Jabra kulaklık şarj olmuyor sorunu için çözüm

İster Jabra Elite ister Jabra Evolve olsun, Jabra Earbuds’a sahipseniz ve kulaklıkların şarj olmaması durumunda sorun yaşıyorsanız, aşağıdaki düzeltmeleri uygulayabilirsiniz.

1. Şarj Bileşenlerini Kontrol Edin

Kulaklıklarınızı şarj etmeden önce şarj bileşenlerine bakmalısınız. Şarj kutusunun şarjı düzgün alıp almadığını kontrol etmek için inceleyebileceğiniz şarj bileşenleri: şarj kablosu, şarj adaptörü ve şarj kutusu.

Şarj bileşenlerinde herhangi bir arıza bulunursa, şarjın şarj kutusuna ve kulaklıklara doğru şekilde akması için arızalı bileşenleri yenileriyle değiştirmeniz gerekir.

2. Metal Şarj Noktasını Temizleyin

İster Jabra Elite ister Jabra Evolve olsun Jabra Earbuds, tozsuz olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmeniz gereken şarj pinlerine sahiptir.

Şarj pimlerinin üzerinde herhangi bir toz veya fazladan bir katman varsa, o tozu kağıt mendil veya yumuşak bir bezle temizlemeniz gerekir. Temizledikten sonra, bu sorun giderme işinize yarayabilir.

3. Jabra Şarj Kutusu Nasıl Sıfırlanır?

Hepinizin bildiği gibi kulaklıklar, şarj kutusundan güç alıyor. Jabra Şarj kutusunu tamir etmek için Jabra şarj kutusunu sıfırlamanız gerekir. Şarj kutusunun sıfırlanması için adım adım işlem aşağıda verilmiştir.

Şarj kutusunu güç kaynağına bağlarken şarj üzerindeki LED ışığı yanıp sönüyorsa, sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

  1. Jabra şarj kutusunu açın.
  2. Verilen USB kablosunu kullanarak şarj birimini bir güç kaynağına bağlayın. Şarj kutusu için donanım yazılımı yeniden başlatılacaktır.

Not: Şarj kutusu için işlemi sıfırlarken kulaklıkların şarj kutusunda olup olmaması önemli değildir.

Şarj kutusu yapılandırmasıyla ilgili herhangi bir sorun meydana geldiyse, şarj kutusu sıfırlandıktan sonra sorun çözülmüştür.

Bu durum benim başıma farklı zamanlarda iki kez geldi ve her defasında bu yöntemi uygulayarak sorunu çözdüm. Buradaki belirteç, kulaklıkları telefona bağladığınız vakit, şarj bilgileri kısmında şarj kutusunun gözükmemesidir.

4. Jabra Kulaklıkları Nasıl Sıfırlanır?

Sıfırlama işlemi, çeşitli Jabra kulaklık modelleri için farklıdır. Çeşitli Jabra kulaklık modellerine göre sıfırlama işlemi aşağıda belirtilmiştir:

Jabra Elite 65t veya 75t nasıl sıfırlanır?

  1. Sağ kulaklıkları çıkarın.
  2. LED mor renkte yanıp sönene kadar Çok İşlevli düğmeyi 10 saniye basılı tutun.

Artık Jabra Elite 65t veya 75t’niz sıfırlanmıştır.

Kulaklıkların sıfırlanması, eşleştirilmiş cihazlar listesini temizler ve tüm ayarları sıfırlar. Şimdi kulaklıkların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kulaklıkları akıllı telefonunuzla yeniden eşleştirmeniz gerekiyor.

Jabra Elite 85t, Elite2, Elite3, Elite4 Active ve Elite7 Pro nasıl sıfırlanır?

  1. Her iki kulaklığı da şarj kutusuna yerleştirin.
  2. Kulaklık üzerindeki LED’ler mor renkte yanıp sönene kadar kulaklık üzerindeki sol ve sağ düğmeleri aynı anda 10 saniye basılı tutun.
  3. Sıfırlamayı tamamlamak için şarj kutusunun kapağını 5 saniye kapatın.

Kulaklıkların sıfırlanması, eşleştirilmiş cihazlar listesini temizler ve tüm ayarları sıfırlar. Şimdi kulaklıkların çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kulaklıkları akıllı telefonunuzla yeniden eşleştirmeniz gerekiyor.

5. Donanım Yazılımını Güncelleyin

Bu, Jabra Sound+ uygulamasını kullanarak yapabileceğiniz yazılım güncellemeleri ile ilgilidir. Android veya iPhone üzerinde mevcuttur.

  1. Jabra Earbuds’u akıllı telefonunuza bağladıktan ve kulaklıklarınızı Jabra Sound+ uygulamasında ayarladıktan sonra, sağ üst köşedeki ayar simgesine tıklayın.
  2. Kulaklık üretici yazılımına gidin.
  3. Güncelleme varsa buradan güncelleyebilirsiniz.

Jabra Earbuds ürün yazılımını bu şekilde güncelleyebilirsiniz. Donanım yazılımını güncellemek, kulaklıkların şarj olmaması durumunda sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

Jabra Kulaklıklarım neden hala şarj olmuyor?

Kutudaki Jabra kulaklıklarınız hala şarj olmuyorsa, kulaklıklarda evde kontrol edebileceğiniz bazı dahili arızalar var demektir. Bu nedenle Jabra Yetkililerinin destek ekibiyle iletişime geçmelisiniz. Eğer garanti süreniz henüz bitmediyse, arızayı ücretsiz tamir ettirebilirsiniz.