına başlarken aracınızın yanında sihirli bir şekilde görünecektir.

truck-and-logistics-simulator-3

Başlangıçta, aracı kendim yüklemem gerektiğini fark ettiğimde, oyunun bu yönünün beni hayal kırıklığına uğratacağını veya sinirlendireceğini düşündüm. Şaşırtıcı bir şekilde, oyunda yapmayı en sevdiğim şeylerden biri olduğu ortaya çıktı. Yükleme aşırı derecede karmaşık değildir; önce aracınızı yükleyin ve geri çekilin, kapılar otomatik olarak kapanacak ve ardından gerekirse römorku yükleyin. Yüklendikten sonra, römorka geri dönün ve aracınıza takmak için “T”ye basın ve yola çıkmaya hazırsınız.

Bazıları için bu süreç, gerçek dünya deneyimini simüle etmek için yeterince zor olmayabilir ve ben de aynı fikirdeyim. Paletlerdeki yuvalar yalnızca görsel amaçlıdır, yükü almak için hizalanırken forkliftin çatallarını etkilemezler. Aracı veya treyleri yüklerken “ıskalar” ve kargoyu bir şeye veya aracınıza çarparsanız, bu hiçbir şekilde olumsuz etkilemez. Ayrıca, yükü yerleştirdikten sonra otomatik olarak kendini ortalayacaktır.

Depodan uzaklaştığınızda mini harita, rotanız kırmızı renkle vurgulanmış olarak yerel yolları görüntüler. Sürüş, klavye ile oldukça basittir ancak dönüş durumlarında kontrolü biraz zordur, ancak bu, klavye kontrolleri için tipiktir. Etrafa bakmak, kamera görüntülerini değiştirmek, dönüş sinyalleri ve yakınlaştırma ve uzaklaştırma iyi yerleştirilmiş. Baştan sona gitmek nispeten eğlenceliydi, araba kullanmak sinir bozucu değildi ve bazen oldukça rahatlatıcıydı.

truck-and-logistics-simulator-4

Truck and Logistics Simulator ses ve grafik

Dünyayı dolaşırken, görselleri ve sesleri hesaba katmak zorunda kalacağımı bilmek, biraz çelişkiye düşmeme neden oldu. Çok iyi olmasalar da korkunç değillerdi. Zaman zaman görsel olarak oyun oldukça iyi görünüyor; araçlardan yansıyan ışık, çeşitli manzaralar ve deniz gibi birkaç çevresel nesne oldukça iyi yapılmış. Dünya oldukça mülayim ve tekrarlayıcı görünmeye başladı, animasyonların kenarları biraz pürüzlüydü ve oyuna tam olarak dalmayı engelleyecek kadar yeterliydi.

Ses ortalama, harika ya da kötü bir şey yok. Römork şasisindeki gıcırtılar ve fren gıcırtıları gibi hoş bir dokunuş gibi küçük detayları sevdim. Tespit edebileceğim gerçek atmosferik sesler yok, kıyıya yaklaşırken okyanus dalgalarının veya şehir seslerinin eklenmesi güzel olurdu.