Flame Keeper inceleme

Flame Keeper, MOBA’ya benzer hızlı dövüşe sahip hızlı tempolu bir roguelite oyunudur. Hızlı dövüş ve hızlı hareket ile özünde eğlenceli bir oyun. Roguelite ilerlemesi, yapacak yeni şeyler bitmeden onu biraz tekrar oynayabileceğiniz anlamına gelir. Erken erişim, oyunun sürekli olarak yeni güncellemeler alması gerektiği ve daha iyiye doğru değişebileceği anlamına gelir.

Flame Keeper inceleme

Bir rougelite olarak oyun, doğası gereği oldukça tekrar oynanabilir. Hafifçe değişen seviyelere geri dönmenin klasik çekiciliği hâlâ orada Daha sonra aldığım yükseltmelerle düşmanları parçalayabilsem de, oyun bunu yapmak için çok az neden sunuyor. Şu anki haliyle pek hikaye yok; çoğunlukla başlangıçta sizi motive etmek için küçük bir ara sahnedir ve bazen tek ihtiyacınız olan budur.

Oyun, başladığınız yerin ötesine geçme eğiliminde değildir; aşağı yukarı birinci seviyeyi daha zorlu düşmanlarla oynuyormuşsunuz gibi geliyor çünkü her şey aynı görünüyor ve hissettiriyor. Her biri üç seviyeye sahip üç dünyaya sahip iki biyom vardır; bu, geliştiricilerin daha sonra iyileştirmeyi vaat ettikleri makul miktarda içeriktir. Ancak, genel olarak, aldığınız tüm içerik zevklerinizi tatmin etse de etmese de, bu oyunla paranızın karşılığını alıyorsunuz.

Kullanıcı arayüzünün çoğu, istediğini elde etmede başarılıdır. Oyundayken, HUD’nin kendisi müdahaleci değil ve oldukça hoş görünüyor, menülerin hepsi oldukça temiz görünüyor ve modern bir başlıktan bekleyeceğiniz seçeneklerin çoğu mevcut ve açıklanmış. Nedense oyunun ortasında ayarlar menüsüne erişemiyorsunuz.

Kontrolleri yeniden eşleştirmenin veya işleri otomatik hale getirmenin bir yolu yoktur, bu nedenle kontrol şemasından rahatsızsanız, onu Steam’in kendisinde değiştirmeniz veya onunla ilgilenmeniz gerekir.

flame-keeper-2

Flame Keeper oynanış

Oldukça keyif aldığım ana oyun bölümü, her bölümün sonundaki Kule Savunma kısmıydı. Bunlar, sağlığınızı savunmayla değiştirmenize ve meşalenizi devirmeye çalışan düşman dalgalarını geçerek eğlenceli hale getirmenize olanak tanır.

Ana oyun döngüsü, “rastgele” oluşturulmuş küçük alanları keşfetmek, koleksiyonluk bir şey bulmak ve ardından onu doğduğunuz yere geri getirmektir. Bu getirme görevini seviye başına 3-4 kez tekrarlıyorsunuz ve istediğiniz zaman HP’nizi yakmak için kamp ateşine ekleyebilirsiniz.

flame-keeper-3

Kamp ateşini yaktığınızda, 1 vuruşta öldürme menzilindesiniz. Ayrıca, saldırmak üzere olduklarını belirtmek için minimum görsel veya işitsel ipuçlarına sahip solucanlar vardır, bu da bazen gidip getirme görevinizi yaptıktan sonra minimum bir uyarı ile ölebileceğiniz anlamına gelir.

Ateşi körükledikten ve tüm kilit taşları yerine oturduğunda, ayrılabilirsiniz. Ne yazık ki, bu sizi her zaman sağlık toplayıcılarınızı çalmaya çalışan can sıkıcı farelerle dolu küçük bir köye geri getiriyor, burada seviyede bulduğunuz meşe palamutlarını kalıcı yükseltmeler için harcayabileceğiniz gibi hareket setinizin parçalarını da değiştirebilirsiniz.

flame-keeper-4

Saldırılar hızlı ve duyarlı olsa da, çeşitli değildir. Şarj edilebilir özel bir hareket elde edersiniz ve ağır bir saldırı düğmesine sahip olursunuz, ancak bunların hiçbiri, genellikle tuğla duvarlar gibi hissedilen düşmanlara saldırı düğmenizi ezmek kadar etkili değildir; bu, oyunun tekrarlanmasına yol açar.

Flame Keeper ses ve grafik

Oyun, nispeten güzel, önceden işlenmiş bir ara sahneyle açılıyor ve ardından sizi o ara sahneden neredeyse hiç farklı olmayan normal oyuna atıyor. Görseller, koyu gri ortamlarda birkaç ışık kaynağının parladığı temiz bir estetik oluşturur. Bu, tüm ayarların biraz fazla karıştığı anlamına gelir.

flame-keeper-5

Müzik başlangıçta beni, onu dinleyerek geçireceğim zamanı seveceğime dair umutlu hissettirdi; Çok hareketli ve benzersiz görünen bir oyuna uyacak tuhaf bir oyun müziği havası olan aradıkları tarzı çabucak sevdim. Müziğin tarzı ve hissi çivilenmiş ve ilk duyduğumda dinlemekten keyif aldım.

Oyun müziği tek başına fena olmasa ve bu oyun için mükemmel bir hava yakalasa da, hızla kendini tekrar ediyor. Oyunu oynarken neredeyse hiç değişmeyen aynı 2 dakikalık müzik döngüsünü dinliyormuşum gibi geliyor; Müziğin sesini kapatıp onun yerine kendi şarkılarımı koyacağım noktaya geldi.

flame-keeper-6

Flame Keeper’ın görsel tasarımı arzulanan çok şey bırakma eğilimindedir; seviyenin kendisi karanlıkken parıldayan şeylerin önemli olmasına izin veren, kusursuz ve anlaşılır bir sanat tarzı sunuyor. Bu yaklaşımdaki asıl mesele, tüm düşmanları, engelleri ve genellikle acı veren şeyleri karanlık hale getirmektir.

Karakterinizin ve eşyaların parlak kontrastı, iyi yapılmış aydınlatma ile mükemmel görünüyor. Ancak, bu aydınlatma sadece oyuncu karakteriniz ve koleksiyon öğelerinizden daha fazlasına uygulanabilir. Oyuncuyu tehditlere karşı daha kolay uyarmak için düşmanlar ve zemin de loş bir şekilde aydınlatılmalıdır.