Bat Boy inceleme

Bat Boy, Sonzai Games tarafından geliştirilen ve X PLUS tarafından yayınlanan bir aksiyon macera ve 2D platform oyunudur. Burada Bat Boy’un incelemesini okuyabilirsiniz.

Bat Boy inceleme

Bat Boy, bir lise öğrencisi ve beyzbol oyuncusu olan Ryosuke olarak oynadığınız, ancak geceleri Bat Boy olarak bilinen kahramana dönüştüğü retro NES tarzı bir platform oyunudur.

Bir gece Bat Boy ve arkadaşları, boyutlar arası bir büyücü olan Lord Vicious ile karşılaşırlar. Lord Vicious, Bat Boys’un tüm arkadaşlarının beyinlerini yıkar ve Trials of Darkness’a katılmaları için onları yeni bir dünyaya götürür. Arkadaşlarını kurtarmak ve Lord Vicious’ı durdurmak Bat Boy’a kalmış.

Bat Boy 1

Bat Boy oynanış

Oyunda şu anda on iki seviye ve 3 bonus seviye var. Bu nedenle oyun çok uzun değil. Her seviyenin su seviyesi, fabrika seviyesi, volkan seviyesi ve daha fazlası gibi teması vardır. Her seviyenin sonunda bir bölüm sonu boss’u ile karşılaşacaksınız. Çoğunlukla onlar, yenildiğinizde size sporlarıyla ilgili özel bir beceri öğretecek olan beyinleri yıkanmış arkadaşlarınızdır.

Ana silahınız ve saldırınız, elbette, düşmanlarınıza topları geri vurmanızı sağlayan yarasanızdır. Çokça kullanacağınız bir diğer ana saldırı sopayı fırlatmaktır ve yarasa yerinde dönecektir. Bunu düşmanlarınıza saldırmak için kullanabilir veya daha yükseğe veya uzağa zıplamak için üzerine atlayabilirsiniz. Oyunda bazı kapıları açmak için de bunu kullanmanız gerekecek.

Bat Boy 2

Her normal seviyede ayrıca dört gizli öğe vardır: kırmızı tohum, yeşil tohum ve Rufus adlı bir gezginden satın alabileceğiniz altın tohum. Son olarak, harika ev denilen bir yerde o sahnenin şarkısının kilidini açan bir kaset bulabilirsiniz. Harika ev, onları kurtardıktan sonra tüm arkadaşlarınızın gittiği bir merkezdir ve aynı zamanda alkolsüz bir bardır. Bonus seviyelerin devreye girdiği yer burasıdır.

Onları yenmek biraz daha zor olabilir, ancak bir kez yendiğinizde özel bir boss’la karşılaşacaksınız. Eğer o boss’u da yenerseniz size, artık ondan veya otomattan satın alabileceğin bir kokteyl yapması için harika evdeki barmene verebileceğiniz bir malzeme verecekler. Aldığınız ilk içecek, kullandığınızda sağlığınızı kavuşmanızı sağlayacaktır.

Bat Boy 3

Oyunda yeterince ilerlediğinizde iki dükkanın kilidini açacaksınız. Biri kırmızı tohumlar satar ve sağlık çıtanızı yükseltmek için kırmızı ve altın tohumları kullanabilir ve diğer dükkan yeşil tohumlar satar ve yeşil ve altın tohumlarla dayanıklılık çıtanızı yükseltebilir. Dayanıklılık, arkadaşlarınıza yardım etmek için aldığınız özel becerileri kullanmak için gereklidir.

Bat Boy 4

Bat Boy ses ve grafik

Retro görünümü seviyorsanız ve müzik birinci sınıf chiptune ise 8 bitlik grafikler iyidir. Zamanda geriye gittim ve o zamanlar bir NES oyunu oynuyormuşum gibi hissettim. Çoğunlukla oyun olması gerektiği gibi.

Bat Boy 5

Genel olarak Bat Boy, keyif aldığım eğlenceli, kısa, retro tarzı bir platform oyunudur. İyi çalışıyor ve benim için zorluk seviyesi uygundu. Garou adlı karga nedeniyle komik ve Lord Vicious bile zaman zaman komik olabiliyor. Bu tür oyunlara ilgi duyuyorsanız, kesinlikle buna bir göz atmalısınız.