Bleak Sword DX inceleme

Devolver Digital tarafından yayınlanan Bleak Sword DX, orijinal olarak Apple Arcade’de başlatılan aksiyon-rogue benzeri bir oyunun yeniden sürümüdür. DX sürümü PC için güncellendi, daha iyi kontroller, oynanışta değişiklikler, 3 ek bölüm ve değiştirmek istediğinizde kullanabileceğiniz birkaç oyun modu sunuyor.

Bleak Sword DX inceleme

Heyecan verici ve olağanüstü derecede acımasız olan Bleak Sword DX, savaşçıları kompakt, lanetli diorama savaş alanlarında savaşmaya zorlayan karanlık bir fantezi aksiyon oyunudur. Bleak Sword DX’te kendinizi bir kılıç, kalkan ve ara sıra tüketilebilir öğelerle donatılmış canavarlarla dolu bir maceranın içinde buluyorsunuz. Kasvetli Kılıç’ın lanetini kaldırmak ve her seferinde bir bölüm olmak üzere bu savaş alanlarına barışı getirmek size kalmış.

Tamamladığınız seviyeler, karakteriniz için deneyim puanları kazanır. Yeterince XP kazanın ve seviye atlayın. Bu, bir sağlık, savunma ve saldırı havuzundan istatistikleri yükseltmenize olanak tanır, ancak üçünden ikisi arasında seçim yapmak zorunda kalırsınız. Bu kesinlikle en iyi savunmanın iyi bir saldırı olduğu bir durum çünkü kendimi düzenli olarak darbe alırken bulursam zaten ölmüş olurum.

Bleak Sword DX 1

İşte roguelike oyun tarzı burada öne çıkıyor. Ne zaman ölürseniz, dünya haritasına geri gönderilirsiniz ve bir şartla, istediğin kadar tekrar deneyebilirsiniz. Deneyim puanlarınız ve öğeleriniz gider.

Bleak Sword DX, basit aksiyon oyunu mekaniğini alır ve onları mükemmele yakın hale getirir. Çatışma son derece tatmin edici ve düşman ve seviye çeşitliliği, her şeyi baştan sona ilginç kılıyor. Öldüğün için ne kadar cezalandırıldığınız biraz sert gelebilir ama kılıç ve tahta ustası olduğunuz sürece krallığı kurtaracak ve bunu yaparken harika hissedeceksiniz.

Bleak Sword DX 2

Bleak Sword DX oynanış

Hızlıdır, eğlenceli anları vardır ve kesinlikle benzersizdir. Bleak Sword’daki dünya ilerlemesi, daha büyük bölümlerin parçası olan aşamalara bölünmüştür. Herhangi bir aşamada ne kadar zaman harcayacağınız, becerinize bağlıdır ve kendimi çoğu seviyeyi bir dakikadan daha kısa sürede bitirirken buldum.

Koşarak, alan benzeri aşamalara girerek, gecenin çeşitli yaratıklarıyla savaşarak ve dövüşlerden sonra güçlendiriciler ve eşyalar elde ederek yere vuruyorsunuz. Deneyim kazanırsınız ve onu ölüm ve katliamın mecazi bir vızıltısı olmak için istatistiklere sokarsınız.

Düşmanlar affetmez ve bir şansınız olması için saldırılarınızın ve savuşturmalarınızın doğru olması gerekir. Örümceklerin, iskeletlerin, askerlerin ve harpilerin hepsinin kendine özgü hareketleri vardır ve geliştiriciler, çalışmalarınızı gerçekten zorlaştırmak için her birini doğru aşamalara yerleştirirler.

Bleak Sword DX 3

Hareket setiniz sınırlı olsa da, düşmanlarınız kesinlikle sınırlı değil, bu yüzden bu kalıpları öğrenmeye ve bu refleksleri bilemeye hazırlanın. Saldırdığınızda tükenen bir dayanıklılık çubuğunuz var, bu nedenle spam’ı düşmanlarınızın üzerine salamazsınız.

Her seviye tek bir ekranda geçse de, Bleak Sword DX boyunca güzel bir çeşitlilik var. Bazı aşamalarda düşmanlarınızı gizleyen sis bulunur, diğerlerinde sizi biraz havaya uçuracak ve kaçma yeteneğinizi etkileyecek rüzgar vardır ve en iyisi at sırtında aşamalardır. Bu zorlu kaydırma seviyelerinde blok yapamazsınız, bunun yerine gelen günlükleri veya saldırıları atlatmak için zıplayabilirsiniz. Ortamdaki bu farklılıklar kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak nasıl oynadığınız üzerinde büyük bir fark yaratır.

Bleak Sword DX 4

Bleak Sword DX ses ve grafik

Bleak Sword’u başlattığınızda muhtemelen fark edeceğiniz ilk şey, bir diorama ortamındaki retro grafiklerin birleşimidir. Oyununuz boyunca çeşitli düşmanlarla karşılaşacaksınız. Karşılaştığınız canavarlar değişirken onlarla savaşma şekliniz değişmeyecek. Her eylem dayanıklılık gerektirir ve birkaç saldırıdan sonra kendinizi tükenirken bulacaksınız.

İzleyici üzerinde çarpıcı bir etki yaratmak için siyahlar, beyazlar, griler ve kırmızı vurgulardan oluşan seyrek bir renk paleti ile sınırlı diorama tarzı bir görünüme yayılan sprite ve 3B çokgen çalışması. Pikseller, eski CRT grafiklerine benzer bir etki yaratarak, size 90’ların atari oyunlarını düşündüren hafif bir parlama efektine sahiptir.

Bleak Sword DX 5

Müzikle ilgili bir şeyler yazmak istedim. Gerçek şu ki, hakkında yazacak çok şey yok. İyiydi. Yine de yakın zamanda kendimi Bleak Sword’un oyun müziğini mırıldanırken görmüyorum. Bununla birlikte, ses efektleri yeterince iyi. Aslında, mükemmel zamanlanmış bir savuşturmayı bir karşı saldırıya zincirlemenin sesi ve hissi, Bleak Sword’u başka bir oyuna karşı tercih etme sebebi.