NBA Play-Off eşleşmeleri 2024

Normal sezonun bitmesiyle birlikte 2024 NBA şampiyonluk yüzüğü mücadelesi başlıyor. 16-19 Nisan tarihleri ​​arasında sekiz takım, ertesi gün başlayacak olan playofflar için son dört bileti bulmak üzere Play-In oynayacak.

Play-In playoffları, NBA playofflarına katılmaya hak kazanan son dört takımı belirleyecek. Şampiyonluk yüzüğü için Playoff mücadelesi 20 Nisan’da başlayacak. Takımlar için dünyanın en büyük profesyonel basketbol turnuvası olan 2024 NBA playoffları hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

NBA Playoff maçları ne zaman başlıyor?

NBA Play-In turnuvası, 16-19 Nisan tarihleri arasında oynanacak. NBA playoffları, Play-In turnuvasının sona ermesinden bir gün sonra, 20 Nisan’da başlayacak. Her 2024 NBA playoff elemesinin ilk maçları 20 ve 21 Nisan’da oynanacak.

NBA Playoff’ları Türkiye’de hangi kanalda?

NBA Playoffları Türkiye’de S Sport TV ve S Sport Plus platformu üzerinden izlenebilir. Ayrıca League Pass aboneliği ile NBA uygulaması üzerinden izlenebilir.

NBA Playoff maçlarının tamamını izlemek istiyorsanız, NBA League Pass abonesi olmanız gerekiyor. Bunun için NBA uygulamasını kullanabilirsiniz. S Sport TV ve S Sport Plus platformu, yalnızca kendi seçtikleri birkaç maçı gösteriyor. Tüm maçları göstermiyor.

NBA Play-Off eşleşmeleri

2024 NBA playoffları için son dört biletin dağıtılacağı Play-In turnuvası, 16-19 Nisan tarihleri ​​arasında oynanacak. Play-In turnuvası programı:

Play-In turnuvası programı henüz belli olmadı. Eşleşmeler belli olunca burada yer alacak.

Playoff eşleşmeleri ise şöyle:

Playoff programı henüz belli olmadı. Eşleşmeler belli olunca burada yer alacak.

NBA Playoff formatı nedir?

NBA playoffları, her eşleşmede en fazla yedi maçın ardından dört galibiyete ulaşan takımın tur atlaması sistemi ile oluşur. 16 takım katılıyor: her konferansta normal sezonun en iyi altı takımı ve ön eleme ile sınıflandırılan dört takım.

NBA playoff maçları, ilk dördün ev sahibi avantajına sahip olduğu sıralamaya göre belirlenir (her konferansta bir numara sekiz numarayı, iki numara yedi numaraya karşı oynar, vb.).

Playofflar 2-2-1-1-1 formatında oynanır. Yani iç saha faktörüne sahip olan takım 1, 2, 5 ve 7. maçları evinde, rakibi ise 3., 4. ve 6. maçları evinde oynayacaktır. İlk olarak dört galibiyete ulaşan takım turu kazanır. 5, 6 ve 7 numaralı maçlar sadece gerekliyse oynanır.

NBA Play-In formatı nedir?

Normal sezon sona erdiğinde, Doğu ve Batı konferanslarının en iyi altı takımı (kazanma yüzdesine göre) otomatik olarak playofflara katılmaya hak kazanır. 7. ila 10. sıradaki takımlar, her konferanstan son iki biletin alınmasını sağlayan bir eleme turnuvası olan Play-In’i oynuyor.

Play-In sadece üç maç gününden oluşan bir turnuvadır. İlk gün, her konferanstan 7. sıra 8. sıraya ev sahipliği yapar ve kazanan 7. sıra olarak playofflara katılmaya hak kazanır. İkinci gün 9. sıra 10. sıra karşılaşır. Ve üçüncü gün, ilk maçın kaybedeni, playofflara son bilet için ikinci maçın galibiyle karşı karşıya gelir.