Zombie Cure Lab inceleme

Zombie Cure Lab, Thera Bytes GmbH tarafından geliştirilen ve Aerosoft GmbH tarafından yayınlanan bir sandbox simülasyonudur. Erken erişimle piyasaya sürülen Zombie Cure Lab, oyuncuları zombi ordularıyla karşı karşıya getiriyor. Ancak, alışılmadık bir şekilde bu oyunda zombileri öldürmüyorsunuz; bunun yerine, onları yakalar ve zombi laboratuvarınızda iyileştirirsiniz.

Zombie Cure Lab inceleme

Zombie Cure Lab, özünde gerçek zamanlı bir strateji ve üs oluşturma türü bir oyundur. Beyin yiyen zombiler dünyayı ele geçirmeye çalışıyor ve bir zombi tarafından ısırılan herkes birer zombiye dönüşüyor. Ancak bilim insanları zombileşme sürecini tersine çeviren bir panzehir keşfettiler.

Bu yüzden dünyayı kurtarmak için bir arayış içinde olan bir grup bilim insanını yönetmelisiniz. Kaynakları toplarken, işçileri yönetirken ve düşman zombi dalgalarından kurtulurken üssünüzü inşa edecek ve genişleteceksiniz.

Başlangıç öğreticisi, zombi Laboratuvarınızı kurmanın temellerini size gösterir. Öğretici size yardımcı olsa da, daha derinlemesine olabilirdi, ancak bu bir erken erişim oyunu olduğu için bunun değişmesi muhtemeldir. Ayrıca, haritada sandbox modu da dahil olmak üzere birden fazla zorluk seviyesi arasından seçim yapabileceğiniz çeşitli seviyeler vardır.

Zombie Cure Lab 1

Zombie Cure Lab oynanış

Oyuna üssünüzün çevresindeki alandaki doğal kaynakları toplayarak başlayacaksınız. Kaynaklar arasında yiyecek, ahşap, taş ve metal gibi bu türden bir oyundan beklediğimiz tüm olağan şeyler yer alıyor.

O zaman ilk geceye hazırlanmanız gerekecek, çünkü karanlık çöktüğünde zombiler kelimenin tam anlamıyla çitlere çarpacak. Bilim adamlarına hayatta kalmaları için yeterli savunmayı sağlamak için ilkel üssünüzün etrafına ahşap tahkimatlar inşa edeceksiniz.

Üssünüz kurulduktan sonra zombiler için tuzaklar kurar ve onları yakalamaya çalışırsınız. Ardından, süslü bir kar topu kullanılarak bir zombi bir buz bloğuna dönüştürülür. Daha sonra, Zombi laboratuvara geri götürülür ve enfeksiyonu tersine çevirmek ve onu bir Humbie’ye dönüştürmek için tedavi odasına yerleştirilir. Son olarak, onları üssünüzde çalıştırabilirsiniz.

Zombie Cure Lab 2

İşlerin yolunda gitmesini sağlamak için belirli personel görevleri atayabilir ve gece ve gündüz vardiyaları ayarlayabilirsiniz. Görev atamazsanız, herkes biraz yorulduğu için durma noktasına gelecektir. Sonuç olarak, Humbies operasyonlar için giderek daha önemli hale geliyor ve bonus olarak, ölümsüz olmaya yaklaşmalarına yardımcı oluyor, bu her zaman iyi bir şey ve size daha fazla işçi veriyor.

Ayrıca üssünüz için yeni ekipman açmak ve daha fazla zombi yakalamak için donma ışınları ve bariyerler gibi bilim kurgu teknolojilerinin kilidini açmak için araştırmayı tamamlamanız gerekir. Bilim insanlarının ve Humbie’lerin mutluluğunu da konforlu yaşam koşullarıyla sürdürmelisiniz. Yatak odaları ve mutfak inşa edip herkesin mutlu olmasını sağlamak, Humbie’lerin beyne susamış eğilimlerine geri dönmelerini önlemeye yardımcı olur.

Zombie Cure Lab 3

Zombie Cure Lab’da yapılacak çok şey var ve öğretici, seviyeleri oynayabilmeniz için size oyunun temellerini öğretme konusunda oldukça iyi. Bununla birlikte, Zombiler her seferinde üssünüze geldiğinde her görevi tamamlamaya ve üssün savunmasını onarmaya çalışmak oldukça zahmetli gelebilir.

Özellikle oyunun ilerleyen safhalarında işçilerinizin yapması gereken işlerin yoğunluğundan bunalmanız kolaydır. Bu nedenle, tüm çalışanları yönetme ve görevlerini yerine getirip getirmediklerini kontrol etme konusunda çok uygulamalı olmanız gerekir.

Zombie Cure Lab ses ve grafik

Zombie Cure Lab, zombi türüne dostane bir dokunuş katmak için çizgi film benzeri düşük poli sanat stilini kullanıyor. Oyun, ekranın koyu mora döndüğü gece dışında bol miktarda parlak renge sahiptir. Geceleri neler olduğunu görmek oldukça zordu, bu da işçilerime göz kulak olmayı zorlaştırıyordu.

Zombie Cure Lab 4

Zombie Cure Lab’ın müziği, oyunun ses efektlerine ve oyunun genel atmosferine çok iyi uyum sağlıyor.