ONI: Road to be the Mightiest Oni inceleme

Oni: Road to be the Mightiest Oni incelememizde, rüzgar ve gökyüzünün dokunaklı maceralarında neden Kuuta ve Kazemaru’ya katılmanız gerektiğini tartışıyoruz.

ONI: Road to be the Mightiest Oni inceleme

Oyunun arka planında, küçük ama zorlu bir iblis savaşçı olan Kuuta’nın Momotaro tarafından yenilmesi ve ondan rövanş almak için destansı bir savaşa girmesi yatıyor. Kaybından harap olarak tüm öfkesini en güçlü olma arayışına yönlendirir. Baş düşmanına karşı destansı bir rövanş maçına hazırlanmak için eğitimden geçmek üzere uzak Kisejima adasına gider.

Bu ıssız adada, eğitim arkadaşı olan Kazemaru adında bir hayaletle arkadaş olur. Kuuta ve Kazemaru birlikte bir dizi sınavdan geçerken, onlara başka beklenmedik arkadaşlar ve yol arkadaşları da katılır.

ONI: Road to be the Mightiest Oni oynanış

Kuuta’nın arayışı fiziksel denemeler ve mücadele içerebilir ama aynı zamanda son derece varoluşsal bir yolculuktur. En güçlü olma arzusuyla ve ezeli rakibi Momotaro’yu yenme konusundaki kararlılığıyla beslenen Kuuta, hedefine ulaşmak için ödemesi gereken bedeli de kabul etmelidir. İlk başta göründüğü gibi, savaşta sertleşmiş olan kahramanımızın nazik bir yanı vardır ve bu, diğer karakterlerle etkileşimi sırasında ortaya çıkar.

Özellikle Kuuta, Kanna ve diğer sakinlerle beklenmedik ama sevecen bir dostluk kurmaya başladığında, burada duygusal duygu güçlüdür. Hepsinde derin bir gizem duygusu var ve oyun dünyasının fiziksel kapsamdaki eksiklikleri, otantik atmosferinde telafi etmekten çok daha fazlasını yapıyor.

Road to be the Mightiest Oni 2

Keşif, başta dükkan için para birimi görevi gören mantarlar olmak üzere çeşitli öğeleri ve nesneleri toplamayı içerir. Başka bir yön, adaya dağılmış kayıp ruhları kurtarmayı içerir ve bunu yapmak, maceranın başlarında bile makul bir şekilde gerekli hale gelen Kuuta’nın canını arttırır. Küçük bir ekipman ve silah seçimi elde edilebilir, ancak geliştirmeler oldukça incelikli olabilir.

Denemeler, gizemli gölge iblislerin yaklaşmasıyla tetiklenen oyun deneyiminin en önemli noktasıdır. Bu denemeler esas olarak belirli sayıda düşmanı yenmeyi içerir. Bununla birlikte, tüm şekil ve boyutlarda geldikleri için makul bir çeşitlilik var. Fikir, ruhlarını yok etmeden önce onları psişik olarak yere sermektir, çok uzun sürer ve hemen ayağa kalkarlar. Dükkân sahibini korumanız gereken farklı kamera açıları veya hedefler gibi ara sıra yapılan değişikliklerle, denemeler genellikle savaş odaklıdır. Düzenli denemeler, oldukça ödüllendirici olabilen boss dövüşlerine yol açar. Boss’ların tasarımlarında ilginç bulmaca unsurları var, ancak çoğu yere düşmeden önce epey dayak atmaya istekli olacak.

Road to be the Mightiest Oni 4

Dövüş sistemi eğlencelidir; Kuuta’nın standart bir kombo saldırısı vardır ve kaçabilir. Ayrıca özel hareketler var ve bazı silahların kendine özgü yetenekleri var. Kazemaru savaşlarda aktif bir rol oynuyor çünkü oyuncular hayaletin doğrudan kontrolünü ele geçirerek şifa veriyor ve Kuuta’ya başka yardımlar sağlıyor. Çeşitlilik güzel olsa da, mekanik olarak en pürüzsüz deneyim değil. Sert saldırı animasyonları nedeniyle hantal gelebilir ve bu, kuşatmanın kolay olduğu daha yoğun düşman karşılaşmalarında sorun yaratır. Bazı hayal kırıklıkları bir yana, oyun döngüsü rahat ve maceranın gidişatını güzel bir şekilde tamamlıyor.

Road to be the Mightiest Oni 3

ONI: Road to be the Mightiest Oni ses ve grafik

Oyun dünyasının güçlü bir havası var, parmağınızı tam olarak yerleştiremeyeceğiniz birkaç soyut unsurla beraber tüm bu küçük ayrıntılar sürükleyici bir ortam oluşturmak için birleşiyor. Kisejima adası ıssız ve çorak ama yine de oldukça canlı hissettiriyor ve bu sayede sıcak bir çekiciliğe sahip.

Büyüleyici oyuncu kadrosunu hayata geçirmek için basit cel-shaded grafikler kullanan oyun güzel bir sanat yönüne sahip ve çorak oyun dünyasının bile dokunaklı bir güzelliği var. Genel tasarımda bulunan bir grafik hüner eksikliği var, ancak sunum deneyimi satıyor. Özenle seçilmiş oyun müziği, hikayenin temalarıyla konuşurken samimi duyguları ve anlamı çağrıştırdığından, müzik, macerayı anlatı ile mükemmel bir şekilde harmanlıyor. Atmosferi oluşturmak için zahmetsizce göze çarpan bir hava yaratan harika bir oyun müziği, bu da oyun dünyasını keşfetmeyi daha da büyüleyici hissettiriyor.