Dark Quest 3 inceleme

Brain Seals tarafından geliştirilen Dark Quest 3, daha geleneksel Dark Quest oyunlarından öğeler alarak, ancak Hades, Enter the Gungeon ve daha fazlasının bağımlılık yapıcı doğasını ekleyerek, oldukça açık bir şekilde rogue-lite türüne geri dönüyor.

Dark Quest 3 inceleme

Neşeli savaşçılardan oluşan bir grupla kahraman kampından yola çıkan Dark Quest 3’teki her koşunun amacı, dünyanın birçok farklı bölgesinde maceraya atılmak ve sonunda Doğu’da yükselen kötü, büyülü bir gücü durdurmaktır. Yol boyunca 60’tan fazla canavar türüne karşı savaşacak, kartlar çekecek ve zar atarak koşunuzun gidişatını şekillendireceksiniz.

Dark Quest 3, yalnızca her biri benzersiz yeteneklere ve sinerjiye sahip 12 kahramanla değil, aynı zamanda partinizin güçlü ve zayıf yönlerine göre hangi bölgeleri fethedeceğinize karar verirken seçime büyük önem veriyor. Yeniden oynanabilirlik kapsamı tam da bu nedenle muazzamdır ve sizi defalarca bu fantezi dünyasına geri çeker.

1 Dark Quest 3

Dark Quest 3 oynanış

12 kahramandan bahsetmişken, oyunda, barbarlar ve büyücüler, şövalyeler ve okçular görmeyi beklersiniz, ancak “prens” gibi sınıflar yenidir. Aynı zamanda cüce gibi bir ırkı bir sınıfa dönüştürmek de garip bir seçim. Oyunun başında sadece dört sınıfa erişebileceksiniz, geri kalanı ise oyunda ilerleyerek açılabilecek.

Tekrar oynanabilirliğin büyük bir kısmı, macera kartlarının sizi nereye götüreceğini asla bilemediğiniz çekilişin rastgeleliğinden gelir. Bolca şansa ve yeni yoldaşlar edinmenize izin veren etkinliklere götüren birkaç koşuya ihtiyacınız olacak.

2 Dark Quest 3

Toplamda 150’den fazla macera kartıyla ilişkili 13 alanı ziyaret edebileceksiniz. Bir alanı bitirip son boss’u yendikten sonra, yeni koşularda atlayıp arka arkaya bir sonraki ile başlamayı seçeceksiniz. Alanlar doğrusal bir şekilde organize edilmiş olsa da, kartların rastgele olması onu daha az tekrar ediyormuş gibi hissettiriyor. Yeterince koşu ile macera kartlarının içeriğini öğreneceksiniz.

Kaynaklar ayrıca maceranız boyunca bulabileceğiniz silahları, zırhları, büyüleri ve iksirleri içerir. Bunlar, karşılaşacağınız rakiplerin önünde size çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma odasını sunar. Keşfettiğiniz tüm ekipman kartları, ölmeniz nedeniyle veya oyunun sonuna ulaşmanız nedeniyle koşunuz bittiğinde kaybolacaktır. Bu, her yeni koşuda, herhangi bir deneyim veya donanıma sahip olmadan zaten kilidini açtığınız dört kahramanı işe alarak birinci kareden başladığınızı göreceğiniz anlamına gelir.

3 Dark Quest 3

Dark Quest 3 ses ve grafik

Oyunda en önemli faktör atmosfer olmaya devam ediyor ve geliştiriciler bu konuda oldukça iyi iş çıkardılar. Kendinizi o masada hissediyorsunuz, kartlar çekiyor, minyatürleri hareket ettiriyor ve iyi bir zar atmayı umuyorsunuz, tüm eylemler zindan ustası tarafından anlatılıyor.

Oyundaki tek ses olan ses oyunculuğu, taktiksel kararların tatlı zafer ile korkunç yenilgi arasındaki farkı yarattığı kahramanca bir fantezide olduğunuza sizi inandırmaya muazzam bir katkıda bulunur. Rakiplerinizi alt etmeye çalışmak veya müttefiklerinizi vurmaktan kaçınmak için heykelciklerinizi istediğiniz konuma yerleştirmek biraz fazla titizlik gerektirir.