Running Fable inceleme

Kaplumbağa ve tavşanın hikayesi çoğumuz tarafından iyi bilinmektedir. Yarışı kazanmak için iki hayvan, iki farklı fikir ve iki farklı hız var. Bu ilke, Running Fable tarafından bir yarış oyunu oluşturmak için kullanılır, ancak benzersiz bir değişiklik vardır. Hikayeye benzer şekilde, yol boyunca yaptığınız şeylerden kazandığınız şeylerden daha fazla puan kazanırsınız. Fazladan bir desteğiniz olduğunda, daha uzun ve daha güvenli rotayı kullanmak daha iyi olabilir.

Running Fable inceleme

Siz ve dokuz adede kadar başka oyuncu veya bot, her yarıştan önce bir tuzak kurma aşamasına girmek için bir araya geliyorsunuz. Size yarışacağınız pistin bir kılavuz çizgisi haritası verilir ve toplamda yaklaşık 50 şey yerleştirebilirsiniz. Diğerleri ise kurulması gereken tuzaklardır; bazıları sağlık ve güç arttırıcıdır. Onları görünür veya durdurulamaz yapabilirsiniz, ancak tuzağınıza kurban da düşebileceğinizi unutmayın. Ağları, tuzakları, kasırgaları ve bulutları köşe kesimlerine yerleştirmek genellikle iyi bir fikirdir, ancak bunları alıcıların yanına veya etrafına yerleştirmek de akıllıca bir seçimdir.

Running Fable 1

Tek turlu yarış, herkes tuzaklarını kurduğunda başlar ve tur başına yaklaşık iki dakika sürer. Bu alanlardan kaplumbağa veya tavşan olarak geçmeyi seçebilirsiniz. Her biri koşarken aynı hıza sahiptir ve hızlanma, zıplama ve yakın mesafeli saldırı gerçekleştirebilir. Koşarken ve güçlendirme ararken bunu her zamanki gibi yapacaksınız. Tavşanların kullandığı benzersiz manevra, kulaklarını döndürerek süzülmelerini sağlar. Kaplumbağalar kabukları üzerinde uçan kaykaylara binebilirler.

Running Fable 2

Her iki teknik de sizi boğacak ve yeniden doğmaya zorlayacak suyun üzerinden atlamanıza ve ayrıca küçük köprüler gibi daha zorlu geçiş alternatiflerine olanak tanır. İleride birkaç tuzak gördüğünüzde ve bunlardan hızla kaçınmak istediğinizde kullanışlı olur. Tuzak zamanlıdır ve bir ızgara sisteminde çalışır. Oyuna kendine özgü bir hava vermesine rağmen, iş puanlamaya geldiğinde çok güçlü.

Running Fable oynanış

Yarışın kendisi yeterince iyi, ancak dokunmadığınız tuzaklara yakalanmanıza neden olacak şekilde modüler görünen tuzaklarla ilgili birçok çarpışma algılama sorunu var. Yine de puanlama sistemi daha tuhaf. Yarışı kazanırsanız 10 puan alırsınız. Bir tuzağa başarıyla yakaladığınız her oyuncu için iki puan alırsınız. Aynı anda yaklaşık 25 tuzak kurulabilir.

Running Fable 3

Bu, sık sık tuzak yerleştirmeyle gerçek yarıştan daha fazla meşgul olduğunuzu gösterir. Köşelere, ince köprülere veya güçlendirmelerin yakınlarına tuzaklar yerleştirerek, son bitirmeyi veya hiç bitirmemeyi ve yine de oyunu kazanmayı başardım. Sadece yarış bileşenini iptal eder ve biraz yeniden dengeleme kullanabilir.

Running Fable 4

Ayrıca sadece altı parça var ve hepsi kendi başlarına harikalar. Running Fable’da sadece iki masal karakteri vardır. Bu, oyuncuların oyun içi XP ile elde ettikleri şapkalar dışında, oyuncular arasında herhangi bir ayrım olmamasını ve böylece çatışmaların daha az kişisel hale gelmesini sağlar.