Wo Long: Final Dynasty! inceleme

Ölümün kolayca geldiği zorlu bir soulslike’dir, ancak bölüm tabanlı yaklaşım ve seviye atlama kolaylığı size her zaman bir şansınız varmış gibi hissettirir. Çin’de, sonraki Han hanedanlığı döneminde geçiyor ve şeytani bir Taocu tüm liderlerini yozlaştırmaya ve emirlerini yerine getirmeleri için onları etkilemeye çalışırken iblis benzeri yaratıklarla karşılaşacaksınız.

Wo Long: Final Dynasty! inceleme

Wo Long , Çin tarihinin Üç Krallık döneminde geçen Onimusha benzeri bir hikayedir. İblisler var, tarihsel figürler var ve kaos var.

Etkileyici ancak ölçülü anlatı yapısı, doğrusal bir görev yapısı (yan görevlerle) aracılığıyla örülmüştür. Yani Nioh’a çok benziyor. Ancak, bu bir açık dünya oyunu değil. Bir aksiyon oyununa alışmak için bu kadar zaman harcamamıştım. Ne kadar süredir bilmiyorum ve oldukça canlandırıcı.

Wo Long’un öğrenilmesi gereken o kadar çok sistemi var ki (savuşturma, kaçma, engelleme, sihir, yetenekler, karakter yapıları) bunaltıcı olabilir ve ilk boss muhtemelen birçok insanı ezecektir. Ancak, yukarıdaki kavramlardan birini bile seçtiğinizde son derece tatmin edicidir ve benzer birçok oyundan biraz daha açık uçlu bir yaklaşıma izin verir.

wo-long-final-dynasty-2

Oyunun bazı öğretici bölümlerine gerçekte ne kadar dikkat ettiğime şaşırdım, bunların çoğu ruh sistemini açıklıyor. Çoğu eylem (engelleme, kaçma veya büyü yapma gibi) ruh ölçerinizden düşer ve çok fazla yapmak karakterinizi kısa sürede yorar.

Wo Long’un büyüleyici yönlerinden biri, savuşturmanın baştan çekici görünmesine çok fazla önem vermesidir, ancak zafere giden tek yol bu değildir. İyi zamanlanmış bir savuşturma bir saldırıyı durduracak, biraz ruh kazanacak ve çoğu düşmanı büyük bir ceza penceresi için açacaktır ve bazı durumlarda, hatta patronları doğrudan zayıflatabilir. Hızlı bir saldırı sağanağını savuşturup ardından karşılık verdiğiniz noktaya gelebilirseniz, bu daha da güçlendirici olur. Ancak savunmaya geçmenin tek yolu bu olmaktan çok uzak.

wo-long-final-dynasty-3

Sadece oldukça etkili bir kaçma imkanına sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda blok yeteneğiniz de son derece kullanışlı. Engelleme, düşmanları kırmızı yanıp sönen kritik saldırıların (kaçılması, savuşturulması veya sendeleyerek durdurulması gereken) ötesinde uzak tutabilir ve bunun için ruh ölçere sahip olduğunuz sürece düklerinizi yukarıda tutabilirsiniz.

Wo Long: Final Dynasty! oynanış

Bu motoru çalışır durumda tutmak için bazı darbeler almanız gerekecek, ancak bunu yapabileceğiniz pencereleri öğrenmek sezgiseldir ve hatta her boss için bir incelik değişikliği gerektirebilir. Bu, elde edebileceğiniz tüm dövüş sanatları yeteneklerini ve büyülerini ve ayrıca tercih ettiğiniz yapı seçimini (hızlı bir şekilde yok edilmekten kaçınmak için sağlık puanları koymak veya engelleme/savuşturma yeteneğinize güvenmek, yerleştirmek) için uzanır.

wo-long-final-dynasty-4

Ardından, gücü yöneten ve sizi savaşta öldüren düşmanlara güç sağlayan bir meta-sisteme benzeyen moral mekaniğine sahipsiniz. Bu, her zaman gerçekten vurgulamanız gereken bir şey değil, ancak proaktif olmak ve her düşmanı üstlenmemek, bazı seviyeleri biraz daha yönetilebilir hale getirmeye yardımcı olabilir.

Wo Long’un göze çarpan diğer bir gücü de keşfi nasıl ele aldığıdır. Böylece, birçok durumda, sağlık iksirinizi maksimuma çıkarmanıza izin veren önemli bir yükseltmeyi veya elitlerle dolu uzun bir yolun sonunda bir sandıkta bulunan yepyeni bir silah türünü göz ardı ederek doğrudan boss’a koşabilirsiniz. Ancak bu öğeler olmadan dezavantajlı durumda olursunuz, ancak onu savuşturma/engelleme ile hackleyebilirseniz, ağırlığınızın çok üzerinde yumruk atabilirsiniz.

wo-long-final-dynasty-5

Çoğu insan, kasıtlı bir tasarım seçimi olan keşfin bu “teşvik edilmesinden” yararlanacaktır. Daha fazla kontrol noktası için daha fazla sancak dikecek ve alışılmışın dışına çıkarsanız daha yüksek bir moral puanı elde edeceksiniz. Dikkat edin, tüm bunlar, seviyeleri anlamsız bir şekilde büyütmeden, maceranın bir angarya haline geldiği noktaya kadar yapılır.

Wo Long: Final Dynasty! ses ve grafik

Wo Long, özellikle hareket halinde harika görünüyor. Duran parça boss’ları, yanan ahşap bir tapınak ve çatlaklardan düşen kar gibi göz alıcı arenalarda ortaya çıkıyor ve saldırı animasyonları o kadar harika görünüyor ki, sırf sizi parçalara ayırmalarını görmek için kasıtlı olarak vurulmayı bile düşünebilirsiniz. Tüm bu görsel ihtişam ve hiç bir zaman bir kare düşüyor gibi olmadı.

wo-long-final-dynasty-6

İngilizce seslendirme iyiydi, ancak karakterlerin abartılı hareketleri muhtemelen buna katkıda bulunsa da, genellikle eski bir dublajlı film izliyormuş gibi hissettirdi. Wo Long ayrıca Japonca veya Çince sesi de destekler, ancak bunları henüz test etmedim, yine de bunun daha iyi olacağını tahmin edebiliyorum. Oyun müziğine gelince, aksiyonu artırmak için çalan tipik Asya yaylı çalgıları ve davullarıyla tamamdı ve ortama uygun geldi.

wo-long-final-dynasty-7

Yukarıdaki anlatım, Wo Long ile yaklaşık 8 saat boyunca ilk etkileşimimin yalnızca esintili bir hatırasıdır ve herkes aynı tepkiyi vermeyecektir.