Yet Another Zombie Survivors inceleme

Yet Another Zombie Survivors, Awesome Games Studio’nun aksiyon rogue-lite türü yeni oyunudur. Erken erişim olarak Steam’de yayınlandı. Zombi kıyametinde hayatta kalmaya çalışan insanlar, silahlar, patlayıcılar ve daha fazlası…

Yet Another Zombie Survivors inceleme

Oyunda savaşmanız gereken bir sürü zombi var. Bunlar, ayaklarını sürüyerek yürüyen normal zombilerden, geleneksel vurulduklarında patlayan şişman zombilere ve meşhur deyimle tam bir baş belası olan koşan zombilere kadar çeşitli bir gruptur. Ayrıca size baltalarla vurmaya çalışan ya da sizi yere sermeye çalışan devasa boss tipi zombiler de var.

Oynadığımız karakterler de çeşitlidir ve başlangıçta aralarından seçim yapabileceğiniz üç karakter vardır. Hepsinin, onları kolayca ayırt etmenizi sağlayacak farklı bir görünümü ve stili vardır. Ve ses de tam olarak beklediğiniz gibi; zombiler öldürülürken çeşitli yumuşak sesler duyulurken, silah sesleri ve minimalist müzik ise dünyanın sonu ve kıyamet havasına uyuyor. Sonuç olarak, Erken Erişim’de olmasına rağmen Yet Another Zombie Survivors çok iyi görünüyor.

Bu tür bir oyundan beklediğiniz gibi hikaye önemli değil. Ancak önemli olan, bir sürü zombiyi yere sermek.

Yet Another Zombie Survivors 1

Yet Another Zombie Survivors oynanış

Oynanışla başlıyoruz ve başlangıçta, etrafta dolaşmak dışında hiçbir şey yapmamıza gerek yok. Asıl dövüşü, o anda kendisine en yakın zombiye saldıracak olan karakterimiz üstleniyor. Elbette etrafınızı sarmış gibi görünen milyonlarca zombi arasında yol bulmak çok zor bir iş. Koşuya başladığımızda hangi karakter olarak oynayacağımızı seçmeliyiz. Başlamak için üç seçenek var: Tabancası olan SWAT; Pompalı tüfekle gelen Tank; ve varsayılan olarak Taser ile silahlanmış olan Mühendis.

Yet Another Zombie Survivors 3

Zombileri öldürdükçe, altın paralar düşürüyorlar ve bu paralar bize karakterlerimize yeni yetenekler kazandırmak veya mevcut yetenekleri yükseltmek için kullanabileceğimiz deneyim veriyor. Örnek olarak, Mühendis Taser’ını bir Tesla Silahına yükseltebilir ve daha sonra rütbeleri yükseldikçe tekrar yükseltebilir. Ayrıca, etrafındaki bir daire içindeki zombileri yok eden ve kendi konumunun etrafındaki bir daire içinde hasar veren bir Elektrikli Taret’ten en iyi şekilde yararlanan bir Elektrocute yeteneğine de sahip olabilir. Her karakterin kullanabileceği ve güçlendirebileceği üç yeteneği vardır ve hangisini yükselteceğinizi seçmek bazen zor olabilir.

Yet Another Zombie Survivors 4

Hepsinden iyisi, Yet Another Zombie Survivors’ın haritasını keşfederken hayatta kalanları toplanmış halde bulacaksınız; yanlarında birkaç saniye durmak onları serbest bırakacaktır. Bu noktada, eve gönderilebilirler ve size hemen bir seviye atlatılabilir veya tarafınıza alınabilirler. Başlangıç ​​olarak, yalnızca üç başlangıç ​​sınıfı seçilebiliyor ve her sınıftan birden fazlasına sahip olamazsınız.

Yet Another Zombie Survivors 5

Ve bir takımınız olduğunda, kazandığınız güçlendirmeler rastgele olur, beğenmezseniz seçimleri yeniden düzenlersiniz, ancak yalnızca birkaç kez. Artan sağlık veya daha yüksek DPS gibi pasif bir yetenek sağlayan altın sandıklar da vardır. Bunlar çok işinize yarayabilir.

Bu erken erişim oyunu olmasına rağmen, oyun oldukça eğlenceli ve beyni fazla yormuyor. Vaat edilen daha fazla içerik, çoklu seviyeler ve denenecek farklı modlarla bu, Yet Another Zombie Survivors için kesinlikle umut verici bir başlangıç.