Fae Farm inceleme

Phoenix Labs tarafından geliştirilen ve yayınlanan Fae Farm, çiftçilik yaşam simülasyonu ve zindancılık oyunudur. Çiftçilik simülasyonu türünün son yıllarda patladığı ve genişlediği bir sır değil. Stardew Valley’in başarısının ardından Fae Farm, türün en son yüksek profilli oyunu olup tuhaf bir araziye, büyüleyici karakterlere ve oyun boyunca yapılacak çok sayıda şeye sahiptir.

Fae Farm inceleme

Fae Farm’ın açılış bölümü, hikaye bağlamı da sağlayan bir öğretici olarak ortaya çıkıyor. Mevcut özelliklerin birçoğu türün diğer oyunlarına benzer. Bununla birlikte, uçurumlardan serbestçe düşebileceğinizi, tüm su kütlelerinde yüzebileceğinizi, yüzerken sulama kabınızı doldurabileceğinizi ve diğer her türlü küçük ayrıntıyı keşfedebileceğinizi bilmek, çiftçilik simülasyonu deneyimlileri için canlandırıcı bir sürpriz olacaktır.

Farm Fae başladığında, çevrimiçi veya yerel ortaklaşa oynamak için bir Phoenix Labs hesabı oluşturmanız istenir. Bu, bazı oyuncuların bir e-posta adresi eklemeleri gerektiğini düşünmelerini nedeniyle sorun gibi gelebilir, ancak bu basit bir işlemdir. Daha sonra, herhangi bir çiftçilik simülasyon oyununda olduğu gibi, karakter avatarınızı özelleştirecek ve çiftliğinize isim vereceksiniz.

Fae Farm 2

Fae Farm’ın başlangıç ekranı, oyunun havasını bir bütün olarak mükemmel bir şekilde yansıtan bazı sevimli sanat eserleriyle açılıyor. Fae Farm’daki karakter oluşturma seçenekleri bazı modern oyunlar kadar karmaşık değil, ancak farklı vücut tipi seçeneklerini ve cilt tonları, saç rengi, sesler ve zamirler için çeşitli seçeneklere sahiptir.

Fae Farm oynanış

Çiftlik işinin kendisi şaşırtıcı derecede basittir, ancak bunun oyundaki hemen hemen her şeye ne kadar uygun olduğunu gördüğünüzde anlamlıdır. Çiftçilik de dahil olmak üzere, kullanılacak ve seviye atlanacak on farklı beceri vardır. Çeşitli eylemleri her gerçekleştirdiğinizde deneyim kazanılacaktır. Her becerinin 20 seviyesinde ilerlemek, alet yükseltmelerini, yeterlilik bonuslarını ve daha yüksek toplama getirilerini açacaktır.

Fae Farm 3

İlk çiftliğinizin tüm özelliklerine erişmeniz çok uzun sürmeyecek. Fae Farm’da ilerledikçe ve daha fazla bölgenin kilidini açtığınızda, daha fazla çiftlik alanının ve daha geniş hayvan ve mahsul çeşitliliğine ulaşacaksınız. Eviniz ve ahırınız gibi gerçek tuğla ve harç binalarının yanı sıra yerleştireceğiniz her şey, sürekli genişleyen bir ürün kataloğundan üretilecektir. Bitki yetiştirmek ister misiniz? Seçtiğiniz herhangi bir şekil ve desendeki çizimleri bırakın. Ayrıca adanın çeşitli yerlerine dağılmış tarifler de bulacaksınız.

Çiftçiliğe geri dönelim. Tohumlar çoğunlukla Şalgam, Karnabahar ve Fasulyeden oluşan statik bir listedir; Çiftçilik becerinizi geliştirdikçe Patates, Mısır ve Biber tohumlarının kilidi açılır. Zamanla işler biraz değişiyor, Fae Farm mahsulleri alternatif mevsimsel çeşitlere dönüştürebileceğiniz gübreler satın almanızı sağlar. Mahsul kalitesi için ilerleme seviyeleri yoktur, dolayısıyla ne ekerseniz onu alırsınız, ancak bu, kaynaklarına bakılmaksızın tüm toplanabilir öğeler için geçerlidir.

Fae Farm 4

Çiftçilik, bir çiftçilik oyununda en önemli görev gibi görünse de, genel öncelik olarak zindancılığın pastayı aldığını iddia ediyorum. Fae Farm hikaye ilerlemesi ve madencilik ve araç yükseltmelerinin mevcudiyeti gibi şeylerin tümü zindanlara bağlıdır. Her biri farklı temalara, ilerleme mekaniğine, düşmanlara ve toplanabilir malzemelere sahip toplamda üç tane zindan var.

İlk zindan basitti. İkincisi, her girmek istediğinizde belirli bir iksir kullanmanızı gerektirir, aksi takdirde bayılırsınız ve zindandan atılırsınız. İksirler oyun içinde birkaç saat dayanır, bu nedenle zindanda bir gün dayanabilmek için yanınızda en az iki tane bulundurmanız gerekir.

Fae Farm 5

Fae Farm ses ve grafik

Fae Farm çok keyifli bir deneyim olabilir. Grafikleri muhteşem ve tutarlı bir temaya sahip, orkestrasyonlu müziği güzel ve tüm oynanış sistemleri sağlam bir içeriğe sahip. Fae Farm, sunabileceği çok şey olan değerli bir oyundur. Doğru düzenlemeler ile çiftçilik simülasyonu türünde bir sonraki gözde oyun haline gelebilir.