Dome Keeper inceleme

Dome Keeper, bir kubbede kilitli kaldığınız ve hayatta kalmak için kaynakları kazmanız gereken yabancı bir dünyada geçen hayatta kalma oyunudur. Uzaylıların kubbenizi yok etmesini önlemek için kubbenizi geliştirmek için malzeme toplarken düşman ordularını savuşturmalısınız.

Dome Keeper inceleme

Yabancı bir gezegene indikten ve bir operasyon üssü kurduktan sonra Dome Keeper’ın küçük kolonisti, temel kaynakları ortaya çıkarma umuduyla aşağı doğru kazıyor. Kazı yaparken, bitişikteki maden yataklarının belirgin işaretlerini keşfedeceksiniz. Benzer şekilde, arazi, giderek daha güçlü bir matkap ucu gerektirecek şekilde, daha da derine indikçe giderek daha sert hale gelme eğilimindedir.

Belirgin tüneller yapmak, demir, kobalt ve suyun otomatik olarak işlendiği merkezinize geri çıkışı hızlandırmaya yardımcı olabilir ve yerleşimcinizin yükseltmeleri satın almasına olanak tanır. Muhtemelen geniş alanları da tamamen temizlemek istemeyeceksiniz. Yönlendirme yardımcı bir tekniktir ve alışılmış yolculukları yüzeye çok daha verimli hale getirir.

İlginç bir şekilde, yer altında herhangi bir düşman veya tehlike olmadığı için kazmayla ilgili bir tehlike yoktur. Ancak, yüzey seviyesindeki üssünüzü koruyan cam kalkanı kırmaya kararlı olan üst yaratık dalgaları birkaç dakikada bir geldiğinden, Dome Keeper’da nadiren huzur vardır. Kuşatmaları, saat gibi bir hassasiyetle, giderek artan sayıda, çeşitli ve esnek dalgalar halinde gerçekleşir ve kubbenin altındaki hayatı son derece telaşlı hale getirir.

dome-keeper-1

Dome Keeper oynanış

Oldukça sakin mağara gezisini tamamlamak, bazı yoğun savunma eylemleridir. Başlangıçta tek silah sisteminiz, karadan ve gökten gelen işgalcileri yakıp kavurabilen lazerlerdir. Ama pek de ideal bir sistem değil. Taret kubbe boyunca yavaşça döner ve bir düşmanı yakmak birkaç saniye sürer.

dome-keeper-2

Yükseltmeler bir gerekliliktir. Her şeyin kilidini açmak için asla yeterli kaynağa sahip olmayacaksınız, hatta muhtemelen istediğiniz şeyin bir kısmını bile. Yani, biraz fazladan kaynağınız olduğunda, daha iyi bir kubbe, gelişmiş silahlar ve hatta daha hızlı bir kolonist isteyip istemediğinize karar vereceksiniz. Doğal olarak, biraz yardımcı ve daha ucuz olan artırmalar ile daha iyi olanlardan bazıları için para biriktirmek arasında bir gerilim var.

dome-keeper-3

Şüphesiz, en iyi poliçeyi oluşturmak, Dome Keeper’ın parladığı yerdir. Teknoloji ağacı nefis bir şekilde önemli. Kullanışlılık spektrumunun bir ucunda, bir sonraki düşman saldırısına kadar kalan sürenin görsel hatırlatıcıları, kubbenin yapısal bütünlüğü ve hatta istiflediğiniz kaynakların sayısı gibi mütevazı yükseltmeler bulunur. Öte yandan, mermileri düşürmenize ve hatta koruyucu kalkanı aşırı şarj etmek için su kullanmanıza izin veren gelişmeler var.

dome-keeper-4

Çoğu oyuncu, kilit açma heyecanı can sıkıcı olmaya başlamadan önce, oyunun Relic Hunt modundan yaklaşık on saat keyif alacaktır. Dome Keeper’ın kılıç silahı, kendi teknoloji ağacıyla tamamen farklı bir savunma sistemi sunuyor. Ustalaşmak zaman alır ama aynı zamanda çok daha fazla nüans sunar. Ve Dome Keeper’ın menüsü gelecek ek şeyler hakkında ipucu verirken, bunların yokluğu uzun vadeli çekiciliği sınırlıyor. Ayrıca, çevrimiçi lider tablolarında yüksek bir skor için rekabet etmeyi tercih eden bir oyunsonundan kaçan Prestij Modu da var.

dome-keeper-5

Her şey tamamen oynanabilir durumda ve herhangi bir göze batan hataya dair bir kanıt yok, ancak son yapının nasıl hissedeceğini tam olarak değerlendirmek zor. Halihazırda, Dome Keeper’ın türlerin sinerjik karışımı ve çok sayıda dikkatlice dengelenmiş yapım kararları umut verici bir başlangıç.