Apple TV+ bilim kurgu dizileri

Apple kataloğu her zevke uygun diziler sunar. Ancak platformdaki en popüler olanlar arasında, izleyicilere yeni dünyaları keşfetme, karmaşık ve ilgi çekici karakterler sunma, fütüristtik ve ileri teknolojiyi keşfetme ve heyecan verici anlatıların ve olay örgüsünün keyfini çıkarma şansı sunan birkaç bilim kurgu önerisi var.

Bilim kurgu en sevdiğiniz türlerden biriyse veya bu türe dalmak istiyorsanız sizi Apple TV+’taki en iyi bilim kurgu dizilerini keşfetmeye davet ediyoruz.

Dr. Brain

Dr. Brain

Lee Sun-kyun’un canlandırdığı Dr. Sewon Koh, dizinin ana karakteridir. Devrim niteliğindeki bir bilimsel süreç sayesinde, cesetlerin zihinlerini görme ve ölülerin ve ölmekte olanların beyin dalgalarıyla iletişim kurma yeteneğine sahiptir. Bu yetenek, kurbanların muhalefetiyle karşılaşmadan suçları çözme arayışında ipuçlarını aramasına olanak tanır. Ancak, ilk mücadelesi kendi karısına yönelik cinayete teşebbüsü çözmektir.

Foundation

Foundation

Isaac Asimov’un ödüllü romanlarından uyarlanan Foundation, en üst düzeyde bir dizi. Bilim kurgu dizisi, Galaktik İmparatorluğun çöküşünün ortasında insanlığı kurtarmak ve medeniyeti yeniden inşa etmek için zorlu bir yolculuğa çıkması gereken bir grup sürgünün hikayesini anlatıyor.

Severance

Severance

Bu bilim kurgu gerilim filmi çok tuhaf bir hikayeyi vurguluyor. Gizemli bir şirketin çalışanları, çalışırken özel hayatlarına dair hiçbir şey hatırlayamamaktadır. Ofis dışındaki hayatlarının tadını çıkarmak için dışarı çıktıklarında işleriyle ilgili hiçbir şey hatırlayamazlar.

Invasion

Invasion

Bir uzaylı tehdidinin gelişi, terk edilmiş bir İranlı-Amerikalı eş ve anne, Afganistan’a konuşlandırılmış bir Amerikan askeri, İngiltere’de yetenekli bir öğrenci ve bir uzay aracını fırlatmak için çalışan Japon teknisyenler de dahil olmak üzere çeşitli karakterlerin gözünden görülüyor.

Her hikaye benzersiz olsa da, birlikte olağanüstü ve son derece tehlikeli zamanlarla karşı karşıya kalan insanlığın en iyisine dair geniş ve sürükleyici bir vizyon oluşturuyorlar.

Hello Tomorrow!

Hello Tomorrow!

Retro-fütüristik bir dünyada, Jack Billings adlı yalancı bir dolandırıcı, ayda bir devremülk satmayı başarır. 1960’ları andıran bilim kurgu klasikleri gibi geçen bu öneri, her eve robotlar ve her garaja uçan arabalar ekliyor. Dizi, 20. yüzyılın sonunu düşünmek yerine muhtemelen daha karanlık ve daha parlak bir geleceğe doğru ilerleyen hayalperest, entrikacı, oyun oynayan ve kurnaz karakterlerle dolu.

Amazing Stories

Amazing Stories

Yapımcılığını Steven Spielberg’in üstlendiği, klasik 80’ler dizisini geri getiren, ancak orijinal antoloji dizisinin yeniden tasarlanmış hali, film yapımcılarının, yönetmenlerin ve günümüzün en yaratıcı yazarlarının gözünden izleyicileri harikalar diyarına taşımayı vaat eden bölümlerle karşınızda.