WRC Generations inceleme

Kylotonn’un Dünya Ralli Şampiyonası lisansı sona eriyor. WRC Generations, Kylotonn tarafından yayınlanan WRC serisinin en son oyunu ve önceki tüm içeriği tek bir derli toplu paket altında birleştirir. Önceki yıllara göre çok büyük değişiklikler olmasa da burada hayran kalacak çok şey var ve motor sporlarının hibrit motorlara geçişi birinci sınıf makinelere yeni bir nüans kazandırıyor.

WRC Generations inceleme

Kylotonn’dan güzel yarış oyunları çıkıyor. WRC Generations bir istisna değildir. Sahneler son derece ayrıntılıdır ve aydınlatma, sahnelerin canlı kalmasına gerçekten yardımcı olur. Görsel seçenekler, saniyede 60 kare hedefleyen bir performans modu ile oldukça katıdır, kalite modu ise her şeyi 30’da sınırlar ancak çözünürlüğü 4K’ya zorlar. Her iki mod da tanıtıldığı gibi çalışıyor gibi görünüyor.

Araçların hepsi iyi işlenmiş. Gerçeğe uygunluk açısından iyi bir çalışma yapılmış, ama lisanslama açısından daha doğru logoları güvence altına almak için ekstra çalışmayı isterdim. Çok akıllı görünen bir oyuna karşı küçük bir yakınma. Dinamik hava durumu ve günün saati gerçekten iyi tasvir edilmiştir. Kuru bir asfalt sahnenin gerçek zamanlı olarak ıslandığını görmek eğlencelidir. Ağaçların arasından ya da bir kanyondan çıkarken güneşi görmek harika.

Sürüş, duyarlı ve sıkı bir şey sunar. Güvenmeyi başardığım bir şekilde öngörülebilir hissettiriyor. Açıkçası, farklı yüzeyler arabanın ne kadar gevşek hissedebileceği konusunda bir rol oynuyor, ancak joystick titreşimi bunun bir kısmını tercüme etmeye yardımcı oluyor. Belçika’nın Arnavut kaldırımlı bölümleri gerçekten lastiklerin altından geçiyor ve çakıl ile asfalt arasında geçiş yaptığınızda gerçekten hissedebiliyorsunuz. Uyarlanabilir tetikleyiciler, gaz kelebeği kontrolünü çevirmeme gerçekten yardımcı olan çok fazla direnç sunuyor.

Şampiyona bu yıl hibrit motorları benimsedi ve oyuna oldukça iyi bir şekilde entegre edildi. Özünde, sürüş geçmiş yıllara göre önemli ölçüde farklı değildir, ancak ne tür bir destek istediğinize karar vermek için haritalamada ince ayar yapma seçeneğiniz vardır. Geçiş yapan diğer motor sporlarında olduğu gibi, bir elektrik motoru standart içten yanmalı motora ekstra güç katıyor. Bu gücü frenleme sırasında toplayabilir ve virajlarda hızlanmayı artırmak için serbest bırakabilirsiniz. Araçlara farklı bir his veriyor ve ekstra destek, onlara daha büyük bir hız hissi veriyor.

wrc-generations-2

WRC Generations oynanış

Her aşama, bazıları oldukça uzun olmakla birlikte sürmek için bir meydan okuma gibi geliyor. Tempo notlarına ve önümdeki yola odaklandığımdan konsantrasyonum genellikle yüksektir. Kesinlikle üçüncü şahıs görüşüne odaklanma eğilimindeyim ama kokpit görüşü, yardımcı sürücüsüne güvenmek isteyenler için var. Çağrıları çok iyi ve pistten saptığınızda veya çok sert bir zıplama yaptığınızda sinirleniyor gibi görünüyorlar. Normalde kulağa biraz robotik gelen seslerden hoş bir karakter parçası.

wrc-generations-3

İçerik söz konusu olduğunda, WRC Generations’ta pek yeni bir şey yok. Sunulan tarihi araçlar, DLC olarak önceki oyunlarda yer aldı. 2022 takviminin tamamı orada ama önceki sezonlardan yedi ralli de var. Türkiye ve Almanya gibi yerlerin temsil edildiği iyi ve çeşitli bir koleksiyon.

Kariyer modunda Ar-Ge ağaçlarınızı ilerletebilir veya takvim arasında üreticilerin gözüne girmek için etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Çalışanlarınızın yorgunluğu sürekli bir endişe kaynağı olmaya devam ediyor ancak artık arabanızın durumunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Bakım etkinlikleri, aracınızın dayanıklılığını geri kazanmanız için size bir fırsat sunar, ancak bu etkinliklerin tam bir sezon boyunca nadiren gerçekleştiğini gördüm. Antrenman ve tarihi ralliler gibi diğer eğlenceler, bir WRC sezonunun rutinini kolaylaştırır ancak kariyer modunun dışında da ele alınabilir.

wrc-generations-4

Çevrimiçi modunda işler pek değişmedi. Oyunculara takip etmeleri için ısrarlı bir meydan okuma sunan eSpor odaklı Ligler var. Co-op kariyer modu geri döndü ve bir arkadaşın co-pilot olarak hareket etmesine izin verdi. Bununla yapabileceğiniz başka bir şey olmasa bile, yine de ilgi çekici bir tuhaflık. Oyuncular ayrıca kendi görünümlerini bir araya getirerek yaratıcı olma fırsatına da sahipler.

WRC Generations, serinin şimdiye kadarki en kapsamlı ve en yoğun şekilde paketlenmiş halidir. Yol tutuşu güvenilir ve duyarlı hissettiriyor ve 21 farklı konumda toplanmak bir keyif olabilir. Bu, gerçek bir konsantrasyon testidir ve keskin ve renkli görünürken performans devam eder. Yeni hibrit motorlar size sürüş sırasında göz önünde bulundurmanız gereken başka bir şey veriyor.