Starsand inceleme

Starsand, son yıllarda piyasaya çıkan hayatta kalma oyunlarından bir diğeridir, ancak bu sefer bir adada mahsur kalmıyorsunuz veya Avrupa’nın savaşın parçaladığı zombi istilasına uğramış bir bölgesine atılmıyorsunuz. Bunun yerine kendinizi çölün ortasında buluyorsunuz. Yine de, normal bir hayatta kalma deneyimi olarak başlayan şey, hızlı bir şekilde biraz dünya dışı bir hal alıyor.

Starsand inceleme

Starsand, sizi bir ultra maraton koşucusunun koşu ayakkabısına sokar; kendi görüntünüzde özelleştirebileceğiniz bir karakter. Bir kum fırtınasına karışarak çölde koşarken kendilerini kaybettiler. Kar fırtınasında bir sığınak görürler ve sonra bir yığın halinde çökerler.

Ertesi gün her şey hayatta kalmakla ilgili, geriye sadece hızla boşalan bir su şişesi kaldı, güneş parlarken sizi korumasız bırakıyor. Zorluktan nasıl kurtulacağınız size kalmış, ama şükürler olsun ki, sizi temel bilgilerden geçirecek bir öğretici var.

starsand-1

Daha önce herhangi bir hayatta kalma oyunu oynadıysanız, kaynak toplama, menülerinize girme, iş için doğru öğeyi yapmak için neye ihtiyacınız olduğunu çözmeye başladığınızda Starsand ile kendinizi evinizde hissetmelisiniz.

starsand-2

Starsand oynanış

Kendinizi derme çatma bir bıçak yapmak için bazı taşları toplarken, ardından bu bıçağı bir bitkiyi kesmek için kullanırken ve bitkiyi balta gibi daha güçlü bir silah yapmak için kullanırken bulacaksınız.

Nasıl çalıştığını biliyorsunuz… bu hiç bitmeyen bir hikaye. Ancak Starsand’daki öğreticinin yaptığı şey, size eşya almayı, ateş yakmayı veya ev yapımı güneş kremi yaratmayı, yiyecek avlamayı ve barınak yapmayı tanıtmasıdır.

starsand-3

Starsand’ın Keşfi eğlenceli ve katılması ödüllendirici. Haritanızda hiçbir şey işaretlenmemiş olarak başlıyorsunuz ve işin püf noktası, kumların arasında farklı vahalar bulmak. İşaretçileri indirmeye ve yönünüzü belirlemeye başladığınızda, çok geçmeden keşfedilecek antik tapınaklar ve gizemler bulacaksınız; oyunu normal hayatta kalma ritüelinden yükselten şeyler bunlar. Burada da “bu dünyanın dışından” düşmanlarla girilecek bir savaş var.

starsand-4

Nasıl hayatta kalacağınızı öğrendikten sonra Starsand en iyisidir ve bir deveyi evcilleştirirken oyun gerçekten kendini ortaya koyar ve size bu çöl macerasına ve onun sakladığı sırlara tamamen dahil olma şansı verir. Ancak pek çok sıkıntı var, bunlardan biri, kaydetme sisteminin oldukça karmaşık olmasıdır; İstediğiniz zaman kaydedememek oldukça can sıkıcı.

Starsand ses ve grafik

Görsel olarak ve Starsand ‘çöl’ olayını iyi yapıyor. Grafik bankasını hiç bozmadan iyi görünen öğeler, yaratıklar ve fauna ile her şey kumlu ve sıcak olarak karşımıza çıkıyor. Oyunun müziği, arka planda tekmeleyen o harika, destansı çöl temalı rahatlatıcı müziğe sahip, ancak kesinlikle oyunun atmosferine katkıda bulunuyor.

starsand-5

Buraya nelerin dahil olduğunu düşündüğünüzde, Starsand paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Muadillerinin çoğundan daha ucuzdur ve fiyatı dahil edilen içerikle karşılaştırdığınızda en iyi sonucu verir. Bununla birlikte, menüler, ciddi bir yön eksikliği ve ilk birkaç saatin yavaş olması, birçok kişinin denemesini engelleyebilir.

Yine de buna bağlı kalırsanız, Starsand’in sırlarla dolu oldukça zeki bir oyun olduğunu keşfedeceksiniz. Güneş kremini sürmeyi, devenize atlamayı ve Starsand’in kumların altında neler gizlediğini görmek için dışarı çıkmayı kesinlikle düşünmeye değer.