SUPER BOMBERMAN R 2 inceleme

Bomberman’ın 40. yıl dönümünde, Konami’nin son oyunu Super Bomberman R 2 karşımızda. Aynı zamanda Switch’in lansman oyunu Super Bomberman R’nin devamı niteliğinde olan oyuna bu inceleme ile Konami’nin neler eklediğine bakıyoruz.

SUPER BOMBERMAN R 2 inceleme

Super Bomberman R 2, çok ince bir hikaye modu, kafa kafaya savaşlar gibi bazı çevrimiçi özellikler ve Bomber’ınız için birkaç eğlenceli kostümle klasik ızgara tabanlı Bomberman oyunudur. Oyun ayrıca tasarım olarak yeni bir 3D sanat stiline sahip. Yeni Bomberman oyunu, eğer bir Bomberman hayranıysanız, sizi tatmin etmeye yetecek kadar şeye sahip görünüyor.

Peki Super Bomberman R 2’deki yenilikler neler? R 2, yepyeni bir hikaye modu, eğlenceli kostümler, bir dizi yeni çevrimiçi mod ve dünyanın her yerinden arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz bir seviye düzenleyici getiriyor. 64 oyunculu Battle 64 de dikkat çeken bir mod. Ayrıca arkadaşlarınızla veya çevrimiçi oyuncularla oynadığınız Grand Prix moduna da sahip.

SUPER BOMBERMAN R 2 2

Tamamen yeni modlardan biri, oyuncuların adı geçen kaleyi savunduğu veya saldırdığı asenkron bir oyun olan Castle’dır. Castle, muhtemelen buradaki en iyi moddur ve aynı zamanda R 2’ye özgüdür. Bunca yıldan sonra Bomberman’in hâlâ bazı sürprizler ortaya çıkarabildiğini görmek çok güzel. Artık çevrimiçi modlarda çapraz oyun var ve bu, lobileri dolu tutmanın harika bir yolu.

SUPER BOMBERMAN R 2 oynanış

Blokların arkasına saklanmak, patlama bölgelerinizi dikkatlice planlamak ve iyi planlanmış bir patlamayla düşmanı alt etmek her zamanki kadar tatmin edici. Bu arada, tıpkı Super Bomberman Online’da olduğu gibi, kilidini açıp oynayabileceğiniz bir para birimi sistemi ve birçok farklı Bomber kostümü var.

SUPER BOMBERMAN R 2 3

Farklı karakterlerin farklı istatistiklere sahip olması nedeniyle oyundaki kostümlerin de bir anlamı var ve oyun tarzınıza en uygun olanı seçmek size kalmış. Bazı karakterler daha hızlıdır ancak çok fazla bomba yerleştiremez, bazıları ise yavaştır ancak büyük bir patlama yarıçapına sahiptir.

Ayrıca bombalama becerilerinizi geliştirmenize olanak tanıyan yepyeni bir hikaye moduyla birlikte birkaç yeni mod daha var. Üç gezegen arasında seyahat ediyorsunuz ve tanıdık ızgara tabanlı döşemelerin birbirine bağlı seviyelerini keşfediyor, düşmanları bombalıyor ve Ellons adı verilen bu küçük yaratıkları buluyorsunuz. Tüm Ellon’ları bulmak ilerlemenin anahtarıdır ve ayrıca her yeni alanda hızlı seyahatin kilidini açmak için onları bulup kontrol noktalarına nakletmeniz gerekir.

SUPER BOMBERMAN R 2 4

Hikaye modunda bir karargahınız var ve seviyeler arasında lazerler ve toplar gibi tuzaklar yerleştirerek onu savunabilirsiniz. Ana hikaye modunda seviye atladığınızda daha fazla tuzak ve parçanın kilidini açarsınız, böylece karargâhınız daha iyi olabilir. Daha sonra, yeni çevrimiçi Castle modunun bir versiyonunda, ara sıra düşmanlar karargâhınıza hücum eder.

SUPER BOMBERMAN R 2 ses ve grafik

Super Bomberman R’ye kıyasla yeni oyun 3D yaklaşımından besleniyor. Bu oyunun piksel sanatı bugünlere geldiğini düşünürsek bu büyük bir yeniliktir. Bomberman artık grafiksel olarak daha etkileyici ve renkli görünüyor.

Dokular yumuşak, dünya düz gibi geliyor. Farklı karakterlere, seviyelere ve kostümlere sahip olmak da güzel.