Cook Serve Forever inceleme

Cook Serve Forever, yemek pişirme oyunu serisinin en son çıkanı. Aynı geliştiricilerin, özünde benzer birleşik yemek hazırlığına sahip, ancak yeni bir solarpunk şehrinde geçen yeni bir oyunu. Cook Serve Forever sizi, bir gün idolü Şef Rhubarb kadar başarılı olmayı hayal eden bir yemek arabasının sahibi olan Nori Kaga olarak seçiyor. Başarılı olmak için bir menü tasarlamanız ve siparişleri dengeleyerek ve tarifleri doğru bir şekilde yeniden oluşturarak müşterilere hizmet vermeniz gerekecek.

Cook Serve Forever inceleme

Bu temel, basit olsa bile gerçekten güçlüdür. Her tarifin, farklı düğmelere basılan malzemeler ve pişirme işlemleriyle belirli bir sırayla malzemeler eklenerek oluşturulması gerekir. Marul eklemek için X’e basın, domates eklemek için Y’yi basılı tutun, burgeri eklemek için B’ye 3 kez basın ve ardından başka bir müşterinin siparişini hazırlamaya başlamak için kullanmanız gereken on saniye bekleyin. Siparişleri dengelemezseniz yiyecekleri yakar, ürünleri yanlış hazırlar ve müşterileri hüsrana uğratırsınız.

Cook Serve Forever, oyunun önceki versiyonları gibi bir simülatör olmak yerine aslında hikaye odaklı bir oyundur. Kahramanımız Nori Kaga, en iyi şef olmak için en büyük sınavlara ve denemelere girmeye hazır. Çocukluğundan beri birinci sınıf, üç yıldızlı bir şef olmanın hayalini kuruyor ve ölen annesi Nori onun için büyük bir rol model. Hayat arkadaşı Brie, ruh eşimiz olma yolculuğuna yardım etmek ve zaman zaman yaramazlık yapmak için burada. Aralarındaki bağ aslında sevimli ve çekici.

Cook Serve Forever 2

Dünyanın en iyi ve tek üç yıldızlı şefi olan Rhubarb, Nori’nin günlük hayatında sıklıkla karşılaştığımız bir isim. Aslında hikayede çok büyük bir rolü daha var çünkü belli ki Nori onun kadar iyi olmak istiyor ve bizim de onun hedefine ulaşmasına yardım etmemiz gerekiyor. Şans eseri, Şef Rhubarb tarafından düzenlenen “Couteau d’Or” adlı bir turnuva kayıtlara açıktır ve Nori, Rhubarb’ı rekabette etkilemek için çok çalışmak zorundadır.

Hikaye biraz ileriye dönük olsa da, kendisini ilginç kılmak için başka ilginç noktaları olabilir. Karakterler oldukça detaylı tasarlanmış ve herkesin sevimli bir sesi var, ancak bir sokak şefinin onu büyük oyuna sokmasıyla ilgili doğrusal hikaye duyulmamış bir şey değil. Üstelik bir de siberpunk dünyasında geçiyor çünkü günümüzde dikkat çekmek için her şeyin siberpunk olması gerekiyor.

Cook Serve Forever 3

Cook Serve Forever oynanış

Ağzına kadar aç insanlarla dolu şehir Helianthos, Nori gibi insanların kesinlikle harika yemekler yapmasını gerektiriyor. Ne yazık ki Helianthos, işinizi yapacağınız tek yer çünkü geliştirme ekibi çalışabileceğiniz başka bir yer açıklamadı. Hikaye yine doğrusal ve şimdilik çok kısa. İlk seviyede, aşağı Heliantos’tan Şef Rhubarb’ın ikamet ettiği saraya kadar açmanız gereken 14 yer var.

Helianthoslular için sosisli sandviçten hamburgere, sandviçten tavuklu salataya kadar yapabileceğiniz çeşitli yemekler var ve ayrıca ikram olarak göz ziyafeti çeken tatlılar da yapabilirsiniz. Her vardiyada, gün sonu sonucunuzu etkileyecek ekstra bir avantaj elde edebilirsiniz.

Cook Serve Forever 4

Daha zor bir zorlukla karşılaşırsanız, mevcut konumun popülaritesini yükseltmek için ekstra EXP puanları alırsınız. Bununla birlikte, avantajların çoğu, yavaş veya daha az müşteri veya stresliyseniz biraz fazladan ara vermek gibi ek bonuslar ekler. Avantajlar daha fazla deneyim puanı eklerse, bunlar genellikle bulaşıkları sizin için zorlaştırmakla ilgilidir, örneğin girdiler artık daha karmaşıktır veya bazı içerikler maksimuma yükseltilir, bu da yine girdilerinin takip edilmesi zor hale getirildiği anlamına gelir.

Cook Serve Forever, seriye biraz aşina olduğum için oynamayı dört gözle beklediğim bir oyundu. Oyunun hoş bulduğum bazı kısımları var, kullanıcı arayüzü çoğunlukla temiz ve sanat tarzı oldukça iyi, özellikle de yemek. Yani, olması gerekiyor, değil mi? Sonuçta burada yemekle uğraşıyoruz. Hikayenin biraz sıkıcı olduğunu söylemeliyim, ancak karakterler arasındaki ilişki oldukça sıradandı ve gerçekçi hissettirdi.